Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiosenne hallo !

ja tradycyjnie z innej beczki - prosze o podzielenie sie informacjami :)

jakie macie ceny na BK 24x24x59 ??

U mnie szary, na klej, 600 po 5,79 pln brutto z dowozem malym HDS'em (duzy nie wjedzie niestety).

 

Ma ktos duzo lepiej ?? Bo nie wiem jak mnie rysuja :) <wk...... ambicja z Pulp Fiction boli > :)

 

 

Pzdr

BODO'wy

 

A w ilu hurtowniach sprawdzales ceny??

Ja ci niestety nie pomoge, bo buduje z silikatow :( Moge ci tylko poradzic, zebys sie przeszedl po kilku hurtowniach - nie wiem jak u ciebie, ale we Wrocku rozrzut cenowy jest wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrodzeń - Prawo budowlane:

 

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

23) ogrodzeń;

 

Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:

3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m.

2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia - wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

5. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu i nie później niż po upływie 2 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia.

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

(Dz. U. Nr 75, poz. 690)

 

Rozdział 9 - Ogrodzenia

§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.

3. Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą ogrodzeń wewnętrznych w zakładach karnych i aresztach śledczych.

§ 42. 1. Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.

2. Furtki w ogrodzeniu przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej nie mogą utrudniać dostępu do nich osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

§ 43. Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy odrębne dotyczące ochrony przeciwpożarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w ilu hurtowniach sprawdzales ceny??

/quote]

 

 

no w wielu okolicznych, u mnie jest problem z dojazdem i najwyzej wjedzie 18T pojazd - 24 T juz nie i to jest najwiekszym zmartwieniem, przekladalnym na kase niestety.

Gdybym mogl wjechac TIR'em to wyszloby po okolo 5,55 pln za sztuke a tak za to ze mi przywoza "na zadanie" nawet po 3 palety to jest po 2,79 pln. Moze ktos jednak stawia z BK i jest zorientowany - moze BK :) pamieta ceny z jesieni ?

 

Pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BODOWy

 

Ja w swoim zestawieniu - rankingu mam chyba 7-8 hurtowni (i jescze czekam na kilka ofert).

Tak jak kiedys juz pisalam - zrobilam zestawienie interesujacych mnie materialow (wraz z potrzebna iloscia) i pozostawialam to swoje "zapytanie ofertowe" w hurtowniwch a teraz tylko zsylaja mi odpowiedzi :D. Proszac o oferte zasrzegam ze interesuja mnie ceny loco budowa (wtedy latwej porownywac ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob robi tak ze na koncu decyduje sie na 1 hurtownie i od niej bierze wszystki materialy - ma to swoja zalete: w trakcie budowy nie trzeba sie martwic o kolejne materialy. Ja jednak bede zmuszona brac materialy z roznych miejsc - rozrzut cenowy jest zbyt duzy dla mnie - w jednym miejscu maja tanie silikaty ale kominy okropnie drogie (roznica cen nawet do 2 tys.) a ci co maja tanie kominy wszystko inne maja bardzo drogie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelusik,

dzień doberek bo dłuuuuuuugo Cie nie było a z odp. widać żeś prawniczka, ja mam ogrodzenie z siatki 2,5m więc zgłaszałem

wojty,

nie zawsze otrzymana oferta pozwala kupować wybiórczo, gdzie masz dobra cenę na wełnę do poddasza

 

Tia, na poczatku, jak rzucę ludziom zapytanie o cenę podkreślalam przy tym ze szukam hurtowni, w której chciabym kupować wszystkie materialy (i takie tez mialam naprawde zamierzenia) to mimo wszystko przysylali mi oferty takie jak opisalam powyzej... :-? Mam wrazenie ze czesto daja jeden material po zamiżonej cenie, zeby przy okazji wcisnąć mi inny, ktorym by sobie odbili stratę.

Poza tym oni sami nie wierzyli w to ze bede kupowac u nich wszystkie materialy i teraz często dzwonią i pytają sie czy chociaż pojedyncze marterialy bym chciala.

 

A najwazniejsza rzecza przemawiajaca do mne zeby nie wiazac sie z jedna hurtownia jest fakty ze zadna hurtownia, poza Pegowem, nie gwarantuje mi stalosci cen. Wiec jesli teraz wybiore sprzedawce X bo najtansze silikaty i dachowke to w pazdzierniku, jak bede klasc dachowke moze sie okazac ze dachowke ma najdrozsza :evil: -smole taki interes :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!

Jeżeli opłaca się kupować w różnych hurtowniach to jak to wygląda z transportem?? Gdzie nie byłam i pytałam się o transport to odpowiedź była "Ale gdzie zawozimy?" Jeżeli blisko, a kupowałam dość dużo transport miałam w cenie. Jak kupujecie np. rolkę jakiejś taśmy albo jedną palete czegoś tam. Też się opłaca brać z innego miejsca?

Ja mam taką malutką hurtownię 200m od budowy, gdzie nie płace za żaden transport. Przywożą mi czasem nawet w bagażniku jakieś materiały. Chciałam kilkakrotnie kupić w innym miejscu co się okazało wszędzie było drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

czy robiliscie cos na działce przed otrzymaniem pozwolenia na budowe?

np. fundamenty

jakie sa ewentualne konsekwencje jak sie wyda?

 

ROzumiem, że teraz czekasz na pozwolenie na budowę...

Hmm, to moze jako czlowiek ktory od 4 miesiecy jest w posiadaniu tegoż papierka (niesety tylko tego papierka) odpowiem ci metoda nie-wprost tzn. co na pewno nie powinnas robic :D

Nie zagladaj ponownie do projektu, np w celu ot takiego popatrzenia sobie ;)!!!

 

Ja to ostanio zrobilam - i o zgrozo zalamalam sie - obsesyjnie zaczelam szukac ostanich miejsc ktore trzebaby zmienic

-pierwsze padlo na okna - zweżylam okno w kuchni - obawiam sie ze moga byc problemy z jego otworzeniem

-w firmach "oknarskich" zauwazono ze mam za niskie okna - podobno 120cm to zdecydowanie za malo - ma byc 150cm - ale skad ja to moglam wiedziec - dziecko wychowane w starym budownictwie, gdzie okna mialy prawie 2.00m :-? , a teraz mieszkam w wielkiej plycie gdzie wszystko jest do zmiany :-? a wy jakie macie wysokie okna???

-zastanawiam sie nad roletami w wykuszu, ale z drugiej strony chialabym tam mieć tylko witryny, tzn okna nieotwieralne - wiec w takim razie jak bede myla rolety od wewnątrz?? :o :o - wykusz bedzie od strony zachodniej, wiec chyba warto miec tam rolety, co?? :-?

-w niektórych miejcach będę podwyzszac polozenie nadproza coby wcisnas "krzynki" na rolety - tia -rolety to moj nowy pomysl..

-raczej nie bede robic drenazu wokol domu - osytanio odebralam wyniki badań geologicznych - na moim terenie sa czyste piaski - szczesciara ze mnie, bo sasiedzi maja gline, wiec jak dobrze pojdzie to skonczy sie na bardzo dobrej izolacji przeciwwodnej - geolog wrecz mi odradzal robienie drenazu

- zagospodaruje przestrzen pod schodami - polacze ja z mala lazienka przez co zyskam pralnie :)

 

Hmm, to chyba wszystkie zmiany, jakie sobe przypominam... Nie wiem czy niektorych nie bede zalowala (na wszelki wypadek umówiłam się wstępnie z architekta - co 2 glowy to nie jedna :))

 

A podsumowujac to, to troche zaluje, ze zamiast panicznie robic wszystkie te zmiany nie zajelam sie sadzeniem kwiatkow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!

Jeżeli opłaca się kupować w różnych hurtowniach to jak to wygląda z transportem?? Gdzie nie byłam i pytałam się o transport to odpowiedź była "Ale gdzie zawozimy?" Jeżeli blisko, a kupowałam dość dużo transport miałam w cenie. Jak kupujecie np. rolkę jakiejś taśmy albo jedną palete czegoś tam. Też się opłaca brać z innego miejsca?

Ja mam taką malutką hurtownię 200m od budowy, gdzie nie płace za żaden transport. Przywożą mi czasem nawet w bagażniku jakieś materiały. Chciałam kilkakrotnie kupić w innym miejscu co się okazało wszędzie było drożej.

 

Ja, tak, jak pisalam - zawsze chce ceny loco budowa. Poza tym buduję w Kamiencu, a czesto mowili nam ze za transport sie placi dopiero, gdy budowe jest ponad 15km.

ja też chcialm kupowac w okolicznej hurtowni - bylam m.in. u Ryczkowskiego. Facet dlugo opowiadal jak ma tanio i ze jesli budowa jest "za rogiem" to bede miala super opusty...tia. Zwlaszcza opowiadal, jaki ma tani beton. ...

I tak

- beton B20 - 261zl brutto - a ja na telefon mialabym z RMC albo Ekotraktu za 240zl brutto i to bez negocjacj...

- bloczki betonowe 2,95 - inne hurtownie proponuja min. 10gr taniej..

- pustaki keramz. stropowe - 3,19zl ( w innej hurtowni dawali mi na poczatek 20gr taniej)- tanie sa u niego za to belki stropowe - i to o wiele - tu moge go polecic.

 

Co do transportu tzw. drobnicy to pewnie bede ja kupowac razem z wiekszymi zamowieniami-jak będę kupować jakieś pierdołki za 20-100 zł to jakoś przełknę przepłacenie 10 zł, ale przy zamawianu głównych materialow (silikaty, bloczki, strop, kominy, dachówka itp) to będe sie zastabawiac gdzie brać. Zwłaszacza ze np silke i czesto przywożą bezpośrednio od producenta więc odległość mojej działki od hurtowni nie ma znaczenia.

 

A ty gdzie budujesz?? jesli mozesz to podaj mi adres tej hurtowni, z checia bym poznała i ich ofertę :D . Moze faktycznie chlopaki maja taniio :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem grupo,

dawno mnie tu nie było ale juz wracam, dodatkowo jako mieszkaniec nowego domku :)

I powiem Wam - budowa to pryszcz przy przeprowadzce... ;)Nie mam pojecia jak zdołaliśmy nagromadzić tyle rzeczy w mieszkaniu.

Najwiekszym problemem jest dla mnie w tej chwili brak szafy, w ktora moglibysmy to wszystko upchnąc, no ale to juz tylko kwestia czasu i pieniędzy ...

Przed domem mam urocze pole pełne perzu, góry humusu, doliny po różnego rodzaju przyłączach itp. Więc mam co robić...Nie mamy telewizora a internet mam od wczoraj, ale nawet nie mam za bardzo czasu na tego typu przyjemności, bo latam ze szmatą jak wściekła ;) :lol: I sama nie wiem jak w takich warunkach człowiek może być szczęśliwy :lol:

 

Na razie jeszcze nie mogę na nic narzekać (no może po za błotem przed chałupką), jest ciepło, woda w kranie ciepła, dom bardzo słoneczny i jasny, ptaszki ćwierkają, cisza i spokój. Ciesze sie ze uciekłam z zakorkowanego Wrocławia.

 

Wojty - Co do okien, 120 cm wysokości to chyb afaktycznie za mało, ja mam takie okienko w kuchni przy zlewie i jest mikre . Pozostałe mają 150 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka - GRATULACJE

zazdrość to brzydkie uczucie ale co tam - zazdraszczam ... :)

 

Też bym chciała na wioskę ... Córka snuje plany jak to będzie z własnym basenem :-? :roll: no i huśtawką (btw - czy ktoś z was zlecał może huśtawki stolarzowi - warto? czy lepiej kupować te gotowe zestawy?)

 

Wojty - jak patrzę na wasze ceny to słabo się robi - przecież budowanie domu jest z roku na rok o co najmniej kilkanaście procent droższe - w skali tych 250-350 tys to straszna suma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

had - to juz wedle uznania - no i troche od tego jakie masz grube sciany. W moim rodzinnym mieszkaniu (stare budownictwo) mialam tak grube sciany , ze wystrczyło ze parapet wystawały na 5cm a i tak wielki radiomagnetofon i donice z kwiatkami sie miescily ;) Parapety mialam chyba 30-35 (jak tak kiedys zajade to sprawdze specjalnie dla ciebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...