Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Chudziaka jeszcze nie mam wylanego.

 

A jaka to jest "twarda wełna"?

 

taka w płycie nie w rolce

 

A toto ma jakieś specjalne parametry, czy po prostu "w płycie" i już? :)

 

powiesz że twarda wełna pod posadzkę i będą wiedziec o co chodzi

 

a dyletacja przy sicianach + nacięcie przez środek jak najbardziej bobowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No więc też myślę, że dylatacja powinna być, a właśnie rozmawiałam 5 minut temu z fachowcem od podłóg (Pan z Oleśnicy polecany na forum) i powiedział mi, że jeszcze się na żadnej budowie nie spotkał, żeby przy chudziaku była dylatacja.

 

A to nacięcie to po co i jak?

 

to zapraszam do mnie

tyle że mój chudziak już zalany

pogoń go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od razu gonić nie będę - zażyczę sobie dylatacji i albo "nasz klient nasz pan", albo się pożegnamy.

Do tej dylatacji to jest jakaś taśma specjalna?

 

To co z tym nacięciem przez środek?

 

 

tak jest taka taśma z gąbki czy czegoś takiego podobnego

 

a nacięcie ma przeznaczenie przeciw skurczowe

 

jak wyleją ci płytę dużych rozmiarów to siłą rzeczy ona sobie pracuje rozszerza się i kurczy i po to jest dylatacja żeby w przypadku nadmiernego rozszerzenia nie opierał się o ścianę i pod naporem tych naprężeń nie pękała. to tak jak konserwa na słoneczku

 

 

 

nacięcie natomiast jest po to żeby w trakcie wysychania jedna część płyty nie wypchnęła szybciej niż druga (czyli skurczyła się szybciej) i z tej prędkości nie oderwała się (pękła) od reszty. takie coś się może wydarzyć przy dużej powierzchni płyty (najczęściej w salonie albo dużym garażu albo dowolnym innym dużym pomieszczeniu i wtedy robimy nacięcie i tej kurczącej płycie wydaje się, że jest mniejsza. Nacięcia warto też robić przy słupach i narożnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylatacja do chudziaka??? pierwsze słyszę...???

 

ja nic takiego nie mam...dylatację od ścian i "przez środki" czy tam koło drzwi, słupów to mam tylko w posadzce i każdy tak robi (chyba:-)...zresztą tą ekipę z Oleśnicy to ja polecałam:-) i są naprawdę dobrymi fachowcami, podłoga u mnie równiusieńka:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja dobrze rozumiem, to dylatacja jest też po to, że jak coś ma osiąść, to będzie osiadać równiej, niż w przypadku braku dylatacji. To chyba by znaczyło, że warto ją dać wszędzie?

 

Acha, a murator oczywiście rzecze, że dylatacja na chudziku ma być.

 

A to cięcie to w którym momencie jest robiona? Jak trochę podeschnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylatacja do chudziaka??? pierwsze słyszę...???

 

ja nic takiego nie mam...dylatację od ścian i "przez środki" czy tam koło drzwi, słupów to mam tylko w posadzce i każdy tak robi (chyba:-)...zresztą tą ekipę z Oleśnicy to ja polecałam:-) i są naprawdę dobrymi fachowcami, podłoga u mnie równiusieńka:-)))

 

a jaka jest różnica w pracy płyty chudziaka i płyty posadzki ?

 

materiał ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae zgadzam sie z Woprzem odnośnie podkładu pod kominek.Ja w miejscu kominka mam wylany beton na prętach zbrojeniowych.U mnie jest to na wewnętrznej ścianie i dlatego nie dawalem ocieplenia pod kominek.jezeli u Ciebie jest to wew. sciana to zastanow się czy warto dawac ocieplenie.Natomiast przy zew. ścianie wydaje mi sie że warto .Nie dawalbym natomiast kominka na styropian posadzkowy czyli FS 20.Niektore kominki waża ponad 250 kg.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się materiał ten sam...

 

nie znam się na tym "wszystkim" tak jak Ty woprz :D ... może masz rację a może i nie 8) :wink:

w każdym bądź razie mój inspektor nadzoru nie żądał dylatacji przy chudziaku i ekipa któr go lała też nic o tym nie mówiła...ja czegoś takiego przy chudziaku po prostu nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszyscy zapamiętamy to kurczenie się styropianu, Woprz :lol:

 

Kominek będzie przy ścianie wewnętrznej, więc myślę tak: zbrojenie nie zaszkodzi, styropianu na pewno nie damy, ewentualnie wełna "w płycie". No i dylatacji w chudziaku, bo nie zaszkodzi, a może zapobiec jakimś nieprzyjemnościom. To chyba nie jest jakiś wielki koszt taka taśma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszyscy zapamiętamy to kurczenie się styropianu, Woprz :lol:

 

Kominek będzie przy ścianie wewnętrznej, więc myślę tak: zbrojenie nie zaszkodzi, styropianu na pewno nie damy, ewentualnie wełna "w płycie". No i dylatacji w chudziaku, bo nie zaszkodzi, a może zapobiec jakimś nieprzyjemnościom. To chyba nie jest jakiś wielki koszt taka taśma?

koszt praktycznie żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...