Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ale ja będę mieć centralę alarmu na 64 urządzenia, która ma tym wszystkim dyrygować w razie potrzeby oraz wysyłać mi sms-y o ewentualnych uruchomieniach alarmu antywłamaniowego lub pożarowego. To jeszcze muszę mieć specjalną instalację do tego?? Myślałam, że wystarczy jak alarm będzie popodłączany do tych wszystkich urządzeń, a one do prądu? :o

 

Wiecie co, dziewczyny, czy Was też wszystko co ma związek z elektrycznością osłabia? Jakoś w tych hydraulicznych itp. kwestiach się jestem w stanie łatwiej rozeznać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. sterowanie roletami, światłem, alarmem- kiedy wyjeżdżasz możesz ustawic tak by wyglądało iż ktos mieszka - światło będzie się zapalć i gasnąć np w kuchni, w sypialni na górze, klatka schodowa, rolety się opuszcza a rankiem podniosą, światło na zewnatrz zgasnie jak zgaśnie w sypialni i takie tam inne udziwnienia

w rozbudowanych systemach mozesz włączać i wyłączac piec by wracając ze Swiat do domu było ciepło i woda ciepła też

 

można to chyba zrobić prostym sposobem - jest nawet wątek w wymianie doświadczeń (chyba "instalacja alarmowa raz jeszcze" czy jakos tak) można wykorzystać w tym celu jakąś np. nieużywaną komórkę

 

co do niani - "moja" niania będzie wolna od września, może nawet od lipca, jeśli ktoś szuka super opiekunki do dziecka (dzieci) to mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

U mnie tez jeden tylko silniczek przy roletach- własnie przy oknie tarasowym - reszta - darmowa siłownia.

 

Mam juz swoja dziure w ziemi - śliczna :lol:

 

Mam tez w końcu ostateczną decyzje kredytowa i w poniedziałek podpisuje umowe - niestety obawiam sie ze kiepsko trafilam jeśli chodzi o obsługę w banku- własnie chciałam zadzwonic i coś sobie wyjaśnic ale pani dla mnie czasu nie miała. Rany - oby tylko regularnie spłacać i nie mieć nic z nimi doczynienia - jakis kosmik w tym Millennium. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławomir Szynka 606836944 - poza elektryką robi również hydraulikę i kanalizę. Jestem w sumie z niego zadowolony, zrobił u mnie m.in. kotłownię i działa :)

 

witam wszystkich

dobrzyk, czy ten człowiek robił u Ciebie podłogówkę ??

jezeli tak to jak się sprawuje jego robota z PC??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

dobrzyk, czy ten człowiek robił u Ciebie podłogówkę ??

jezeli tak to jak się sprawuje jego robota z PC??

 

pozdrawiam

 

 

Tak, robił mi równiez podłogówkę i.... jest ciepło :) Generalnie facet zajmuje się montażem pomp ciepła i jest on polecany przez firme Ekontech. Dodam jeszcze że ma swój sklep w Obornikach Śl tak więc można się spodziewać dość dobrych cen na materiały do instalacji CO. nie wiem jak jest w rzeczywistości bo jak robił u mnie to jeszcze tego sklepu nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kłody pod nogi- co czlowiek pogodzi sie z jednym to wymyslą drugie.

 

Przy tej podwyżce akcyzy to chyba przyjdzie nam po chrust do lasu chodzić - moze jednak zrobic większa dziure - piwnice i węgiel sobie zrzuce - hmmmm ale kto bedzie do tego pieca dokladał - a dziwią sie ze ludzie chcą z kraju wyjeżdzać........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...