Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Molly pewnie ze robilam!!

 

Ja uwielbiam takie jedzonko - przez zime robimy grilla w piekarniku :D:D

 

z czosnkiem robilam jzu na rozne sposoby

 

czosnek + jogurt

czosnek +jogurt+majomez

czosnek +jogurt+smietana

czosnek +majonez+smietana

+odrobina ketchupu

+ziola (oregano, bazylia,tymianek - wszystko z parapetowego ogrodka :D)

pieprz

rowniez wersje z ogorkiem "zywym" lub konserwowym

 

tamtego roku dodalam tez majeranek, coby mialy te moje sosiki bardziej polski charakter ;)

 

poza tym robie tez na ostro - baza niestety kupna (sos chili lub pasta z papryki) a do tego dodaje tabasco i cebulke

 

no i jeszcze "rozowy sosik" :) - do ktorego dodaje zurawine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w szerokim garażu (6 metrów), zrobić dwie bramy po 2,4 m, czy lepiej jedną o szerokości 4 metry?

 

Chyba lepiej jedną szerszą - ale jest to wydatek rzędu 5 tys jeśli brama będzie segmentowa z napędem. Jak dwie bramy, to obróbki, tynkowanie, 2 x montaż, etc.

 

Właśnie jestem w temacie - na dniach będziemy zamawiać, mogę dać jakieś namiary jeśli cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garaż dwustanowiskowy i kupiłam jedną bramę garażową (tak jak na zdjęciu w"stopce"), jest duuuża, segmentowa i na pilocika...Hormanna. Dowiadywałam się o ceny w bardzo wielu firmach i tu było najtaniej (różnica wynosiła czasami nawet ok. 1500 zł, nie mam pojęcia czemu bo bramy były identyczne :-? )

 

Kontakt

"Olaf" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe

53-145 Wrocław, ul. Orla 23 - woj. dolnośląskie

tel. (071) 3323267, fax (071) 3323267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej!

 

jest tu jeszcze kto??

 

mmarysia - wlasnie wyslalam ci mailika :)

 

Wielkie dzięki - mój Pietro na urlopie - wieć mu podesłałam zeby przeanalizował z naszymi danymi - my jednak mamy tylko grube materiały- np. nic z izolacji- za to mamy juz ceny na dach i okna. Mam nadzieje ze mój męzo podczas urlopu usystematyzuje nasze dane tak aby były przydatne tez i dla innych osób - wtedy podeśle.

 

 

 

Pytanie do ogółu a propos stropów - jeden z oferentów proponuje strop ze Srody slaskiej (teriva)- tańszy od drugiego o prawie 2000 na całosci - drugi własnie droższy ale gdzieś z poznania - twerdząc ze nie pakuje sie w te ze srody bo są dziadowskie- nie mnie oceniać - macie moze swoje uwagi - inetersowaliscie sie skąd hurtownicy biorą stropy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK od pana Marka z Chrząstawy to ja :D niestety nie wiem jak wyglądają jego prace wykończeniowe, u mnie stawiał tylko mury, ścianki itp. to już musiałabyś bespośrednio u niego pytać i na pewno będzie Ci w stanie pokazać swoje prace jeżeli zajmuje się "wnętrzami... (w chrząstawie np. wybudował parę domków)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o grillu myśleć czas zacząć 8)

tylko problem z czasem

 

pierwszy wolny termin szykuje mi się w okolicach połowy maja (chyba że jeszcze coś wypadnie)

 

Wojtek póki co u mnie jeszcze trochę mało sąsiadów żeby im sienniczek przy tarasie rozpalić ale co się odwlecze...... :lol: :lol:

 

proponuje zastępczo (a może przestępczo) rozpocząć temat przepisów na grilla

 

 

ja proponuję koreczki z wątróbki

 

cieniutkim plasterkiem boczku owijamy kawałeczek wątróbki zapinamy wykałaczką i przyprawiamy z zewnątrz solą i pieprzem

 

dzięki boczkowi wątróbka nie wysycha tylko jest soczysta

super starter bo grilluje się 5 minut i jak ktoś zapomniał wcześniej rozpalić grilla to dla napalonych i głodnych gości jak znalazł - intrygująca zapowiedź nadchodzącego wieczoru

 

W przypadku awersji do podrobów wątróbkę można zastąpić suszoną śliwką kalifornijską – i wtedy sprzedajemy imprezę jako wegetariańską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia,

co do stropów to zobacz tu http://www.konbet.com.pl - ja u nich kupowałem całość i uważam, że jakościowo były b. dobre - w całości miałem tylko 3 oustaki pękniete

szefem jest p. Lis i z nim najlepiej negocjować

nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku Termat ze Środy robił tylko pustaki betonowe i kosztowałytyle samo co keramzytowobetonowe z Konbetu.

Termat robi za to bardzo dobre bloczki fundamentowe - nie kupuj bloczków z Sanbetu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

 

woprzpodaj namiary na Łątkę. Starula nie bedzie robił nam ogrzewania bo ma robote w Szwecji i wyjeżdza :cry: .Rzeczywiscie jest bardzo dobry, był u nas na budowie i 1,5 godz oglądał i doradzał chociaz wiedział ze juz nie zdaży zrobic.Widać ze masz nosa do fachowców to dawaj następnych.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie przesyłamy wszystkim poświąteczne życzenia. Ostatnio jesteśmy bardziej zajęci naszą małą Zuzią niż budową domku. Nie wiem czy każdy z Was to przechodził ale... jak zaczynamy myśleć o mnóstwie najbliższych decyzji na budowie to ogarnia nas sporo obaw i zwątpienia :oops: taki... dołek budowlany :-? Sami już nie wiemy od czego zacząć ciąg dalszy budowy... a może to tylko przesilenie???

SSZ bez paru szczegółów na dachu i przy oknach skończony, jeszcze bez ociepleń... a tymczasem pojawiły się rozterki co do urządzania wnętrz... eh, głowa boli!

Mała nam ślicznie rośnie, zaliczamy coraz dłuższe spacerki i może, póki mieszkamy blisko to wyskoczymy do Chrząstawy podziwiać postępy na budowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...