Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

kasztanka,

nie jestem spejalistą ale podzielę sie swoim doświadczeniem

zwracaj uwagę by fuga nie była ani za szeroka ani za waska- dobrze jest kiedy warstwa zaprawy nie miała mniej niż 1cm - jak nie potrafia to niech kupia styropian o gr 1cm i się nauczą, patrz na poziom i pion , jesli budujesz z PTH to niech nie wala zaprawy na pionowe fugi tylko poziom

zwróc uwagę na ilość plastyfikatora dodoawanego do zaprawy - kręcisz zaprawe w betoniarce czy bierrzesz gotową z betoniarni?- jak będą sypać coś takiego z małtch woreczków to przeczytaj jakie są zalecenia bo za pół roku możesz miec białe wykwity na ścianie(jedna z przyczyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka,

nie jestem spejalistą ale podzielę sie swoim doświadczeniem

zwracaj uwagę by fuga nie była ani za szeroka ani za waska- dobrze jest kiedy warstwa zaprawy nie miała mniej niż 1cm - jak nie potrafia to niech kupia styropian o gr 1cm i się nauczą, patrz na poziom i pion , jesli budujesz z PTH to niech nie wala zaprawy na pionowe fugi tylko poziom

zwróc uwagę na ilość plastyfikatora dodoawanego do zaprawy - kręcisz zaprawe w betoniarce czy bierrzesz gotową z betoniarni?- jak będą sypać coś takiego z małtch woreczków to przeczytaj jakie są zalecenia bo za pół roku możesz miec białe wykwity na ścianie(jedna z przyczyn)

 

robia fugi tylko poziome- z wyjatkami :-)

dosc cienkie :-) plastyfikator uzywaja ale nie czytalam nic o nim

ale to ma znaczenie chyba przy klinkierze??? czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bezpieczeństwo żadne ale za 3mies to się zaczniesz jezyć patrząc na ścianę z białymi wykwitami, przed ociepleniem trzeba szczotka drucianą leciec i czyścic to bo ponoc klej niełapie na to

 

 

acha !!!!!!! :-)

 

zobaczymy za 3mies |:-o

 

czyli co mam sprawdzic??? plastyfikator ma byc jaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowcy twierdzą iż inna przyczyną białych wykwitów jest sposób wypalania PTH , poryzowanie otrzymuje się w wyniku spalalania słomy przez co tworza się kanały w srodku i w zależności od rodzaju uzytej gliny i słomy czy innego świństwa zachodzi reakcja chemiczna efektem której jest biały osad na PTH, od wewnątrz przed tynkami nalezy obowiązkowo całość dokładnie wyczyścic szczotą druciana bo potem moga wyjść plamy na scianie

spadam do domu - słonecznego weekendu!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz... a ja Cię jeszcze pomęczę z tą całą dylatacją przy chudziaku :D

 

po małym zastanowieniu się :lol: to przecież chudziak lany jest już na fundamenty (już takie zakończone, bloczki i w środku ubity piach), to w takim razie gdzie Ty dawałeś tą całą taśmę dylatacyjną??? :o :o :o

 

u mnie jak lali chudziak to nie było jeszcze murów więc już nic z tego nie rozumiem... :cry:

 

a może Wy o jakimś innym chudziaku piszecie? :D :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w niedzielne popołudnie :)

 

poszukuje sprawdzonego fachowca, który idealnie postawi 60m2 ścianek działowych z BK w Nieciszowie pod Oleśnicą.. może być popołudniami po swojej głównej pracy.. potrzebuję zrobić to w najbliższych 2 tygodniach.. jak kogoś takiego znacie to proszę o namiary..

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz... a ja Cię jeszcze pomęczę z tą całą dylatacją przy chudziaku :D

 

po małym zastanowieniu się :lol: to przecież chudziak lany jest już na fundamenty (już takie zakończone, bloczki i w środku ubity piach), to w takim razie gdzie Ty dawałeś tą całą taśmę dylatacyjną??? :o :o :o

 

u mnie jak lali chudziak to nie było jeszcze murów więc już nic z tego nie rozumiem... :cry:

 

a może Wy o jakimś innym chudziaku piszecie? :D :-?

 

 

Własnie pomiędzy ścianą fundamentu a płytą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...