Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

[quote name="yacekiewicz

Publiczno-Forumowa Pochwala dla Andrzeja, Pana na Chrząstawie. :lol:

 

oj, ja tam tylko sprzatam, szefuje woprz ;))

 

no daj spokój to właśnie ja sprzątam

generalnie w tej okolicy sami tacy co sprzątają

 

po z tym tekst super

musisz to koniecznie dodać do swojego opisu

w stylu np.

Andrzej Prawy herbu Księżyc - Pan na Chrząstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hadraadae,

jesli będziesz miał zwrot pow. 10tys to weryfikację masz od razu, przy mniejszych zwrotach mogą Ciebie sprawdzić w ciągu 5lat

 

Nie mam zwrotu powyżej 10 tyś (niestety :( ), ale mój urząd weryfikuję od 5 w górę. Przedłożyłam wszystkie pity (między innymi spisali nip-y wszystkich moich klientów) i rachunki za remont. Ponoć tym się już nikt nie będzie interesował, a kontroli do 5 lat mogę się tylko spodziewać w ramach działalności gospodarczej, której już nie prowadzę od prawie roku (czyli mogą mnie sprawdzać jeszcze przez 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrodzenie - cały czas się zastanawiam, jak zrobić żeby było najtaniej, czy ktoś myślał o słupkach z odzysku lub z entrozłomu? Ponoć to tanio wychodzi jak się zamówi pocięte rurki, do tego daszki na górę - ktoś to rpzerabiał?

 

Za to mąż mógłby sam wykonać takie ogrodzenie ... :p

Ja jestem własnie w trakcie realizacji ogrodzenia. Rurki mam ze złomu w cenie złomu, wyszło mniej więcej 10 zł za słupek 2 metry fi 40. Z teściem je osadzamy w ziemi, przy okazji nauczyłem sie spawać :) Siatkę kupię pewnie u jakiegos producenta. Acha i co ważne to nie ma problemu z partycypowaniem w kosztach u sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacekiewicz:

instalacje wentylacyjną do rekuperatora robiła u mnie firma EMKA (http://www.rekuperatory.pl) tel. 352 78 28. System nie jest jeszcze odpalony - bo nie ma reku, ale jakosc na razie wyglada w porzadku, po drobnych poprawkach. Tyle ze wydaje mi sie ze są bardzo drodzy.

 

 

Witajcie.

Tak się składa, że zostaliśmy ocenieni jako "chyba drodzy". Generalnie unikam pisania na Forum (choć zdarza mi się często dość czytać), ale tym razem nie wytrzymałem.

Większość klientów ocenia ofertę danej firmy czy instalatora przeważnie po ostatnich cyferkach na niej, nie zaglądając do zawartości. I tu zazwyczaj powstaje problem. Wystarczy przyjąć ilośc przewodów nie "z zapasem" a na zasadzie "klient dopłaci, bo wyszło więcej" i oferta wstępna jest tania! Albo oferuje się klientowi dobry rekuperator jednej firmy w "super cenie", a dostaje on zupełnie co innego, o dużo gorszych parametrach i znów jest taniej!

Przynajmniej raz na miesiąć zdarza się nam ofiara "tanich specjalistów od rekuperacji", która błaga nas o pomoc "bo instalacja nie działa". Nie dalej jak przedwczoraj odmówiliśmy naprawienia instalacji totalnie skopanej przez firmę konkurencyjną. Firma rozpoczęła montaż, skasowała spore pieniążki (ofertowo byli tańsi od nas!) po czym wycofała się z rozpoczętej inwestycji rakiem. Obejrzałem sobie - niestety - tą instalację i stwierdziłem, że w koszt jej naprawy należałoby wliczyć wykonanie dodatkowego projektu, generalny remont z częściową przebudową prawie skończonego budynku oraz wykonanie raz jeszcze całej instalacji w sposób gwarantujący jej działanie. Piękny pensjonat w górach, w którym o wentylacji będzie można jedynie pomarzyć. Z ciekawostek związanych z tą instalacją: ciepło generowane przez saunę zostało przez instalatorów skierowane w niebo przy pomocy potężnego dodatkowego wentylatora wywiewnego.

Inny przykład: wyceniliśmy w zeszłym roku instalację u jednego z zainteresowanych na ok. 13.000 PLN. Stwierdził, że jesteśmy za drodzy. Wykonała mu ją firmą "tańsza", skasowała pieniążki i... bye bye. Klient zwrcił się do nas o pomoc aby ją wogóle uruchomić (bez gwarancji, że ta plątanina przewodów wogóle zadziała!!!). Nie licząc kosztów zrywanych regipsów, gipsowania i malowania na nowo naprawa instalacji kosztowała 11.000 PLN. Nie znam ceny ofertowej "taniej" firmy, która wpuściła tegoż klienta w kanał.

Jak już wspominałem, takie "kwiatki" zdarzają nam się średnio przynajmniej raz w miesiącu.

Moi drodzy Grupowicze. Oferta ofercie nierówna. Znam sytuację, gdy instalator zaopatrywał tanie rekuperatory w dorobioną przez siebie naklejkę "Mistral" i sprzedawał je sporo taniej. Sprawa w najbliższym czasie trafi do sądu. Znam już sytuacje, że pseudoinstalatorzy podają się za nas i psują nam renomę.

W jednym z artykułów na http://www.rekuperatory.pl napisałem, że KAŻDĄ instalację mozna wykonać TANIEJ. I jest to święta racja. Jednak zawsze odbywa się to kosztem CZEGOŚ. Strategia i marka naszej firmy to instalacje bez reklamacji. Trzymamy się tego konsekwentnie i nie mamy zamiaru robić instalacji tańszych kosztem jakości oraz kosztem gwarancji, czyli de facto kosztem klienta. Na dłuższą metę jest to chyba strategia opłacalna - po prostu nasi klienci nie ponoszą kosztów dodatkowych w postaci ciągłych napraw i polecają nas dalej.

W Polsce funkcjonuje już ponad 300 wykonanych przez nas instalacji. Jeden z naszych rekuperatorów działa już na lotnisku Schonefeld w Berlinie.

Jeden z klientów z Poznania, który zlecił nam wykonanie instalacji już po podpisaniu umowy stwierdził, że przedstawiliśmy najtańszą ofertę. Zwracając uwagę na jakość oferowanych urządzeń odrzucił z góry oferty nie zawierające gwarancji funkcjonowania systemu. Nasza oferta wraz z montażem wynosiła tyle, co koszt samego rekuperatora oferowanego przez firmę konkurencyjną.

Więc nie piszcie, że "chyba jesteśmy drodzy".

może zamiast tego "chyba" warto zwrócić uwagę na szczegóły...

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Maciej Kosowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maciek :)

 

Sprawdzałam ofertę konkurencji, którą reklamowano mi jako tańszą niż EMKA

okazali się o kilkadziesiąt % drożsi :o

 

W najbliższym czasie instalacja będzie robiona u nas na budowie (mąż mówił że się kontaktował) jeśli ktoś chciałby zobaczyć, zapraszam zainteresowanych :)

 

dobrzykowice - jak rury osadzacie w ziemi? Na jakiejś podmurówce czy w ziemi w jakimś gruzie i zalewacie zaprawą? U nas solidna podmurówka byłaby bardzo wskazana - grunt lubi się osuwać, i do tego krety i inni niepożądani goście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - jak rury osadzacie w ziemi? Na jakiejś podmurówce czy w ziemi w jakimś gruzie i zalewacie zaprawą? U nas solidna podmurówka byłaby bardzo wskazana - grunt lubi się osuwać, i do tego krety i inni niepożądani goście

 

Robię to najtaniej jak sie da, czyli dziura w ziemi zalewana betonem plus kamienie. Potem zrobie jeszcze podmurówkę i powinno byc ok. Moja działka nie graniczy z jakąś drogą tak więc nie muszę się wysilać na jakieś specjalne efekty wizualne typu klinkier czy kute przęsła. Ogrodzenia spełnia jedynie funkcję ogrodzenia....zresztą i tak go zaraz nie będzie widać bo mam zamiar go obsadzić bluszczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...