Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witaj grupo wrocławska. Tym razem to ja Wojty właściwy

I pytanie (zwłaszcza do tych od strony Czernicy :) ale inni jak wiedzą to niech też powiedzą)

 

Mam mieć prąd budowlany i powiedziano mi że teraz nie moge mieć w szafce pomiarowej

takiej mufy 400V (takie gniazdko czerwone z bezpiecznikami jak na zdjęciu z budowy Kasztanki)

Jedynie żeby zakład odebrał to cosik, to muszę mieć osobną, wkopaną w ziemię

szafke metalowa/zamykaną z czterema gniazdami: 400V 32A, 400V 16A, 2x230V

i odpowiednimi zabezpieczeniami np. różnicowo-prądowymi

Czy jest to prawda, czy moze ktoś robił to inaczej (ponoć od lutego sie to zmieniło :( )

 

Gość / elektryk (pracujący nota-bene w ZE) chce zrobic to za ok 300-400 zł (z papierkami, odbiorami itp)

zaś za samą taką szafkę z wyposażeniem chce ok 650 zł

- czy jest to cena akceptowalna, czy może macie namiary na kogoś tańszego (ale skutecznego w walce z ZE)

- czy macie może taką szafkę metalową na zbyciu po budowie? ponoć całe wnetrze tj gniazda i zabezpieczenia

i tak wykorzystam docelowo w domu, tylko potem zostanie niepotrzebna obudowa - dobrze myślę ??

 

Acha i słyszałem ze ZE przymierza sie do jakiejś opłaty za podłączenie prądu budowlanego

- takiej jednorazowej w kwocie ok 150 zł :(

 

--

Pozdrawiam Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jesteś b. zadowolona ze swoich pustaków?

ja ze swoich również choć miałem z Wienerbergera

 

 

jestem bardzo zadowolona :-)

zapraszam do albumu :-)

 

czy na zdjęciu 7m to ja dobrze widzę że przymurowali ci komin do ściany ?

 

 

nie wiem czy jest przymurowany czy tylko stoi kolo niej

a jak powinno byc i dlaczego ?????????

 

dobre pytanie!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz komin samonośny (schiedel?) on musi być dylatowany od ścian i stropów i nie powinni go wiec przytwierdzać - najlepiej przejrzyj palny i instrukcje producenta - w kontekście przejść przez dach i stropy oraz stężeń powyżej dachu - wielu "fachowców" ignoruje ryzyko pacy komina na wietrze ale ja znam przypadki kiedy wiatr strącał kominy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz komin samonośny (schiedel?) on musi być dylatowany od ścian i stropów i nie powinni go wiec przytwierdzać - najlepiej przejrzyj palny i instrukcje producenta - w kontekście przejść przez dach i stropy oraz stężeń powyżej dachu - wielu "fachowców" ignoruje ryzyko pacy komina na wietrze ale ja znam przypadki kiedy wiatr strącał kominy.

 

 

nie to nie jest shiedel ......

ale sprawdze to! dzieki za info

 

jakies inne uwagi ??? chetnie przekaze je wykonawcy z racji tego ze nie jestem specem :-(

pozdrrooofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...