Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich "wrocławskich". Dziś właśnie stało się to, o czym marzyliśmy od ponad roku. Ruszyła budowa...Pełną parą: dziś wykopali fundamenty, jutro będą wylewać ławy. Nasz kanadyjczyk wystartuje...

Mam prośbę: potrzebuję fachowca, który zamontuje mi dobry system alarmowy, ale nie wykończy mnie rachunkiem ( choć w tej chwili pełna jestem energii, zapału, entuzjazmu, itd, itp... :D :D :D ). Podsyłajcie Kochani propozycje... A i jeszcze jedno pytanie: oczyszczalnia ścieków "Wobet - Hydret" - czy warto?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, robił mi równiez podłogówkę i.... jest ciepło :) Generalnie facet zajmuje się montażem pomp ciepła i jest on polecany przez firme Ekontech. Dodam jeszcze że ma swój sklep w Obornikach Śl tak więc można się spodziewać dość dobrych cen na materiały do instalacji CO. nie wiem jak jest w rzeczywistości bo jak robił u mnie to jeszcze tego sklepu nie miał.

 

 

Witam,

 

ja mam namiary na instalatora generalnie rurek czyli CO woda i kanalizacja, centralny okurzacz, kolektory sloneczne, piece, grzejniki i zbiorniki CWU. Kumple z roboty sa zadowoleni. Jakby co to namiar na wysylam z priv'a.

 

Osobiscie prosze o namiary na dobra ekipe co mi zrobi fundament i dobra ekipe od Ytonga. Bo na tym etapie jestem :)

 

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera widze ze co domek to lepsze pomysly!!!!!!!!

 

ja jakos nie myslalam o sterowaniu :-)

chyba nie bede tego miala :-)

 

a poza tym jak wszystko bedzie na silniczek bo miesnie mi sflaczeja :-)

 

hehehe

 

Hej Kasztanka, kiedys pisalas na forum, ze mialas super ekipe od fundamentów. Mozesz podeslac namiar bo robie juz rozpoznanie.

 

Widzialem twoj album widze ze kolejny etap (mury) w toku. Gratuluje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GRUPĘ.Dzisiaj co prawda można oszukiwac,ale nie jest to żart .Hadraadae skrzynka bezpiecznikowa wcale nie wydaje mi sie za duża (na 36 obwodów). 1.Musisz wstawić zabezp. główne 3 obwody ,2. jezeli przepięciowa nast ępne 3 obwody, 3. gniazda silowe np 2 szt x 3 obwody ,policz róznicowki, S, oraz inne zabezpieczenia np ściemniacz zmierzchowy.Może się okazać że masz za MAŁĄ skrzynke bezpiecz.Ja mam skrzynke na 60 obwodów i wydaje mi się w sam raz.Owszem mam zapas ale niewielki.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowiec,Wojtek 62.Woprz.Czytalem wasze wypowiedzi na temat układania stropów i wieńca.Otóz sa dwie szkoły układania belek stropowych .Belki stropowe ukladane na poduszce np. betonowej(ok 5cm) 2.Belka strop. układana bezpośrednio na murze(nawet betonie komórkowym).argument po zalaniu stropu podłoga stanowi całość.Następna sprawa to wieniec 1.Wieniec opuszczony około 4 cm. 2.wieniec na tej samej wysokości co belki.argument jezeli dokładnie nie rozprowadzi się betonu pod wieńcem to lepiej żeby go wcale nie było.Nie wypowiadam sie nad słusznością jednej lub drugiej opcji.Informacje zaczerpniete z Ładnego Domu(były dodatki "buduj bez błędów")Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Woprz, co człowiek to opinia :o , dlatego koniecznie chcę, żeby mi jeszcze inny fachowiec rzucił okiem na chałupę.

 

Aleście się opisali, a ja co zaglądałam od rana na forum, to wyskakiwał critical error :cry:

 

A tak z innej beczki - czy pod kominek należy zrobić jakieś specjalne zbrojenie/fundament w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae jezeli nie planujesz rozbudowanego systemu elektr. oraz innych zabezpieczeń to 36 Ci w zupelności Ci wystarczy.Pod kominek niektórzy nie kłada ocieplenia a tylko sam beton,niektorzy nawet stopę fundamentową a są i tacy co na wylewke z ociepleniem .Wiech

 

HAD Nie dawaj styropianu a co do zbrojenia to powiem tak jeżeli robiłaś pomiar zagęszczenia pospółki i jest ok a na to masz wylany chudziak to wystraczy nie dawać styropianu. jeżeli boisz się mostka termicznego to daj w tym miejscu twardą wełną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...