Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wczoraj Twój mężuś był chyba ściągąć szwy pieskowi u mojego męża...tylko coś się nie rozpoznali :lol: :lol: :lol: Stachu powiedział mi że załapał jak odjeżdżał samochód z napisem rekuperatory :lol: :lol: :lol:

ALE NUMER!! :D Wiec to z Twoim mezem gadałam przez komórke jak kilka dni temu mój pies miał bliskie psotkanie z autem?

Widzisz, jestesmy teraz prawie sąsiadki, a ja w lecznicy to bede pewnie stały bywalec, znając to moje zwierze...

no, śmiesznie wyszło :lol: :lol: :lol: jak byś była w lecznicy to zagadaj ....bo nie wiem czy mój mąż rozpozna też Ciebie :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam.Ostrzegam grupę przed firma od okien Norma 2000. z Częstochowy.Punkt sprzedaży jest na ul Legnickiej.Opisałem swoje perypetie z tą firmą w wymianie doświadczeń.Jeżeli ktoś planuje zakup radze zrezygnować z tej firmy.Szkoda bo miała niezłe wyroby.Wiech

 

Wiech - wiem że firma Norma 2000 pada albo już padła.

Może kiedyś opiszę swoje perypetie z oknami - w każdym razie zamawiam okna od października zeszłego roku, i kilka firm pośredników/ fabryk od których zamawiałam okna zbankrutowało albo bankrutuje. To jest jakieś fatum, pech nie wiem jak to nazwać, w każdym razie ja ostrzegam przed oknami z Dobroplastu, faktyki Karmel (Karmal?) z Zielonej Góry oraz Witraż. W karmalu zwodzili nas i pośrednika przez parę tygodni po czym okazało się że okien niet. Teraz czekamy znowu i mamy andzieję że kolejna firma się nie wyburaczy. Nie wiem jak to jest, ludzie mają aksę na okna a firmy okienne padają jak muchy. Uważajcie, bo nawet najwięksi producenci padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my nawet nie wiemy, jak nam dobrze poszło. :) Przed zakupem okien pytałam sprzedawcy o kondycję firmy i chwalił się, że Empol właśnie otworzył nowy zakład w Środzie Śląskiej. I chociaż było to rok temu, to nadal się trzymają. Mogę ich spokojnie polecić - okna były na czas, zgodnie z zamówieniem, cenowo wyszły nas taniej niż oferty innych producentów, które wtedy porównywałam (np Norma). A dodam, że mamy obustronny złoty dąb i większość nietypowe rozmiary. :) Mam nadzieję, że nic im się nie stanie, po tych pochwałach (przesądna jestem trochę), ale może na wszelki wypadek zawiążę gdzieś na klamce czerwoną wstążeczkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostrzegam grupę przed firma od okien Norma 2000. z Częstochowy.Punkt sprzedaży jest na ul Legnickiej.Opisałem swoje perypetie z tą firmą w wymianie doświadczeń.Jeżeli ktoś planuje zakup radze zrezygnować z tej firmy.Szkoda bo miała niezłe wyroby.Wiech

 

A brałam ich pod uwage wybierając okna... Na szczescie cene dali taką, że :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje lada moment zrobić ogrodzenie i taras .Zastanawiam sie czy zamiast podmurówki i na niej siatka , nie dać płyt kraweżnikowych nad ziemią umocowanych do słupka metalowego wkopanego w ziemie a nad nią siatka.Odpada wtedy szalowanie podmurówki .Oraz nie wiem co z zadaszonym tarasem, ( 3x4 m)czy lepiej płytki klinkierowe lub gres klejone do podłoża ,czy kostka brukowa beż klejenia (wtedy nie ma problemu z odpadaniem przyklejanych płytek).Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

ja właśnie wczoraj byłam przed tym dylematem. jeden taras mam na płytki, a drugi chciałam w bruku, ale stwierdziliśmy że ciężko to będzie połączyć żeby dobrze wyglądało, więc będzie wszędzie pod płytki - z tym że tego tarasu jest w sumie bagatela na pewno ok 40-50 m

argument przeciwko brukowi czy kostkom betonowym - wybieranie trawy spomiędzy kostek i mrówki wyłażące spomiędzy kostek do domu(chyba że zrobisz na zaprawie albo chudziaku to wtedy nie powinno być problemu)

ogrodzenie - cały czas się zastanawiam, jak zrobić żeby było najtaniej, czy ktoś myślał o słupkach z odzysku lub z entrozłomu? Ponoć to tanio wychodzi jak się zamówi pocięte rurki, do tego daszki na górę - ktoś to rpzerabiał?

W Castoramie jest jakaś promocyjna siatka i systemowe słupki - ale wygląda dość mizernie.

 

Za to mąż mógłby sam wykonać takie ogrodzenie ... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrodzenie - cały czas się zastanawiam, jak zrobić żeby było najtaniej, czy ktoś myślał o słupkach z odzysku lub z entrozłomu? Ponoć to tanio wychodzi jak się zamówi pocięte rurki, do tego daszki na górę - ktoś to rpzerabiał?

W Castoramie jest jakaś promocyjna siatka i systemowe słupki - ale wygląda dość mizernie.

 

Za to mąż mógłby sam wykonać takie ogrodzenie ... :p

 

BK, myśmy własnie kupowali rurę z pocięciem z centrozłomu i do tego były spawane daszki z góry. To było co prawda rok temu i nie bardzo pamiętam ceny, ale wiem, że wyszło nam taniej, niż normalne słupki z marketu budowlanego. Inna sprawa, że fakturę brał na siebie kuzyn znajomego kolegi z pracy :wink: , który w centrozłomie pracuje i miał jakąś specjalną zniżkę. Ale myślę, że warto się u nich wywiedzieć o szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w castoramie czy tam w praktikerze zupełnie nie opłaca się kupować ani siatki ani słupków, nie dość, żę ich cena jest jakaś kosmiczna :o to jeszcze do tego ich jakość pozostawia wiele do życzenia (słupki strasznie słabe)...

my robiliśmy płot przed zimą - z tyłu i po bokach siatka ze słupkami, nie robiliśmy podmurówki chcemy dać takie krawęzniki (taniej wychodzi i nie ma babraniny z tymi całymi szalunkami). Zresztąpłot robiliśmy sami - mąż z tatką osadzali słupki, naciągali druty a potem "wieszalismy siatkę"...jak ktoś chce to można przyjechać zobaczyć jak wyszło i służymy radą:-0)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tu zajdziesz podbitke ostatnio rozmawialismy z bardzo dobrym ciesla który twierdzi ze na podbitke tylko swierk

http://www.tartaki.com.pl/ires/tartaki/1/23/

 

 

Bartar dzieki za podpowiedź.

 

Czy ktos cos słyszał o tartaku w Gądowie koło Jaszkotli (kierunek Pietrzykowice)??

 

Facet mi podał cene za więźbę 640 PLN - dawno takiej ceny nie słyszałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

ja właśnie wczoraj byłam przed tym dylematem. jeden taras mam na płytki, a drugi chciałam w bruku, ale stwierdziliśmy że ciężko to będzie połączyć żeby dobrze wyglądało, więc będzie wszędzie pod płytki - z tym że tego tarasu jest w sumie bagatela na pewno ok 40-50 m

argument przeciwko brukowi czy kostkom betonowym - wybieranie trawy spomiędzy kostek i mrówki wyłażące spomiędzy kostek do domu(chyba że zrobisz na zaprawie albo chudziaku to wtedy nie powinno być problemu)

ogrodzenie - cały czas się zastanawiam, jak zrobić żeby było najtaniej, czy ktoś myślał o słupkach z odzysku lub z entrozłomu? Ponoć to tanio wychodzi jak się zamówi pocięte rurki, do tego daszki na górę - ktoś to rpzerabiał?

W Castoramie jest jakaś promocyjna siatka i systemowe słupki - ale wygląda dość mizernie.

 

Za to mąż mógłby sam wykonać takie ogrodzenie ... :p

 

Ja znalazłam namiar na słupki z odzysku na krakowskiej. Podam na priva jak chcesz.

Ale cena jest 1.5zł plus VAT. Ale pocięte na 6m. szerokość 60mm.

Nie wiem jaka gruba ścianki więc nie policzymy ile kosztuje metr rury.

Ja dzwoniłam do składów złomu oni mają po 3 zł. 1metr kosztuje 10 zł. Moim zdaniem się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tu zajdziesz podbitke ostatnio rozmawialismy z bardzo dobrym ciesla który twierdzi ze na podbitke tylko swierk

http://www.tartaki.com.pl/ires/tartaki/1/23/

 

 

Bartar dzieki za podpowiedź.

 

Czy ktos cos słyszał o tartaku w Gądowie koło Jaszkotli (kierunek Pietrzykowice)??

 

Facet mi podał cene za więźbę 640 PLN - dawno takiej ceny nie słyszałam

 

W ostatnią sobotę miałem okazję tam zawitać 8)

ale niestety szefa nie zastałem tylko pracownicy już niemal po pracy, ale do rzeczy fakt jest faktem więźba świerkowa z Czech sprowadzana - 640 zł z impregnacją w wannie do negocjacji. Tartak odwiedzony po drodze bez referencji forumowiczów (jeszcze :wink: )

 

Pozdrófka

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...