Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

had - to juz wedle uznania - no i troche od tego jakie masz grube sciany. W moim rodzinnym mieszkaniu (stare budownictwo) mialam tak grube sciany , ze wystrczyło ze parapet wystawały na 5cm a i tak wielki radiomagnetofon i donice z kwiatkami sie miescily ;) Parapety mialam chyba 30-35 (jak tak kiedys zajade to sprawdze specjalnie dla ciebie ;)

 

Mnie nie chodzi o samą szerokość parapetu, bo ta przy naszej grubości ścian będzie znaczna, ale o względy typu cyrkulacja cieplego powietrza z grzejników pod oknami - czy "wystawanie" parapeta ma wpływ, a jeśli tak, to jakie "wystawanie" jest optymalne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cie interesuje szerokośc parapetów w kontekscie cyrkulacji powietrza to zachecam do lektury : http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41496&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=parapety

 

wielu madrych ludzi tu sie wypowiadalo ;)

Cześć!

nie chce mi się otworzyć ten link w jakim to jest temacie? postaram się z innej strony tam wejść jak bęse znała temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cie interesuje szerokośc parapetów w kontekscie cyrkulacji powietrza to zachecam do lektury : http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41496&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=parapety

 

wielu madrych ludzi tu sie wypowiadalo ;)

Cześć!

nie chce mi się otworzyć ten link w jakim to jest temacie? postaram się z innej strony tam wejść jak bęse znała temat :lol:

 

Witam!

 

A ja nie mam problemow z otworzeniem :roll:

a temat to: szerokość parapetów wewnętrznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - dzięki :) I nie zazdraszczaj bo niedługo już sama ze sprzątaniem nowego domu nie będziesz nadążać :)

W temacie huśtawek jestem niezorientowana, ogrodowej nie chcę, wystarczy ze mamy miejsce zamontowania huśtawki na poddaszu (tzw. więźba wielofunkcyjna). Ale kiedys oglądałam na allegro takie drewniane zabawki ogrodowe, i strasznie drogie były...

 

Wojty - nie mam centymetra (ani czasu szukać go w pudłach i pudełkach ;) )więc powiem ze parapety w większości okien sięgają mi do uda, a dwa okna w salonie mamy niskie i tam sięgają do kolan. :lol: :lol:

A co do parapetówy, to myślę że końcem maja urządzimy jaiegoś grilla. Może do tego czasu uda sie zakopać nam największe wądoły z myślą o bezpieczeństwie dzieci. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Wojtowa myślę że do projektu powinno zagłądać sie jak NAJWIĘCEJ ,nawet usypiając z nim :wink: Lepiej wyłapać wcześniej blędy lub dostosować projekt do własnych potrzeb.Powinno się wiedzieć nawet gdzie będzie każde gniazdko elektr. telef. telew. komp. alarm i inne.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do parapetówy, to myślę że końcem maja urządzimy jaiegoś grilla. Może do tego czasu uda sie zakopać nam największe wądoły z myślą o bezpieczeństwie dzieci. :wink:

 

My mamy kilka różnych okien.

W salonie 120 szerokość x 150 wysokość x 2

w Kuchni 120x120

w sypialniach 120x180 i 120x150

I nie jest chyba aż tak źle :-)

 

A skoro o parapetówach to nad nami ciągle taka wisi ;-) W końcu mieszkamy od września...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cie interesuje szerokośc parapetów w kontekscie cyrkulacji powietrza to zachecam do lektury : http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41496&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=parapety

 

wielu madrych ludzi tu sie wypowiadalo ;)

Cześć!

nie chce mi się otworzyć ten link w jakim to jest temacie? postaram się z innej strony tam wejść jak bęse znała temat :lol:

Cześć :) - o ile dobrze pamiętam: szerokość parapetów wewnętrznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka gratulacje.Przeprowadziłem się na dobre tydzien temu.Owszem spędzałem przez ostatnie pół roku każdy weekennd w nowym domu ale ostateczna przeprowadzka nastąpiła 10 dni temu,po wynajeciu mieszkania.Jesienią porządkując dom w wewnątrz wywalałem mase rzeczy przez okno.Na zewnątrz mam wielkie pobojowisko(gruz,deski z gwożdziami, resztki płyt GK,dachówek itp.) Moje umeblowanie to w większości kartony i worki foliowe.Na gotowo mam 1 łazienke i kuchnie.W pozostałch pomieszczeniach zaawansowanie prac od 50- 90%.Ale jewstem szczęśliwy z przeprowadzki.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedys oglądałam na allegro takie drewniane zabawki ogrodowe, i strasznie drogie były...

 

No właśnie... zapomniałem spytać.

Czy wiecie może gdzie można kupić takie okrąglaki powiedzmy fi 10 jak te z których się robi urządzenia na place zabaw? Powinny być chyba liściaste i zdecydowanie proste...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim - trochę mnie nie było - ciężko mi teraz nadgonic zaległości. Pozdrawiam wszystkich i pochwalę sie ze u mnie ławy wylane a od czwartku stawiane będa sciany fundamentowe.

 

Choc wiem ze to złudne - to pierwszy rzut oka na plan domu zalamal mnie - jakież to wszystko kosmicznie malutkie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka widziałam takie coś w OBI

 

Uwaga - informacja o drzwiach - właśnie kupiłam 3 pary drzwi w OBI :p

m.in. zewnętrzne docelowe do domu ale na wejście od tarasu - super drzwi, nazywają sie rubin, okleina złoty dąb, frezy też mają, mają wzmocnienia metalowe i dwa zamki, w tym jeden taki antywłamaniowy - z trzema bolcami, porzadne zawiasy, ale framuga metalowa taka do malowania

jeśli komuś nie zależy na super jakości i reprezentacyjnym wyglądzie - polecam, albo np do mieszkania - kosztują ok 800 PLN :p

 

do tego drzwi między garażem i pomieszczeniem - 399 PLN

No i do mieszkania - 799 PLN :D

 

Przy okazji - w ostatniej chwili zauważyliśmy że otwór pod drzwi od frontu ma 110 cm :-? - trochę za dużo, trzeba teraz domurowywać silikatkami żeby go zmniejszyć żeby drzwi standardowe 90-tki weszły

 

I jeszcze - czy ktoś ma pomysł na drzwi przesuwne (do garderoby), o szerokości 90 cm? Mam w pokojach dzieci garderoby, a nie chcę takich normalnych otwieranych na poój, bo szkoda miejsca. Najlepiej takie z mlecznymi szybami, czy wykonanie czegoś takiego jest drogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka gratulacje.Przeprowadziłem się na dobre tydzien temu.Owszem spędzałem przez ostatnie pół roku każdy weekennd w nowym domu ale ostateczna przeprowadzka nastąpiła 10 dni temu,po wynajeciu mieszkania.Jesienią porządkując dom w wewnątrz wywalałem mase rzeczy przez okno.Na zewnątrz mam wielkie pobojowisko(gruz,deski z gwożdziami, resztki płyt GK,dachówek itp.) Moje umeblowanie to w większości kartony i worki foliowe.Na gotowo mam 1 łazienke i kuchnie.W pozostałch pomieszczeniach zaawansowanie prac od 50- 90%.Ale jewstem szczęśliwy z przeprowadzki.Pozdrawiam Wiech

Wiesiu i Aka też wam zozdroszcze :p choć ponoć to brzydko :oops:

A niech tam zazdroszcze i koniec :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...