Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

BK - u mnas był dzisiaj stolarz od drzwi i na drzwi 90 cm ma być otwór 100.

 

Przy okazji, pytałam juz o to, ale może nie zauważyłaś: czy to Ty miałaś niedrogiego producenta okien z Brzega? czy z okolic Wrocka?

A jakie chcesz okna ja mam drewniane:

Zakład stolarski

Czesław Fuławka

ul.Dolnobrzeska 11

50-330 Miękinia

tel.3178133

kom.0603897933

wyszły taniej niż u Wujcika

 

Bartar, dzięki :) Ja już mam okna, znajomy chce wymienić w mieszkaniu, szuka białych plastików jak najtaniej :)

 

A tak w ogóle to dzień dobry i jak się ma Państwa zachowanie do ustawy o wychowaniu w trzeźwości?? :o Jako młodzież się tu czuję demoralizowana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanki - ...bardziej zainteresował mnie płot - zdradzicie gdzie kupowaliście materiał na niego i po ile?

PS.

Franek płakał mi na drugi dzień że on chce znów jechać do Pawełka :-)

Sztachety kupowaliśmy w Urazie -Grzesiek napisze po ile.

Zapraszamy Franka znowu i na dłużej. Może zabrać resztę rodziny :wink:

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca: dzięki :-)

Konstrukcję płotu (czyli słupki, ramę bramy i dwóch furtek) zrobił miejscowy spawacz - ogrodzeniarz, wyszło razem 2200 zł za 21 mb w wersji hands-free z wkopaniem.

Do tego dorobiłęm poprzeczki z łat - zostały po budowie i do nich przykręciłem sztachety. Sztachety zamawiałem w Urazie u stolarza po 3 zł za sztukę 130 cm.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim - pytanie : czy piasek do zasypania fundamentów ma byc jakis specjalny?? Babka w piaskowni mi powiedziała ze ludzie biorą najtańszy - ze sciany jak idzie- moze sie pojawic troche gliny lub kamyków - taki piasek u nich kosztuje 6,5 za tone netto plus około 90 zł za dowóz - przy tatrze 15 tonowej wychodzi - 187 netto - mozna sie wprawdzie dogadać żeby było bez faktury - ale kojarze ceny 150 zł za kamaza z dowozem i tej jakosci tez nie jestem pewna.

 

Uprzedzam Wojtka62 - to piaskownia w Rolantowicach skąd ty też brałes piasek- choć wspominałes tez równiez o Ostaszewskim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanki - dzięki za informacje :-)

2200 z materiałem i wykonaniem, tak? czy ten miejscowy spawacz wyjedża poza Pęgów?? a słupki są tylko wkopane czy jakis beton tam w dole jest? i jaka jest szerokośc sztachet i jaka odległość pomiędzy nimi? W Urazie to znaczy w tym tartaku co tam jest?

Sorrki za może proste pytania, ale płot będę robić pierwszy raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia,

ten piasek z Rolantowic to cała okolica bierze, równiez Ostaszewski - targuj sie za transport bo do Ciebie stamtąd jest rzut beretem a za tyle to do Bielan chcieli wozić. RMC tez stamtąd bierze piach

Ostaszewski ma tamjakis upust z racji przerobu

inny piasek woził mi jak tam było zamkniete a płaciłem tyle samo

tylko nie spiesz się z zasypywaniem - niech Ci ściany przeschną, zaizoluj, rozprowadź kanalizę, zrób przepusty w fundamencie na wodę, prąd by potem nie mieć kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanki - dzięki za informacje :-)

2200 z materiałem i wykonaniem, tak? czy ten miejscowy spawacz wyjedża poza Pęgów?? a słupki są tylko wkopane czy jakis beton tam w dole jest? i jaka jest szerokośc sztachet i jaka odległość pomiędzy nimi? W Urazie to znaczy w tym tartaku co tam jest?

Sorrki za może proste pytania, ale płot będę robić pierwszy raz ;-)

 

chyba każdy z forumowiczów co chwile robi coś pierwszy raz :-)

 

2200 za całość z wbetonowaniem, chyba tylko za beton musiałem dopłacić.

W cenie był wliczony zamek na klucz i klamka przy furtce i zamykadło do bramy.

 

Gdzieś mi się zapodział telefon... postaram się na jutro znaleść.

Update:znalazłem w komórce - pan Dudek, tel. 609-643-698

 

Szerokości sztachet nie pamiętam, ale zamówiłem ich 200 sztuk i tak z 20 zostało a szerokość działki mam 21.5 m.

W Urazie nie w tartaku u Huńki tylko u stolarza. Ale nie w tym dużym zakładzie stolarki nietypowej przy zakręcie tylko trochę głębiej. Telefon 505-348-560. No i sam musiałem to przewieźć, ale jakoś się udało na jeden raz lanosem.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanki - dzięki za informacje :-)

2200 z materiałem i wykonaniem, tak? czy ten miejscowy spawacz wyjedża poza Pęgów?? a słupki są tylko wkopane czy jakis beton tam w dole jest? i jaka jest szerokośc sztachet i jaka odległość pomiędzy nimi? W Urazie to znaczy w tym tartaku co tam jest?

Sorrki za może proste pytania, ale płot będę robić pierwszy raz ;-)

chyba każdy z forumowiczów co chwile robi coś pierwszy raz :-)

2200 za całość z wbetonowaniem, chyba tylko za beton musiałem dopłacić.

W cenie był wliczony zamek na klucz i klamka przy furtce i zamykadło do bramy.

Gdzieś mi się zapodział telefon... postaram się na jutro znaleść.

Update:znalazłem w komórce - pan Dudek, tel. 609-643-698

Szerokości sztachet nie pamiętam, ale zamówiłem ich 200 sztuk i tak z 20 zostało a szerokość działki mam 21.5 m.

W Urazie nie w tartaku u Huńki tylko u stolarza. Ale nie w tym dużym zakładzie stolarki nietypowej przy zakręcie tylko trochę głębiej. Telefon 505-348-560. No i sam musiałem to przewieźć, ale jakoś się udało na jeden raz lanosem.

Grzegorz

 

dzięki raz jeszcze :-) jak udało się lanosem to może jakoś wcisnę do felicji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na forum kawał czasu a dzisiaj dzięki uczynnemu sąsiadowi (pomógł kobicie w potrzebie) trafiłam tutaj.

Wybaczcie ale 200 stron to powyżej wytrzymałości mojego łącza więc jeżeli mógłby się zgłosić Kamieniec Wrocławski bardzo proszę.

Co o nas działkę kupiliśmy w 2002 po pojawieniu się córki na świecie, w maju 2003 rozpoczęliśmy budowę, w czerwcu 2004 pojawił się syn no bo trzeba dom wypełnić ;) w grudniu 2004 wprowadziliśmy się.

Dom duży ale zakochaliśmy się w projekcie i tak zostało razme z garażami pomieszczeniami gospodarczymi z 250 m.

Budowaliśmy typową metodą gospodarczą bardzo dużo własnymi siłami, mam zaradnego męża. Ale ciężko pogodzić pracę z budową i trochę szło.

 

Obecnie jesteśmy na etapie wykończeń, właśnie szukam speców do szaf wnękowych czekam na sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...