Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hadraadae,

Twój elektryk zaproponował Ci instalacje promienistą i stąd taka ilośc wszystkiego ale to nie złe rozwiązanie

asienka,

możesz podesłać namiary na swojego elektryka

dobrzyk,

a jaki masz piec u siebie?

 

Ja nie wiem, czy to rozwiązanie jest dobre, jeśli tylko za 150 metrów kabla mam zapłacić 1500 złotych :evil: Poza tym ponoć teraz się robi instalacje bezpuszkowe, bo są bezpieczniejsze, a u mnie byłaby puszka chyba na każdej ścianie mieszkania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

matko 4 tys. za samą robociznę??? strasznie drogo! mogę podać namiary na mojego elektryka ...

 

woprz gniazdek i "swiatelek" bede miala naprawde duuuzo, niestety teraz nie jestem Ci w stanie powiedziec ile ale dzisiaj bede na budowie to moge policzyc :D i dam znac...

 

podaje namiary na elektryka pan Marek Kątnik 502566615

 

Wojtek a co to znaczy instalacja promienista??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w którym miejscu to się zazwyczaj robi, tak pytam na wyrost?

 

W jakimś niewidocznym miejscu, np. pod schodami, musi byc to raczej sciana zewnetrzna gdyż elektryk musi sie przekuc na zewnątrz budynku i podpiac do bednarki wbitej w ziemię

 

 

Oraz skąd Wy u licha wiecie TAKIE RZECZY ? :)

Jak bedziesz na tym etapie budowy co my to też bedziesz znawcą w tym i innych aspektach budowlanej sztuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asieńka ja mam jakieś 160-180 punktów (wszelakiego rodzaju) i 18 obwodów

 

 

instalacja bezpuszkowa to taka w której zastosowano tzw głębokie puszki - czyli nie masz pod sufitem dodatkowych puszek do łączenia przewodów tylko wszystko łączysz w gniazdach

zupełny brak puszek świadczyłby o zupełnym braku instalacji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńka - dziękuje za te namiary :) A tak z ciekawości policz ile masz gniazdek i światełek, sama jestem ciekawa ile mamy mieć u siebie, muszę gdzieś wygrzebać tę kartkę :) Warto będzie porównać.

 

Promienista czy nie, co to za instalacja, jeśli mam do niej kupić takie kable jak na na słupach wysokiego (tak WYSOKIEGO!) napięcia, a do każdej żaróweczki ma lecieć taki kabel, na jakim mam w mieszkaniu bojler - to chyba "lekka" przesada? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk,

a jaki masz piec u siebie?

 

nie mam pieca, mam pompę ciepła :)

Przy okazji w "wymianie doświadczeń" jest temat o tym że ministerstwo finansów ostrzy sobie ząbki na olej opałowy i gaz, na które to chce nałożyc akcyzę. Na przykład olej opałowy chce zrównać z napedowym.

Czy to się im uda ? nie wiem ale poczytac chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja bezpuszkowa to taka w której zastosowano tzw głębokie puszki - czyli nie masz pod sufitem dodatkowych puszek do łączenia przewodów tylko wszystko łączysz w gniazdach )

Ja mam taką instalację, generalnie jest Ok, jedyna wada to upierdliwe montowanie gniazdek, w puszkach na nie jest wiecej niż zwykle przewodów i czasem cieżko to wszystko upchac w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witajcie

 

jak wasze budowy? ruszaja z kopyta???

 

u nas mury wschodza :-)

zapraszam do albumu :-)

narazie tylko 2 zdjecia :-)

 

Szybko to idzie prawda ? :) Rozpoczął sie dla ciebie najprzyjemniejszy okres budowy. Pamietałaś aby przy fundamentach zrobić od razu drenaż, czy jest u ciebie na tyle sucho że jest on zbedny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką - mozna wtedy niedużym sumptem zrobić pewne elementy domu inteligentnego

nie oznacza to od razu sterowania piekarnikem czy zmywarka z telefonu komórkowego ale takie najprostsze kwestie codziennego użytku

 

Czyli jakie na przykład? bo to jest interesujące, co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką - mozna wtedy niedużym sumptem zrobić pewne elementy domu inteligentnego

nie oznacza to od razu sterowania piekarnikem czy zmywarka z telefonu komórkowego ale takie najprostsze kwestie codziennego użytku

 

Ja tak mam (będę mieć) w domu - niedużym nakładem środków będę mieć może nie instalację intelkigentną, bo to co innego (np sterowanie wysokością fal w basenie i temperaturą wody w jacuzzi :o ) ale proste fajne bajery lub zapewnienie możliwości takich bajerów na przyszłość

 

Na razie z bajerów to zamówiliśmy silniki do rolet :roll: - zaszaleliśmy, w 3 oknach w salonie będa rolety z silnikami i w jednej sypialni też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. sterowanie roletami, światłem, alarmem- kiedy wyjeżdżasz możesz ustawic tak by wyglądało iż ktos mieszka - światło będzie się zapalć i gasnąć np w kuchni, w sypialni na górze, klatka schodowa, rolety się opuszcza a rankiem podniosą, światło na zewnatrz zgasnie jak zgaśnie w sypialni i takie tam inne udziwnienia

w rozbudowanych systemach mozesz włączać i wyłączac piec by wracając ze Swiat do domu było ciepło i woda ciepła też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką - mozna wtedy niedużym sumptem zrobić pewne elementy domu inteligentnego

nie oznacza to od razu sterowania piekarnikem czy zmywarka z telefonu komórkowego ale takie najprostsze kwestie codziennego użytku

 

Czyli jakie na przykład? bo to jest interesujące, co mówisz.

 

 

w sumie dobre pytanie

kiedyś się nawet nad tym zastanawiałem

i wymyśliłem takie rzeczy

 

1. Info o alarmie (zwykle najpierw jest grupa interwencyjna dopiero później dzwonią)

2. Info o dzwonku domofonu kiedy nie ma cię w domu - z opcją połączenia telefonicznego

3. Potwierdzenie „odblokowania” alarmu – żeby mieć np. info o tym kiedy dziecko wraca ze szkoły (albo żonka z zakupów jak akurat jesteś w delegacji :lol: :lol: )

 

 

można też podłączyć się do np. kotłowni ale to trochę bez sensu w domu - w domku letniskowym (ziomowym) tak ale w domu nie

 

można jeszcz zrobić sobie w domku gib brathera i jak ktos ma stałe łącze to na zahasłowanej stronce moze sobie ogladac co i jak - dobre ja np. masz nianię i chcesz ją z nienacka sprawdzić czy nie traktuje źle twojego dziecka -

 

albo go nie zaniedbuje bo akurat odwiedził ja chłopak.... wtedy to bym jej chyba nie zwolnił :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

poza tymi przypadkami (i bardzo podobnymi) zdalne sterowanie uważam za zbędne. Generalnie ma to sens jeśli chodzi o wykorzystanie w codziennym życiu a do użytku incydentalnego to chyba szkoda czasu i kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...