Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

więźba-16zł m2 dachu, np. dach ma 279m2, to za zrobienie więźby zapłacisz 279x16zł, dachówka ułożenie około 20 zł m2, obróbki i rynny-12zł mb, foliowanie-ok. 2zł m2, łacenie ok. 3złm2, ale może ktoś liczyć całość 40złm2 za wszystko, to zależy. To ceny na terenie wrocławskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

więźba-16zł m2 dachu, np. dach ma 279m2, to za zrobienie więźby zapłacisz 279x16zł, dachówka ułożenie około 20 zł m2, obróbki i rynny-12zł mb, foliowanie-ok. 2zł m2, łacenie ok. 3złm2, ale może ktoś liczyć całość 40złm2 za wszystko, to zależy. To ceny na terenie wrocławskim.

 

 

o kurcze to duzo jakos co???

10tys sama robocizna ...... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej szerokości i wysokości schody na zewnątrz coby były wygodne i dla wózka i dla mnie i dla dzieci

 

No ja z cenami nie wyskakuję bo my wszystko prawie na wsiach kupujemy a bracia męża dowożą, oszczędzamy około 30%.

Więźbę mieliśmy z modrzewia z Milicza ale też po znajomości cieśle aż cmokali :) (to są plusy dużej rodziny każdy ma jakieś znajomości, minusy też są teraz będą chrzicny i zaproszenie samego naszego rodzeństwa z rodzinami to minimum 20 osób :o )

Co do ogrodzenia na razie z tyłu i przodu siatka, z boku sąsiad jakieś cudo ma lada chwila robić a z przodu docelowo kute ogrodzonko (bracia zrobią ;))

 

 

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: WITAM SERDECZNIE najpiekniejszy rejon w POLSCE,wreszcie tak naprawde zaczynamy budowe i napewno bede tu czesto goscil, mam prosbe , pilnie poszukuje KIEROWNIKA BUDOWY, jesli ktos jest lub byl zadowolony ze swojego bede wdzieczny za namiar, najlepiej z okolic psary, wisznia, kryniczno- zeby nie mial daleko- dzieki za kazda wiadomosc- milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos z Was ma moze jeszcze jakies dane na temat robocizny dachu

ceny min i max?

 

My mamy 248 m dachu i zapłaciliśmy 8100 w zeszłym roku w maju.Więźba +dachówka +rynna+obróbka kominów Mieliśy jeszcze jedną wycene za 11 000 facet bardzo dokładny i solidny ale tez tak jak robi tak sie ceni i na brak roboty nie narzeka.Wzielismy tanszego bo dach prosty dwuspadowy.

Buziaczki dla Piotrusia :D jak on sie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos z Was ma moze jeszcze jakies dane na temat robocizny dachu

ceny min i max?

 

My mamy 248 m dachu i zapłaciliśmy 8100 w zeszłym roku w maju.Więźba +dachówka +rynna+obróbka kominów Mieliśy jeszcze jedną wycene za 11 000 facet bardzo dokładny i solidny ale tez tak jak robi tak sie ceni i na brak roboty nie narzeka.Wzielismy tanszego bo dach prosty dwuspadowy.

Buziaczki dla Piotrusia :D jak on sie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos z Was ma moze jeszcze jakies dane na temat robocizny dachu

ceny min i max?

 

My mamy 248 m dachu i zapłaciliśmy 8100 w zeszłym roku w maju.Więźba +dachówka +rynna+obróbka kominów Mieliśy jeszcze jedną wycene za 11 000 facet bardzo dokładny i solidny ale tez tak jak robi tak sie ceni i na brak roboty nie narzeka.Wzielismy tanszego bo dach prosty dwuspadowy.

Buziaczki dla Piotrusia :D jak on sie ma?

 

Mam dach około 300 metrów. Koszt 12 tyś za robociznę.

Chyba dokładnie płace 40zł za metr :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajie leje jak z cebra to ja znowu nie wjade na działkę :evil: i nie będe mogła podziwiać moich rówiutkich wylewek :cry:

czy macie jakięś doświadzenia z utwardzaiem drogi? jakies namiary do drogowców? w zeszłym roku składalismy sie po 1000 zł na utwardzenie drogi ale potem robili kanalizacje facet przekopał droge i pieniadze w błocie.Teraz tez chca sie składa i powtórzyc operacje.Ja uwazam ze w ten sposób wtopimy kolejne pieniadze i jestem za tym zeby wziąść jakąś ekipe wycenić robote + materia i wtedy sie ustosunkować. Co wy na to ?

macie jakiś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę po dłuuugim weekendzie,

na mój gust to cena dachu jest uzalezniona od jego skomplikowania bo trudno mówić o cenie dachu dwuspadowego gdzie całość więżby robi się na dole i potem tylko szybki montaż od takiej gdzie kazda krokiew jest przycinana na wymiar u góry

u mnie więżba 15zł/m2 a pokrycie 25zł/m2 - dach nie należał do łatwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam rozmowę z moimi dekarzocieślami niektórym, tym dokładnym inwestorom liczyli po kolei każdy element dachu i w sumie wychodziło sporo. Można to przećwiczyć również na KNRach. Albo proponowali też ryczałtem za dach na gotowo i tu liczyli po prostu x zł/m2. W takim układzie łatwiej jest na wejściu dodać coś co normalnie jest dodatkiem jak również liczba metrów jest szacowana wg projektu a u mnie np potem zwiększyłem okapy i teraz mam raczej 320 niż 290 jak było na początku... a liczyliśmy od 290ciu.

Ta stawka "x" /m2 zależy od kształtu (ilość koszy, lukarn) jak i rodzaju pokrycia. W sumie jednak rozrzut cenowy dachu na gotowo to 25-50/m2 netto (niestety spory przedział). Z czego ceny powyżej 40zł to raczej skomplikowany dach i karpiówka. Polecam moją ekipę ale... jak wszystkich i tych trzeba pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze w ten sposób wtopimy kolejne pieniadze i jestem za tym zeby wziąść jakąś ekipe wycenić robote + materia i wtedy sie ustosunkować. Co wy na to ?

macie jakiś doświadczenie?

 

Bartar, my też chcemy zrobić drogę, wg zapewnień gminy dostarczą nam tłuczeń a w naszej gestii jest położenie. Z tym że nie chcemy go ot tak poprostu rozplantowac , chcemy wziąć fadromę aby nam wykorytowała drogę i dopiero potem wsypała tłuczeń, potem chcemy przejechać po tym walcem. Taki jest plan myślę że szczegóły bedziemy ustalać na najbliższym zebraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze w ten sposób wtopimy kolejne pieniadze i jestem za tym zeby wziąść jakąś ekipe wycenić robote + materia i wtedy sie ustosunkować. Co wy na to ?

macie jakiś doświadczenie?

 

Bartar, my też chcemy zrobić drogę, wg zapewnień gminy dostarczą nam tłuczeń a w naszej gestii jest położenie. Z tym że nie chcemy go ot tak poprostu rozplantowac , chcemy wziąć fadromę aby nam wykorytowała drogę i dopiero potem wsypała tłuczeń, potem chcemy przejechać po tym walcem. Taki jest plan myślę że szczegóły bedziemy ustalać na najbliższym zebraniu.

masz na mysli zebranie u sołtysowej czy takie zebranie waszej ulicy?

i jeszcze jedno wasza droga należy do gminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...