Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojtek,

ale rozważania o budowie to sama przyjemność! :)

Byliśmy wczoraj na działce, dach mamy do poprawki, dekarzy trzebaby posłać do więzienia, najlepiej o zaostrzonym rygorze albo do łagru gdzieś na Syberii :evil:

 

Przy okazji służę namiarmi na sprawdzonych u sąsiadów dekarzy, dekarz musi być od razu dobry, po potem poprawki to kaplica, jak dach się schrzani to koniec

 

 

BK - a moglabym prosic o namiary na te ekipe od dachow??:)

Bede baardzo wdzieczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary na dekarzy podeślę w przyszłym tygodniu, jak zobaczę, jak sobie poradzą z moim dachem :)

U sąsiadów zrobili bardzo ładnie, ale mój dach to wyzwanie :)

 

W razei czego sie upomne za tydzien :D:D

 

A w tym tygodniu chyba pojedzemy na dzialke z geologiem, wiec jesli bedzie jeszcze w miare jasno to moze z daleka poogladamy jak ci robia dach :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojty

ja Wam zyczyłem radosnych Swiąt a tu widzę jakies złe siły zadziałały i na dietę Was skazały

ale w przyrodzie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło predzej czy późńiej

 

 

Nie, no wiesz, az tak zle nie bylo!! - 2 kg schudlam :D

 

A poza tym, jesli mam byc tak jak mowisz to moze w nagrode murarze lepiej mi domek postawia - cos mi sie chyba nalezy za te "cierpienia" :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim - gdzie słońce??

 

U mnie na działce dzisiaj sie właśnie licznik zakłada , woda jest podciągnieta do granic - przy okazji wykopów i fundamentu bedzie robione podłączenie do domu - to chyba juz mam nadzieje za tydzień - dwa.

 

Wiecej nie mam - gazik z butlą później, kanaliza do szamba - to tez później.

 

mam pytanie do nowych czyli dopero zaczynajacych budowe - skąd bierzecie materiały na pierwszy etap?? Beton, stal, piasek , bloczki fundamentowe, deski szalunkowe?? Moze wymienimy sie informacjami i cenami?

 

 

Mogę zacząć:

Beton B15 - Sanbet 185 netto (troszke po znajomosci)

Piasek - nie wiem

Stal - centrozłom (ale legnica wiec +250 za transport) Fi 12 - 1,95 nett/kg, fi 6 - 2,03netto/kg

deski szalunkowe - vigma Berg - 510 netto /m3

 

Gdzie może być korzystniej?? Pozdrawiam

Bloczki fundamentowe M-6 14 cm - Vigma Berg - 2,45 netto/szt

 

 

Hej!!

 

Ja od pewnego czasu prowadze "ranking" hurtowni budolwanych.

 

Spisalam sobie potrzebna ilosc materialu (narazie na stan surowy- silikaty, kominy, bloczki, strop Teriva itp) i chodze z tym swoim "zapytaniem ofertowym" :D:D.

 

Mam juz kilka odpwiedzi - chyba ok 6 hurtowni :D - jak chcesz to moge ci przeslac na prv (podaj mi tylko swoj adres mailowy bo to jest plik w Excelu).

 

Aha - ceny betonu we wroclawskich betoniarniach podawalam chyba ok . konie grudnia-pocz. stycznia - poszukaj na forum :D:D

 

A ty tez masz jakies oferty z roznych hurtowni? - jesli tak to podeslij :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras był wylany w ramch stanu surowego. bo tak jak pisłąem najpier była wylana ława (ze zbrojeniem) później bloczki betonowe + pospółka zagęszona mechanicznie folia siatak przeciwskurczowa i beton (b20 :lol: bo coś tam zawalili i musieli lać taki mocny)

 

Woprz - ale tutaj mówisz o tarasie na który położysz płytki? Bo pod taki z kostki to chyba inaczej się przygotowuje podłoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras był wylany w ramch stanu surowego. bo tak jak pisłąem najpier była wylana ława (ze zbrojeniem) później bloczki betonowe + pospółka zagęszona mechanicznie folia siatak przeciwskurczowa i beton (b20 :lol: bo coś tam zawalili i musieli lać taki mocny)

 

Woprz - ale tutaj mówisz o tarasie na który położysz płytki? Bo pod taki z kostki to chyba inaczej się przygotowuje podłoze?

 

w sumie fakt

 

ja ze względu na ten chudziak kładę kostkę na zaprawę betonową

a na pewno można by po prostu dobrze zagęścić pospółkę na to tłuczeń kliniec i było by super. z tą tylko różnicą że przy wylanej płycie łatwiej zrobić zabezpieczenie przeciwwilgociowe pomiędzy tarasem a domkiem- chociaż u ciebie to zbędne

 

jak przygotowywałem taras to nie wiedziałem jeszcze co to ma być kostka czy płytki czy może drewno

 

na pewno musi być to co twój maż nazywa murkiem oporowym a ja ławą i bloczkami betonowymi jak tego nie zrobisz to jest b. duże ryzyko że zrobi ci się szczelina pomiędzy domem a tarasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...