Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Szanowna Grupo Wrocławska!!

 

potrzebuje namiary na solidnego i szybkiego elektryka z okolic Wrocławia a najlepiej Oleśnicy... niestety facet który miał mi kłaść instalacje wyjechał za granicę, a dwie firmy z którymi się dzisiaj spotkałem jakoś mi nie leżą..

proszę o pomoc, terminy z oknami mnie gonią, firma tynkarska mi już ucieka, a ja nie posuwam się jeszcze nic naprzód....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZ, bardzo Cię proszę podaj mi, jeśli zachowałeś, telefon do tego tartaku w Miliczu. Jeśli nie masz telefonu, to może chociaż nazwę lub coś co pomogłoby mi w odszukaniu tego tartaku, bo być może w okolicach Milicza jest ich kilka , a skoro ten jest sprawdzony, to nie chciałabym trafić do innego, całkiem możliwe, że np.niesolidnego. Z góry dziękuję. Dardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - od poniedzialku zaczynają mi sie schody- pytanie zupełnie z innej beczki- zna ktoś dobrego fachowca od sprzętu AGD?? - pralka Zanussi konkretnie - takiego coby w " Usterce" nie został pognębiony za swóje umiejętnosci- właśnie opiekunka od dziecka wstrzeła alarm po pralka sie kopci i wywaliło bezpieczniki - prad przez sąsiada został przywrócony ale teraz trzeba pralkę reanimować. U nas żaden serwis jeszcze nie był obecny a lepiej zawsze kogos sprawdzonego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek

w weekend byłam u znajomych (budujacych sie) i oni zamiast tynkow wew, mają sciany okładane płytami gipsowo kartonowymi.Ponoc takie rozwiazanie jest lepsze bo jak dom pracuje to nie widac jakis rys na scianach i jest bardziej równo

Co o tym sadzicie?

 

tez o tym slyszalam ..... mozna to przede wszystkim samemu robic :-)

ale nie wiem jak z kosztami czy drozej czy taniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek

w weekend byłam u znajomych (budujacych sie) i oni zamiast tynkow wew, mają sciany okładane płytami gipsowo kartonowymi.Ponoc takie rozwiazanie jest lepsze bo jak dom pracuje to nie widac jakis rys na scianach i jest bardziej równo

Co o tym sadzicie?

 

hej,

 

niestety oprócz równości i szybkości wykonania, ułożenie płyt g-k ma swoje minusy.. jednym z wielu jest siedlisko bakterii i kurzu jakie tworzy się między płytą a ścianą, co po latach może owocować alergią dzieci i dorosłych, no i miękkość płyt - wszyscy narzekają na tynki gipsowe że się łatwo niszczą od słabych uderzeń, a płyta przy zachaczeniu np drabiną czy jakimś meblem (w miejscu gdzie nie ma pod nią placka trzymającego) będzie mogła się wykruszyć, pęknąć czy nawet złamać, a dodatkowo wydaje mi się że łączenia tych płyt bankowo uwidocznią się w postaci zarysowań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po weekendzie, widzę że moja ładniejsza połowa już zaczęła dzień na grupie wrocławskiej :D

 

Na dzień dobry w nowym tygodniu pytanie do ogrzewających kotłami gazowymi z zamkniętą komorą spalania (turbo lub kondensacyjnymi)

 

Jak macie rozwiązane doprowadzenie powietrza do spalania i odprowadzenia spalin. Ja mam w projekcie komin ok 6.5m długości

Ale zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami:

-(1)- przez scianę boczną rurą powietrzno-spalinową (rura w rurze)

-(2)- system powietrzno-spalinowy (bez komina) wyprowadzony ponad dach - jak wtedy jest zakończony/obrobiony taki komin-rura?

-(3)- tradycyjny murowany komin, wśrodku kwasówka (powietrze zaś doprowadzone szachtem kominowym)

-(4)- systemowy (np Schiedel Quadro/Avant, Leier Turbo, inny....)

-(5)- jakaś kombinacja powyższych :)

 

Napiszcie też jakiego producenta macie rozwiązanie. Acha...Czy wcześniej patrzyliście na maksymalną długość przewodów w zależności od zaleceń producenta kotła? (ale wtedy to już na etapie murowania ścian/kominów mieliście wybrany rodzaj/markę kotła??? :o )

 

I jeszcze jedno, czy wszystkim komin do kotła gazowego wychodzi ponad kalenicę (ja mam dodatkowo dwie kalenice

- i komin wychodzi mi ponad tę niższą - od garażu/kotłowni, a nie ponad najwyższą w budynku)

... ufff tyle pytań a budowa tuż-tuż... a tu takie zagwozdki się pojawiają... acha przeszukałem archiwum,

ale tam każdy chwali swoje rozwiązanie, więc szukam dalszych opinii coby się na coś zdecydować

 

Dla modrzewiobiorców - modrzewi kilka jeszcze czeka, ale jak widziałem w sobotę zaczęły im kwitnąć miejsca, w których będą szyszki :( - a sąsiad wykopał/przesadził kilka modrzewi i widziałem że bardzo mocno je przyciął od góry - tak około o połowę... acha i korzenie te modrzewie mają niezbyt duże, więc kopanie nie jest uciązliwe :)

 

Pozdrawiam

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek

w weekend byłam u znajomych (budujacych sie) i oni zamiast tynkow wew, mają sciany okładane płytami gipsowo kartonowymi.Ponoc takie rozwiazanie jest lepsze bo jak dom pracuje to nie widac jakis rys na scianach i jest bardziej równo

Co o tym sadzicie?

 

Mam płyty k/g w mieszkaniu w budynku, który pracuje i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że rysy i tak są nieco widoczne - na łączeniach poszczególnych płyt, chociaż były układane z wszystkimi wymaganymi szykanami. Poza tym jakoś tak mi jest "pudełeczkowo" w mieszkaniu - nie wiem, może to przez świadomość, że na ścianach karton, a nie "prawdziwy" tynk? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po weekendzie, widzę że moja ładniejsza połowa już zaczęła dzień na grupie wrocławskiej :D

 

Na dzień dobry w nowym tygodniu pytanie do ogrzewających kotłami gazowymi z zamkniętą komorą spalania (turbo lub kondensacyjnymi)

 

Jak macie rozwiązane doprowadzenie powietrza do spalania i odprowadzenia spalin. Ja mam w projekcie komin ok 6.5m długości

Ale zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami:

-(1)- przez scianę boczną rurą powietrzno-spalinową (rura w rurze)

-(2)- system powietrzno-spalinowy (bez komina) wyprowadzony ponad dach - jak wtedy jest zakończony/obrobiony taki komin-rura?

-(3)- tradycyjny murowany komin, wśrodku kwasówka (powietrze zaś doprowadzone szachtem kominowym)

-(4)- systemowy (np Schiedel Quadro/Avant, Leier Turbo, inny....)

-(5)- jakaś kombinacja powyższych :)

 

Napiszcie też jakiego producenta macie rozwiązanie. Acha...Czy wcześniej patrzyliście na maksymalną długość przewodów w zależności od zaleceń producenta kotła? (ale wtedy to już na etapie murowania ścian/kominów mieliście wybrany rodzaj/markę kotła??? :o )

 

I jeszcze jedno, czy wszystkim komin do kotła gazowego wychodzi ponad kalenicę (ja mam dodatkowo dwie kalenice

- i komin wychodzi mi ponad tę niższą - od garażu/kotłowni, a nie ponad najwyższą w budynku)

... ufff tyle pytań a budowa tuż-tuż... a tu takie zagwozdki się pojawiają... acha przeszukałem archiwum,

ale tam każdy chwali swoje rozwiązanie, więc szukam dalszych opinii coby się na coś zdecydować

 

Dla modrzewiobiorców - modrzewi kilka jeszcze czeka, ale jak widziałem w sobotę zaczęły im kwitnąć miejsca, w których będą szyszki :( - a sąsiad wykopał/przesadził kilka modrzewi i widziałem że bardzo mocno je przyciął od góry - tak około o połowę... acha i korzenie te modrzewie mają niezbyt duże, więc kopanie nie jest uciązliwe :)

 

Pozdrawiam

Wojty (właściwy 8) )

 

 

Wojty mam junkersa z zamkniętą komorą spalania i

1. rura w rurze droga rzecz

2. to chyba nie jest najładniejsze

3 teraz zaczynasz kombinację której nie potrafię ocenić

 

ale ja ma schiedla Rondo Plus jak chciałbyś gotowy system to musisz mieć Avanta (ale to chyba droga rzecz). U mnie spaliny wychodzą schiedlem a powietrze osobną rurą która wychodzi przez ścianę kotłowni i jest zakończona zwyczajną kratką wentylacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień doberek :-)

czy macie może jakieś sprawdzone namiary na baaaaaardzo spokojną, senną miejscowość nad naszym morzem?

 

Ivo-polecam Poddąbie! :)

 

tego jeszcze nie sprawdzałam....dzięki :-)

PS. u nas takie same krety buszują ;-)....tylko nie wiem kiedy będzie widać cokolwiek z tych prac :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...