Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czołem grupo,

dawno mnie tu nie było ale juz wracam, dodatkowo jako mieszkaniec nowego domku :)

witaj aka :-)

fajnie że się przeprowadziliście...GRATULKI !!!! a jak tam Malutka??

Tez sie ciesze, bo pamiętam ze jeszcze niedawno to ja zazdrościłam Tobie domku (szczególnie jak widziałam go z drogi gdy jechałam w strone mojej budowy :oops: )

Malutka juz całkiem dużutka się robi, jest juz małym pełzaczkiem (tempo ślimacze i ciężko pracuje na każdy centymetr do przodu, ale daje rade ;) ) Poza tym poznaje uroki zycia wiejskiego, w domu śpi tylko w nocy a wszelkie drzemki w wózku na zewnątrz, dostała juz rumieńców :D

 

no widzisz...zleciało nie wiadomo kiedy i już mieszkacie :-) a Malutka niech się chowa dobrze i zdrowo rośnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tylko wczoraj cos sie przestraszyłam podniosłości momentu przejscia do elit, że aż zaniemowilam :o.

A tak w ogóle WITAM WSZYSTICH SERDECZNIE Z RANA!!!

 

dzień dobry :-)

Wojty - czego się przestraszyłaś :o :lol: toż to ani żaden nie wiadomo jaki zaszczyt ani hańba....po prostu nastukałaś tyle postów i już ;-) .....ja dawno przestałam spoglądac na licznik :lol: :lol: :lol:

 

wskakuj szybko do KK i będziem świętować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanki - nawet nie podziękowałam jeszcze za kawkę u Was :oops:

domek macie bardzo ładny i zgrabne wszystkie pomieszczenia :-) pojechałam oglądac taras, ale bardziej zainteresował mnie płot - zdradzicie gdzie kupowaliście materiał na niego i po ile?

PS.

Franek płakał mi na drugi dzień że on chce znów jechać do Pawełka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ivo, rok temu ja również Ci zazdrościlem że już mieszkasz w nowym domu :oops: Teraz mam to samo oraz jeszcze 9 lat splaty kredytu budowlanego :cry: Dobrze że wynajmując mieszkanie na Biskupinie spłacam ten kredyt.Myślałem nawet o sprzedaży mieszkania na wykończenie domu.Teraz nie żałuje tej decyzji,że nie sprzedałem domu.Życzę wszystkim którzy się jeszcze budują ,oraz tym co zaczynają jak najszybszej przeprowadzki.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech

 

ściana pod drzwi przygotowana, ale nie dali kołków rozporowych tylko zwykłe druty zbrojeniowe jako kotwy

 

pytanie - jeśli otwór drzwiowy (w innym miejscu - od tarasu) ma 92 cm, to jakie drzwi do niego pasują - zamówione 90-tki, ale 80tki też można zamówić, czy lepiej podkuć ścianę żeby pasowało na 90 tki? I ile powinien wynosić otwór drzwiowy pod drzwi rozmiar 90?

 

Bardzo pilne - proszę naszych Ekspertów o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK co prawda nie jestem ekspertem ale spróbuje odpowiedziec :wink: Jeżeli pręty zbrojeniowe były wpuszczane w mur to jest OK.Jeżeli otwór drzwiowy masz 92 cm to jest przygotowane pod drzwi 80.Musisz sama sobie odpowiedzieć czy lepsze 80 czy 90(mnie sie wydaje że 90).Ja u siebie na taras mam podwójne drzwi 160 cm.Generalnie otwór drzwiowy powinien być szerszy ok 2cm na każdy bok i ok 3 cm na wysokości.Najlepiej żebyś wiedziała jakie będziesz miała drzwi (konkretnego producenta) pytając o wielkość ościeżnicy.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech

 

ściana pod drzwi przygotowana, ale nie dali kołków rozporowych tylko zwykłe druty zbrojeniowe jako kotwy

 

pytanie - jeśli otwór drzwiowy (w innym miejscu - od tarasu) ma 92 cm, to jakie drzwi do niego pasują - zamówione 90-tki, ale 80tki też można zamówić, czy lepiej podkuć ścianę żeby pasowało na 90 tki? I ile powinien wynosić otwór drzwiowy pod drzwi rozmiar 90?

 

Bardzo pilne - proszę naszych Ekspertów o odpowiedź :)

 

BK - u mnas był dzisiaj stolarz od drzwi i na drzwi 90 cm ma być otwór 100.

 

Przy okazji, pytałam juz o to, ale może nie zauważyłaś: czy to Ty miałaś niedrogiego producenta okien z Brzega? czy z okolic Wrocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Tak zwany rozmiar drzwi odpowiada mniej więcej szerokości skrzydła. Rozmiar zewnętrzny jego ościeżnicy jest mniej więcej 10cm większy. Stąd jeśli masz drzwi 90ki to ich ościeżnica ma 100. Do tego dochodzą dodatkowe luzy montażowe. Dokładniej jednak dowiesz się robiąc obmiar drzwi albo czytając dokumentację producenta. Po prostu 90-ki 90-kom nierówne :lol: My mamy wejściowe drzwi 90-ki a w następnym domu będą 100 z dodatkowym skrzydełkiem :wink: Poza tym w całym domu mamy 90ki poza przejściem gospodarczym- tu są 80ki (kuchnia-spiżarnia-garaż). Pomiędzy drzwiami o różnych rozmiarach są żadne lub niewielkie różnice cenowe. Drzwi balkonowe to inna parafia, u nas są jednoskrzydłowe coś koło 100ki poza tym sporo witryn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK zapomniałem powiedzieć że nie wszystkie ościeżnice mogą mieć taki przygotowany wymiar np drzwi 80 otwór 90 .To samo dotyczy wysokości .Niektóre ościeżnice są troche szersze i otwór powinien być pod drzwi 80 nawet 94 cm.Zależy to od producenta szczególnie drewnianych ościeżnic.Ważne żeby miały luz ok 2-3 cm.na piankę .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

mam problem.

Ludzie od których miałam kupic barak na budowe sie wycofali i zostałam na lodzie ,a pod koniec miesiąca mamy zaczynac.Może ktos z Was na na zbyciu takie ustrojstwo (chodzi tylko o trzymanie tam narzedzi - nikt tam spac nie bedzie) ,

ewentualnie moze Wasi sasiedzi?

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...