Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ryniu - gdzie slonko wschodzi? Skoro - jak nazwa wskazuje - na wschodzie to u mnie oczywicie jest 13 jak u Was 9.

 

Ivonesca - najlepiej, jak mi kazali wypelniac ankiete w hotelu cyrylica!!! Jeszcze sie nie rozgadalem (14 lat uplynelo od szkolki), a tu pisac kaza. Bylem zlany zimnym potem.

 

Dobrzykowice - jedz do Aquaparku w Krakowie. Ul. Dobrego Pasterza 126 (kolo Geant, kierunek Nowa Huta). To jest dopiero bajer! Nocujac w Moskwie w windzie byla informacja o "masazach". O takie Ci chodzi :wink: No wiesz - "pijmy szybko bo sie sciemnia".

Oni tutaj romawiali, jak to kupil zamknieta, z nalepka, odkreca "ja paniuchal i samagonka".

To dobrze, ze po 8. Jak bylem w Chinach, to w hotelu Shangri-La w Dalian kufelek Carlsberga byl po 25, a lokalne niewiele tansze. Tiepier ja piju tri miedwiedia :lol: 16 wrobli, czyli jakies 2,2PLN, ale to s magazina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai - ja dumaju, u tjebja mnoga sił (ja jest siła po rusku?) sztoby rawno popijat

ale szybko zapomina się języka. Frankai - a czy Ty teraz przypominasz sobie wszystko i na tej podstawie tam się dogadujesz czy musiałes się podszkolić? Pytam tak z ciekawosci ile zostało nam tego w głowach po tak intensywnym nabijaniu dawno temu w szkole (14 lat ? u mnie 12). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, dwa pytania:

 

Pierwsze - pół żartem: i jest to rzeczywiście prawda, że wyjście "za potrzebą" na Syberii wymaga posiadania dwóch kijów, jednego, żeby przysiąść między drzewami a drugiego, żeby się od wilków odganiać?

 

Drugie - pół serio: Kapuściński w "Imperium" opisywał niesamowite zjawisko atmosferyczne, jakie można zobaczyć na Syberii a mianowicie mgłę, tak gęstą, że idący człowiek zostawia w niej swego rodzaju "tunel". Widziałeś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze dom Agnichy jest z Porothermu. Spod Czestochowy!

Porobta chociaz jakies fotki dla nieobecnych.

 

Ivonesca, Alanta - ja na studniach nie uczylem sie ruskiego, bo zona mi kazala niemieckiego, a sam chcialem zngielski. W podstawowce miale bardzo ambitna, mloda i ladna rusycystke, wiec wtedy na prawde go umialem. Potem juz sie nie uczylem, wiec moze powinienem napisac po 18 latach. Nie jest zle, ale ze wzgledu na nauczycielke nie moge byc usrednionym przykladem :wink:

 

Ryniu - mieszkam w lux-ie, wiec mam kibel wewnatrz polowy domku. Zeby bylo smieszniej - nie dla mnie - ten hotel sklada sie z domkow. Mi zarezerwowano drogiego lux'a. Najbardziej podobaly mie sie obledne kolory narzut i firan - w jednej sypialni rozowe a w drugiej zaje... pomarancz. Naiwny myslalem, ze cala polowa domku dla mnie, a tu w druga noc o polnocy dokwaterowali mi Ruska. Teraz wiec lazienke, WC, kuchnie, bawialnie i prasowalnie dziele z Synem Wielkiego Brata Polski. Co do tunelu, to miejscowi opowiadli mi takie historyjki (Sylwester 1999): mroz -53 stopnie, jak wydychniesz powietrze, to para zamarza, bierzesz noz, wycinasz otwor i idziesz dalej. Mgla w pierwszy dzien byla okropna, teraz lezy glownie na Ob-ie, moze dlatego, ze Ob sluzy do chlodzenia tej multielektrowni i go ostro podgrzewaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai masz rację- fotki by się przydały, bo z mojego wyjazdu również chyba bedą nici. Myslę że będę wiedziała dokładnie dopiero w sobotę wieczorem - jak Yemiołka. dobrzykowice - jesli dalej podtrzymujesz że masz wolne miejsce w samochodzie to - jesli można :smile: bym się dopisała, zaraz za Yemiołką. Tylko dajcie jakies namiary na komórki, bo jak Was poinformuje czy jadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...