Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wojtek,

ale rozważania o budowie to sama przyjemność! :)

Byliśmy wczoraj na działce, dach mamy do poprawki, dekarzy trzebaby posłać do więzienia, najlepiej o zaostrzonym rygorze albo do łagru gdzieś na Syberii :evil:

 

Przy okazji służę namiarmi na sprawdzonych u sąsiadów dekarzy, dekarz musi być od razu dobry, po potem poprawki to kaplica, jak dach się schrzani to koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojtek,

ale rozważania o budowie to sama przyjemność! :)

Byliśmy wczoraj na działce, dach mamy do poprawki, dekarzy trzebaby posłać do więzienia, najlepiej o zaostrzonym rygorze albo do łagru gdzieś na Syberii :evil:

 

Przy okazji służę namiarmi na sprawdzonych u sąsiadów dekarzy, dekarz musi być od razu dobry, po potem poprawki to kaplica, jak dach się schrzani to koniec

 

bK rozważania o budowie tak 8) o kafelkach nie :lol:

 

a co ci spaprali :(

 

z poprawkami dokładnie tak jak mówisz

ja te wyp.... pozbyłem się ekipy, która cały cas coś tam poprawiała w końcu to budowa a nie remont.

 

poza tym koszty poprawek są ogromne i tacy szmaciarze nie są w stnie ich ponieść -więc pałcimy my inwestorzy.

 

jedyny wniosek to taki, że trzeba mieć dobry nadzór budowlany ja zawsze powtarzałem że koszt każdej wizyty inspektora nadzowu zwraca się 2 razy zanim ten jeszcze dotrze na budowe wystarczy tak na perawdę że ekipa wie że ten i ten bedzie ich kontrolował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaprali dach

tak zrobili że ostatnia łata będzie z biegiem lat gnić od mokrej folii

chyba chłopaki za dużo piwa wypili bo generalnie to podbitka faluje :-? fuszera na fuszerce

na razie to szukamy ekipy co poprawi partactwa i doprowadzi budowę do porządku, chciałabym obsypać domek i zaczynać wykonczenie

 

chcę zrobić taras z kostki brukowej, betonowej, pobruku, etc - nie z płytek

mąż twierdzi ze w tym celu należy zbudować taki murek (nazywa to "oporowy" mnie się to kojarzy z okopami :roll: ) z bloczków betonowych na obrzeżach planowanego tarasu (mąż chcce je dodatkowo izolować nie wiem po co) w środek piach ubić i położyć kostki

po mojemu, to wystarczy usypa ć piachem, co 30 cm zagęszczać, położyć na brzegach krawężniki i kostki w środku, obsypać i będzie cacy (taki tarasik ma być przed oknem tarasowym, taras z płytkami będzie pod dachem, ten na zewnątrz będzie z kostek

Jak się to robi?

 

I jeszcze - podest przed domem, tam będą ze dwa schodki, ja najchętniej widziałabym to z kostek, jak ma Ivonesca - czy trzeba robić pod to jakiś fundament? Może inaczej, fundament pewnie trzeba, my nawet mamy ławę, ale jak to skończyć - wysypać piachem, czy piachem z zaprawą, czy jakiś chudy beton a na to kostki, proszę pomóż droga Filipinko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK co do tarasu to:

a) zastanów się czy rzeczywiścei kostaka betonowa a nie granitowa 5x6 bardzo podobna cena materiału trochę ciężej się ukłąda ale ivo da ci namiar na tańszych panów

b) co do podbudowy to polecam słuchać męża zrobiłbym to tak samo

 

c) schody .... masz ławę wiec polecam zagęścić i wylać stopnie z betonu a na to dopiero układać kostkę -= wtedy masz pewność że nie będzie ci sie to rozwarstwiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry- dopero dotarłam na autostradzie koszmar, na objazdach koszmar- na moich oczach facetowi cięzarówa obcieła przód auta brrrrrr...

 

Mam pytanie o tą kostę - czy ta kostka granitowa to faktycznie granitowa?? Bo mi sie to bardzo podoba ale gdzieś ktoś rzucił jakąś koszmarną cene wiec zaczełam myslec o jakieś imitacji z EHLa - jakiś starobruk i tego typu rzeczy- ale to wsyztsko betonowe - ale ceny rzędu 30-40 zł za metr a o tej kostce to mysłałam ze kilkakrotnie większe. To jak to z tym jest?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka kostka cena tony jest zbliżona ale wydajność jest mniejsza im większa jest kostka przy kostce 5x6 cena granitu i betonu jest porównywalna jak dobrze trafisz to nawet trochę tańsza

 

 

 

pomijam tu kostki betonowe typu rustikal albo podobne postarzane bo wtedy granit wychodzi taniej nawet przy większych rozmiarach

 

 

Wydajność z jednej tony: 4x6 ~ 7 m2, 9x11 ~ 4,25 m2, 15x17 ~ 2,7 m2.

 

Nazwa wymiar w cm (+/-2) szara szaro-ruda ruda

mozaika 4*6, 5*7 180,00 170,00 220,00

kostka dziesiątka 8*11, 9*11 170,00 150,00 200,00

bruk 15*17 160,00 -

 

czyli odpowiednio śrenido netto za m2

 

mała 25

średnia 33

duza 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoją ekipę

 

jeszcze nie kupowałem kostki

kupię ją z ekipą cała rzecz w tym żeby kupić dobrze wysorotwaną (w miare rowną) żeby nie trzeba było później tracić czasu na przebieranie

 

mam już zrobioną podbudowę i krawężniki z kostki 10x10 teraz tylko mączka grnitowa wymieszana z cementem kosteczki i zagęszczarka i dali jazda jakieś 200m2 podjazd razem z tarasem :o :x :-? nie pytaj ile to będzie kosztowało bo już mnie szlag trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tarasu

ława fundamentowa, mur oporowy z bloczków betonowych pospółka zagęszczana tak jak pod posadzki no i na to chudziak z siatką przeciwskurczową

na to pójdzie kostka na cement + prawdopodobnie cegłą klinkierowa na obrzeżach

 

drogi i dojścia

zdjęcie humusu na to piasek zagaszony na to tłuczeń - kliniec zagęszczony

teraz kostka na mączce z dodatkiem cementu do wypełnienia szczelin ( żeby trawa nie wyrastała pomiędzy kstkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dzień dzisiaj trochę krótszy-

 

juz teraz Wraz ze swoją rodzinką życzę wszystkim wszelkiego dobra na nadchodzące Święta. Tradycyjnie spokoju i szczególnej atmosfery w rodzinnym gronie. Niech nam zdrowie dopisuje, otaczający nas ludzie odwzajemniają darowany uśmiech i życzliwe słowo. Ale niech i pisanki nam wyjdą szczególnie piękne w tym roku, kiełbaska biała i szyneczka niechaj nie zrujnuje nam figury a śmingus niech będzie słoneczny a przy tym bardzo mokry.

 

Lecę szykować sie do wyjazdu. Ja z pasozytów - święta u mamusi na gotowo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy Wojty przez święta będzie na diecie?

 

hmm, dobre pytanie, w pewnym sensie tak, tzn tylko ja :D

 

osobiscie nie lubie jajek (bardzo bym chciala je lubic, ale jakos mi okropnie nie smakuja :D:D), wiec pewnie dopiero sie najem jak wroce do domku ;). Innymi slowy wielkanocne menu nie nalezy do moich ulubionych ;)

 

A skad to pytanie ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak nas nie rozpoznajesz?? ja sie zawsze podpisuje "2 polowa Wojty'ego" a Wojcio chyba"Wojty" albo" "Wojty wlasniwy" ;).

 

A poza tym jaka to roznica, kto pisze? :D:D

ksiadz powiedzial nam na slubie od tego czasu bedziecie jednoscia i tak zostalo ;);) A poza tym jak sie kiedys poznamy to zobaczysz ze wbrew pozorom roznimy sie od siebie i to znacznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...