Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kasztanko schidel (jeżeli takiego posiadasz, a z tego co widzę to chyba tak:-) nie powininien być przymurowany do ściany tylko stać w "min." odległości od niej a "przechodząc" przez strop powienien być na około obłożony np styropianem...tak żeby się z nim nie stykał...

 

a ja jeszcze uzyskałam takie info, że jeżeli układasz strop z pustaków teriva to tam gdzie jest komin schiedla to nie powinno się dawać w ogóle pustaków stropowych (u mnie np. tak jest - wokół komina nie dawali pustaków tylko zaszalowali od spodu deskami)...

 

nalepiej podpytaj kogoś kto się na tym zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty

ja własnie jestem na etapie załatwiania pradu budowlanego.Musza postawic skrzynke na działce sasiada (od niego pisemna zgoda) i ta operacja -wszystko od załatwiania papierów do odbioru 1300 zł bez faktury- robi to gosciu ,który pracuje w ZE .

moj rejon to Oborniki Sl.

Tą skrzynke ,pózniej jak juz bede miała własciwy prad to przeniose na swoja działke. Zaczelam rozmowy w czwartek, w srode mam odbiór na działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prąd budowlany to trzeba najpierw zapłacić w ZE ok. 1300 zł za warunki przyłączenia (zakład rozkłada to na dwie raty) a potem już po tym jak będzie prąd podciągnięty do działki (trwa to różnie w zależności od miejsca i rejonu energetycznego Wrocław - Oleśnica, Strzelin, Środa Śląska, Oborniki Śl., Wrocław), raczej trwa to dłużej niż jest zapisane w umowie, chyba że przetargi w ZE zostaną szysbko rozstzygnięte i firma, która wygra będzie rzetelna i szybko uda się załatwić wszelkiego rodzaju pozwolenia - płaci się jeszcze za szafkę ok. 1000 zł - to już zakłada zakład i robi odbiór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wrocław i okolice:-)))

 

Mam dziś taki konkret - gdzie tu u nas w oklolicy można zakupić drewno (deski, parkiet)na podłogę? Mam na myśli nasze rodzime gatunki. Jakiś sensowny skład? Jest taki koło KORONY - dechy sosnowe za ok. 45 zł, ale nic poza tym... Sosenka dobra cenowo, ale sama nie wiem.. Kiedyś słyszałam o modrzewiu - godny polecenia i w dobrej cenie.

Czy ktoś przerabiał może ten temat?

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prąd budowlany to trzeba najpierw zapłacić w ZE ok. 1300 zł za warunki przyłączenia (zakład rozkłada to na dwie raty) a potem już po tym jak będzie prąd podciągnięty do działki (trwa to różnie w zależności od miejsca i rejonu energetycznego Wrocław - Oleśnica, Strzelin, Środa Śląska, Oborniki Śl., Wrocław), raczej trwa to dłużej niż jest zapisane w umowie, chyba że przetargi w ZE zostaną szysbko rozstzygnięte i firma, która wygra będzie rzetelna i szybko uda się załatwić wszelkiego rodzaju pozwolenia - płaci się jeszcze za szafkę ok. 1000 zł - to już zakłada zakład i robi odbiór

 

Ja to rozumiem, ale ja juz mam wydane/zapłacone warunki oraz zrobili mi już na granicy działki ZK (Złącze kablowe) z szafką pomiarową

- z dokonanym odbiorem ich przez ZE (tam umieszczą licznik panowie energetycy),

też juz zapłaciłem także tę daninę za umowę przyłączeniową (za 15kW).

 

Tylko żeby umieścili u mnie tenże licznik w szafce na granicy działki i zaczęli sprzedawać tzw. "prąd budowlany" to muszę zrobić jakgdyby dodatkową szafkę

gdzie np budowlańcy będą wtykać np. kabel od wiertarki/betoniarki itp. I musi to być _OSOBNA SZAFKA_, nie może być takie coś np. przenośnego z Castoramy za 300zł

(taka rbetka przenośna z zabezpieczeniami i różnicówką) którą można by podłączyć do mufy zainstalowanej obok licznika....

 

I z czymś takim mam kłopot i pytam się czy ktoś ma jakieś doświadczenia/do sprzedania może taką szafkę itp :)

oraz zapytuję się czy cena 300 PLNów za doprowadzenie do odbioru instalacji przystosowanej do poboru "prądu budowlanego" to dużo czy mało

...bo ZE nie wstawi mi licznika dopóki nie dokona pozytywnego "odbioru" tej budowlanej rbetki....

 

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prąd budowlany to trzeba najpierw zapłacić w ZE ok. 1300 zł za warunki przyłączenia (zakład rozkłada to na dwie raty) a potem już po tym jak będzie prąd podciągnięty do działki (trwa to różnie w zależności od miejsca i rejonu energetycznego Wrocław - Oleśnica, Strzelin, Środa Śląska, Oborniki Śl., Wrocław), raczej trwa to dłużej niż jest zapisane w umowie, chyba że przetargi w ZE zostaną szysbko rozstzygnięte i firma, która wygra będzie rzetelna i szybko uda się załatwić wszelkiego rodzaju pozwolenia - płaci się jeszcze za szafkę ok. 1000 zł - to już zakłada zakład i robi odbiór

 

Ja to rozumiem, ale ja juz mam wydane/zapłacone warunki oraz zrobili mi już na granicy działki ZK (Złącze kablowe) z szafką pomiarową

- z dokonanym odbiorem ich przez ZE (tam umieszczą licznik panowie energetycy),

też juz zapłaciłem także tę daninę za umowę przyłączeniową (za 15kW).

 

Tylko żeby umieścili u mnie tenże licznik w szafce na granicy działki i zaczęli sprzedawać tzw. "prąd budowlany" to muszę zrobić jakgdyby dodatkową szafkę

gdzie np budowlańcy będą wtykać np. kabel od wiertarki/betoniarki itp. I musi to być _OSOBNA SZAFKA_, nie może być takie coś np. przenośnego z Castoramy za 300zł

(taka rbetka przenośna z zabezpieczeniami i różnicówką) którą można by podłączyć do mufy zainstalowanej obok licznika....

 

I z czymś takim mam kłopot i pytam się czy ktoś ma jakieś doświadczenia/do sprzedania może taką szafkę itp :)

oraz zapytuję się czy cena 300 PLNów za doprowadzenie do odbioru instalacji przystosowanej do poboru "prądu budowlanego" to dużo czy mało

...bo ZE nie wstawi mi licznika dopóki nie dokona pozytywnego "odbioru" tej budowlanej rbetki....

 

--

Wojty

 

 

u nas wszystko zalatwil wykonawca szafki

o nic sie nie martwilismy o zadne odbiory .....

przyszlismy i bylo wszystko zalatwione :-)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale ja juz mam wydane/zapłacone warunki oraz zrobili mi już na granicy działki ZK (Złącze kablowe) z szafką pomiarową

- z dokonanym odbiorem ich przez ZE (tam umieszczą licznik panowie energetycy),

też juz zapłaciłem także tę daninę za umowę przyłączeniową (za 15kW).

 

Tylko żeby umieścili u mnie tenże licznik w szafce na granicy działki i zaczęli sprzedawać tzw. "prąd budowlany" to muszę zrobić jakgdyby dodatkową szafkę

gdzie np budowlańcy będą wtykać np. kabel od wiertarki/betoniarki itp. I musi to być _OSOBNA SZAFKA_, nie może być takie coś np. przenośnego z Castoramy za 300zł

(taka rbetka przenośna z zabezpieczeniami i różnicówką) którą można by podłączyć do mufy zainstalowanej obok licznika....

u nas wszystko zalatwil wykonawca szafki

o nic sie nie martwilismy o zadne odbiory .....

przyszlismy i bylo wszystko zalatwione :-)

o i wlaśnie czy mogę prosić namiary na priva do tego pana? kiedy wam zrobili tę szafkę? przed końcem lutego?

 

Nam szafkę pożyczył elektryk, który ją podłączał i wypisywał wszystkie kwity, które jeszcze są potrzebne do odbioru przed podłączeniem licznika.

o ooo to też jeśli można poproszę o namiary na tegoż pana co wypożycza te szafki, bo nie bardzo mi się chce płacić za szafkę którą po budowie wyrzucę

.... a to jest taka szafka którą wkopaliście w ziemię?

PS. Jak tam po piątkowym piffku 8)

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty, muszę Cię zmartwić - ten pan nie wypożycza szafek, po prostu pożyczył od swojego znajomego , który akurat jedna miał i nam ją zainstlował :( U nas wisi na ścianie w mieszkaniu, nie jest wkopana do ziemi - to może nie jest akurat taka, jak wy potrzebujecie.

 

Po piffku bardzo w porządku, a jak u Was? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy miec juz szafke docelowa, pózniej jak juz bedzie ostateczny prad (za jakies 14 miesiecy :cry: ), to ta szafke przeniesie sie na naszą działke.Narazie stac bedzie na działce sasiadów.Teraz bedzie tylko lekko wkopana w ziemie- przynajmniej tak mi powiedział ten facet co bedzie to robił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jesteś b. zadowolona ze swoich pustaków?

ja ze swoich również choć miałem z Wienerbergera

 

 

jestem bardzo zadowolona :-)

zapraszam do albumu :-)

 

czy na zdjęciu 7m to ja dobrze widzę że przymurowali ci komin do ściany ?

 

 

dzisiaj pojechalam do dlugoleki i chcialam osobiscie sprawdzic

a wiec komin nie jest przymurowany do sciany!!!! jest pare milimetrow przerwy :-)

czyli wszystko ok????

ale ciesze sie ze zwrociles na to uwage, bo ja bym nie wiedziala czy dobrze czy zle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej!

 

A tym razem ja, czyli zenska polowa Wojty'ego :D

 

Ostanio tyle pisaliscie o tych roletach ze i ja nabralam checi na nie :D:D

 

No i nawet troche sie przestraszylam, bo mury zaczene juz za 2 miesiace wznosic a tu jescze odpowiedznie nadproza nie wybrane..., a przede wszystkim system mocownia rolet ...

Z tego co widze to chyba system Integro jest lepszy od RKS. Tylko nie wiem jak to wyglada w praktyce, jak sobie murarze radza z montażem - macie jakies doswadczenia?? :roll:

No i jeszcze zastanawiam sie nad jednym - czy warto "orolować" caly domek"? - bo jak narazie widze przede wszystkim potrzebe orolowania drzwi tarasowych i w kuchni. Zastanawiam sie czy warto dawac rolety w oknach wykusza, w kotlowni, toalecie (tam chcialam dac tylko amle zalucje) i innych tego typu pomieszczeniach??

 

Chetnie poslucham waszych uwag :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty powiem tak...

 

u mnie na działce jeszcze jak nie mieliśmy uzbrojonej szafki w domu a mieliśmy już ZK, to szafkę, do której można było podłączyć kable (były tam w środku jakieś S-y i chyba na siłe potrzebne do tynkowania do maszyny) to mieliśmy przyczepioną (tzn. powieszoną) na takim słupie wkopanym w rogu działki...i powiem Ci że nic za to nie płaciliśmy...szafkę mam także mogę oddać (ale jest chyba bardzo stara i taka nie za ładna ale przecież i tak do niczego potem się nie przyda) a środek szafki "uzbroił" nam nasz elektryk, który kładł instalację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty, muszę Cię zmartwić - ten pan nie wypożycza szafek, po prostu pożyczył od swojego znajomego , który akurat jedna miał i nam ją zainstlował :( U nas wisi na ścianie w mieszkaniu, nie jest wkopana do ziemi - to może nie jest akurat taka, jak wy potrzebujecie.

 

Po piffku bardzo w porządku, a jak u Was? :)

No tak... taka nam nie pasuje :(

 

U nas po piffku wszystko OK 8) nawet mieliśmy od razu autobus jak tylko podeszliśmy na przystanek

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wrocław i okolice:-)))

Mam dziś taki konkret - gdzie tu u nas w oklolicy można zakupić drewno (deski, parkiet)na podłogę? Mam na myśli nasze rodzime gatunki. Jakiś sensowny skład? Jest taki koło KORONY - dechy sosnowe za ok. 45 zł, ale nic poza tym... Sosenka dobra cenowo, ale sama nie wiem.. Kiedyś słyszałam o modrzewiu - godny polecenia i w dobrej cenie.

Czy ktoś przerabiał może ten temat?

Pozdrawiam wszystkich!

 

witam :-) dawno Cie tu nie widziałam ;-) ...niestety temat dech jest mi obcy :-(.....choć bardzo mi się takie podłogi podobają :)

...a jak tam kominek? juz obudowany? pewnie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...