Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiech,

ale przecież musisz jakoś te krawężniki zamocować - bo po zimie przecież się pochylą albo zapadną

widziałam takie gotowe elementy- dł 3 m, gotowa podmurówka, z dziurą na słupek, bardzo wygone w montażu, te 3 m kosztują 50 pln

 

1 krawężnik 1 mb kosztuje ok 7-8 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmarysia.Jak opisałem wcześniej więżbe zamawiałem w Prusach koło Łagiewnik.Firma Bek i Syn.Cieśla wykonujący u mnie więżbę z dachówką był mile zaskoczony jakością.Wg.jego oceny było mało sęków oraz średnia wilgotność drewna.Drewno nie było pokrzywione.Drewno było impregnowane w wannie .Nie miałem drewna suszonego komorowo czterostronnie struganego (wtedy nie jest wymagana impregnacja).Robiłem to 4 lata temu i mało osób wtedy decydowało się na takie rozwiązanie.O tym że nie trzeba impregnować takiego drewna wyczytałem w Muratorze.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałam ten temat. deski betonowe są długości 3m np w betardzi i taka cena wychodzi jak pisze BK. Są też 2,5metrowe do tego potrzebny kielich i jakaś tam nakładka.

Po przeliczeniu wyszło, że naklepiej lać beton i robić podmurówkę. Na około 70m, które muszę zrobić wyjdzie mi około 500zł za materiał (piasek cement).

Wykonawca robi na 80cm podmurówkę, słupki 2,50h. Mówi, że tak będzie porządnie. Cena za robotę i tak taka sama. W tej metodzie pies nie podkopie, a i chwasty nie przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK .Krawężnik jest wsuwany w ceownik przyspawany do słupka a od dołu ma ogranicznik którym regulujesz wysokość ustawienia. BK a gdzie widziałaś takie ustrojstwa?Pozdrawiam Wiech

 

U Ryczkowskiego są

 

w sumie to może faktycznie wylewać hmm

 

mam jeszcze trochę piasku do murowania, może by to wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu więźby.

 

Mam zamiar wysłać swojego wykonawce do tego tartaku w Gądowie coby zobaczył jakie to drewno mają - ja niestety nie ocenię.

 

Z informacji telefonicznych wynika ze do drewno z wiatrołomów na słowacji (czy to źle?) swierkowe, nieco podsuszone (bo te wiatrołomy to jakiś czas temu były- i tu w sumie tez nie wiem czy to dobrze czy źle bo słyszałam ze lepsze z zimowej ścinki), drewno klasy B (ile tych klas i o czym swiadczy klasa B??) , impregnowane metodą zanurzeniową (facet twierdzi ze przez cały dzień - nie chce mi sie wierzyc skoro czytam ze niektórzy gnają z tym zanurzaniem) - cena za kubik jak pisałam 640PLN - mozlwiość bez faktury - taka jest teoria - jeśli pojedzie tam mój wykonawca to przekażę wrazenia - ale jeśli ktoś moze cos podpowiedzieć albo po wizycie na miejscu przekazać własne uwagi - będę wdzięczna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

by wygrać sprawę w sądzie to poza cierpliwością musisz mieć super umowę zabezpieczającą Cie na wszystkie strony, której średnio inteligentny misiek za żadne skarby nie podpisze - każda inna możesz włożyć między cegły bo trudno cokolwiek wskórać poza nerwami - w tym kraju tego typu sprawy ciągną się latami bo musiałabyś wstrzymać wszelkie prace by np. sad mógł zrobić wizję lokalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...