Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A zmieniajac troszku temat - to jak z modrzewiami?- ja moge być na działce gdzieś przed 17 w sobotę, o ile wczesniej nie uda mi sie uciec z zajec ;)

 

Yemiolki, Hady i wszyscy zainteresowani modrzewiami i nie tylko - przyjezdzacie?? :D:D

 

ja w tę sob. nie dam rady :roll:

 

YEMIOŁA, ty nie zartuj, bo bedzieszmiała u mnie minusa długiego, jak z kamieńca do smolca!!! :evil:

 

Hadziku - na ciebie zawsze mozna liczyc :D - fajnie, odpoczenimy od tego miasta na lonie natury

Co do dobrzyka t o nie przejmuj sie jego uwagami - jakby co to wiem gdzie mieszka i jak wyglada.... - zbierzemy siostry i mu pokazemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ez - moge prosić o te namiary na "dachowcow" ;), bo kurde ja jeszcze nikogo nie mam na tu budowa za pasem... a BK coś nie chce mi przesłać swoch namiarów (obraziła sie czy cóś ? :-? )-pochwalila sie, smaku narobila i ...nic :cry:

 

 

Wojty, to nie tak

 

po prostu - robią nawet dość fajnie ten dach ale paroma rzeczami nas wkurzyli,

np. kończą pracę jak w biurze - o 16.00 :o

wiedząc że nam się bardzo spieszy

mówią że nie mogą robić bo materiałów nie ma, a mówią co im trzeba w ostatniej chwili - a my nie zawsze możemy się wyrwać z roboty

i robią bałagan - a mnie do białości doprowadził widok niedopałkow, potłuczonych dachówek, i śmieci na piasku do wylewek brrrr :evil:

więc nie będę ci ich polecać - choć są dość dokładni, sąsiadom robili dach i są zadowoleni

 

ale zobaczymy jak im pójdzie u nas - zresztą, zapraszam do nas na budowę - dojazd mogę podać na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK- dzieki za odpowiedz.

Ja tez jestem troche jesem "upierdliwa" co do tego dachu, ale ostanio mnie strasza coby juz teraz kogos znalezc i odrazu drewno kupic, bo potem , jesienią sa z tym klopoty :-?

 

Dzieki za zaproszenie :D Ale moze ty pierwsza nas odwiedzisz? :D

My tam mamy zamiar podjechać kolo 17 i moze jakiegoś malego grilka zrobic :D. Na peweno bedzie jezcze Had (w 2 cześciach :D) i ez pisala ze też wstapi :D. O nikim wiecej nie wiem, bo w tym tygodniu to wszystkim jakos nie odpowiada termin :roll: .

 

Ale swoj adres mozesz też podeslac - z Had sie zastanawiamy czy moze jak sie jakos gril nam przeje to mala wycieczke po gminie Czernica zrobimy... ;)

 

Jak do mie trafic to pewnie wiesz - opisywałam to juz duuzo razy ;)

 

Glowa do gory z tym dachem - ja sie nauczylam cierpliwosci do fachowców, jak mi kafelkarz 3m lazienke robil 2 tygodnie od 8.00 do 21.00 (po położeniu każdego kafelka wychodził na balkon na papierosa, a kafelki ciął kątówką) :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszysykich!

Co do tych rur kanalizacyjnych to kupowałam sama i wcale takiej dużej różnicy nie było pomiędzy pomarańczowymi, a szarymi.

podaje przykład

pomarańczowa fi 110- 1m- 16,62zł

szara fi 110- 1m-14,60zł

Nie jestem pewna tylko, czy po tych cenach kupowałam, czy je tylko spisałam w jakimś sklepie.

Jak będzie potrzeba zajrze do faktury.

Mam pytanie.

Teraz będe zalewała strop i nie wiem czy zostawia się jakieś przepusty na np. rury z kominka do ogrzewania poddasza, na jakieś instalacje??

A jak tak to jak to robić, część stropu to terriva.

W poniedziałek kończą układanie zbrojenia.

Nad garażem już wylane więc tam już za późno.

Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - na pewno mnie nie będzie, jeśli to sobota - w sobotę po południu córę prowadzam na basen :)

Swoją drogą, beznadziejna pora na basen, potem idziemy z nią jeszcze na basen w niedzielę na ósmą rano :o bo mam karnet (jestem rannym ptaszkiem :) )

 

co do fachowców, to nie wolno mieć do nich cieprliwości, tylko gonić :evil:

mało jest takich którzy są porządni

 

Betka - co do stropu i przepustów, pytaj kierownika budowy, albo zadzwoń do firmy która dostarcza kominek, na pewno powinnaś zostawić - może hydraulika zapytaj - masz już kogoś? Jak chcesz dam telefon do swoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszysykich!

Co do tych rur kanalizacyjnych to kupowałam sama i wcale takiej dużej różnicy nie było pomiędzy pomarańczowymi, a szarymi.

podaje przykład

pomarańczowa fi 110- 1m- 16,62zł

szara fi 110- 1m-14,60zł

Nie jestem pewna tylko, czy po tych cenach kupowałam, czy je tylko spisałam w jakimś sklepie.

Jak będzie potrzeba zajrze do faktury.

[\quote]

 

Betka - dzięki za odpowiedź :) Ja sprawdzałam w pobliskiej hurtowni, która jest dość droga, tylko dla rozeznania cen, to fi 110 szara kosztowała 11,9 zł/mb, a pomarańczowa 16,2 zł.

Natomiast hurtownia w której "kupujemy" materiały za pośrednictwem hydraulika jest o tyle fajna, że można bez problemu zwrócić nadmiar materiałów. A ponieważ my "tylko" remontujemy dom (pozdrowienia dl Dobrzyka :wink: ), to nie mamy dokładnych planów i zestawień materiałów - nam pasuje, że można kupić więcej, niż "na oko" się wydaje, a potem oddać. Może to nie jest szczyt profesjonalizmu - takie instalacje bez udziału projektanta - ale krawiec kraje, jak mu materiału staje :)

 

 

Wojty - ja będę w pojedynkę dzisiaj, bo moja silniejsza połowa wpadła w wir remontowy i pojechała do Gawry* oczyszczać teren pod ubijanie piasku.

 

* Daliśmy tak swojemu domkowi na imię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Teraz będe zalewała strop i nie wiem czy zostawia się jakieś przepusty na np. rury z kominka do ogrzewania poddasza, na jakieś instalacje??

A jak tak to jak to robić, część stropu to terriva.

W poniedziałek kończą układanie zbrojenia.

Nad garażem już wylane więc tam już za późno.

Pomóżcie!!!

 

Ja niestety nie pomogę w tej kwestii, bo u nas stropy będą drewniane :)

 

A tak przy okazji, czy to tylko nasze dziwactwo, czy też jakoś nazywacie swoje domy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nazw domu mój dom tak jak projekt nazywa się Sonata i jakoś nie mam ochoty zmieniać ewentualnie zdrobnienia

Namiar na dachowców Wojty wysłałam my byliśmy zadowoleni i cena była rozsądna oprócz tego, że zaczęli tydzień później bo jedna budowa się opóźniła bo oni jednocześnie na 2 robią tzn u Ciebie kładą więźbę potem u drugich itd, ale szybko i sprawnie jak coś biorą pomocników.

 

U nas dzisiaj weekendowy zjazd rodzinny robimy siatkę z tyłu i siejemy kawałek trawy więc lecę im zrobić obiad. Rodzina to fajna rzecz zwłaszcza, że mąż ma 2 braci a oni synów i jak razem się biorą to robota aż furczy :D

To dzięki nim wyszło nam tak tanio wybudowanie domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...