Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

masz na mysli zebranie u sołtysowej czy takie zebranie waszej ulicy?

 

Zebranie wiejskie, czyli z sołtysową, wójtem w szkolnej sali gimnastycznej

 

i jeszcze jedno wasza droga należy do gminy?

 

tak

 

No to macie szanse załatwić tłuczen my na ulice Główną załatwilismy w tamtym roku.Wójt dał tłuczeń a my roboty we własnym zakresie.Był problem z sołtysową bo ona nie chciała sie na to zgodzić moze czuła sie obrażona ze najpierw załatwialismy to w gmnie a nie z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jesteśmy obecnie na etapie poszukiwania więźby oraz dekarzocieśli. To co wyszukaliśmy to: ceny za więżbę w granicach 640 do 800 zł/m3, robocizna w granicach 40-65 zł/m2. Poprosimy o namiary na na wykonawców :) Co nas zastanawia: cena za podbitkę 2500 zł! Czy to za samą robociznę czy z materiałem? jak myślicie?

 

A jeszcze jedno pytanko: W projekcie nie ma nic na temat kotew. Co ile je umieszczać i jak grube powinny być. Murarz radzi aby dać co 1.5 m nagwinowane pręty o wysokości 50 cm. Nic nie mówi na temat średnicy.. w ogóle mało mówi i dzisiaj nie przyszedł.... Szkoda, że nam nic nie powiedział.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Betty&M.Podaje namiary na cieśle i zarazem dekarza Zbigniew Jasiński tel 310-63-83. kotwy powinny być zaznaczone w projekcie jak i słupki betonowe w ktorym powinna być kotwa umocowana do wieńca.Robia to z prętów gwintowanych np 12 mm a do niej mocowana murłata na foli .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze w ten sposób wtopimy kolejne pieniadze i jestem za tym zeby wziąść jakąś ekipe wycenić robote + materia i wtedy sie ustosunkować. Co wy na to ?

macie jakiś doświadczenie?

 

Bartar, my też chcemy zrobić drogę, wg zapewnień gminy dostarczą nam tłuczeń a w naszej gestii jest położenie. Z tym że nie chcemy go ot tak poprostu rozplantowac , chcemy wziąć fadromę aby nam wykorytowała drogę i dopiero potem wsypała tłuczeń, potem chcemy przejechać po tym walcem. Taki jest plan myślę że szczegóły bedziemy ustalać na najbliższym zebraniu.

 

Tak wlasnie jak mowi dobrzykowice (dobrze mowi, wodki mu dac! :lol: ) przygotowal nasza droge osiedlowa w Kamiencu poprzedni wlasciciel: wybral humus, wkopal wode+kanalize a na gore przyszlo tak z 40-50 cm tlucznia. Jako walec sluzyla chyba kopara. Ale poki co to funkcjonuje, dobrzykowice moze sprawdzic i potwierdzic, nie ma daleko :D.

 

P.S.

Dzieki dobrzyk za potwierdzenie namiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Polanki

czytałam w innym watku ,ze masz piec na eko groszek.Czy mozesz mi napisac który i podac jakies namiary na firme w naszych okolicach, ktora sie zajmuje instalacja takich piecy?

Z gory dziekuje[/b]

 

Hej - Wioma, ja co prawda nie kupuję pieca na eko groszek, ale podobny i mogę Ci dać namiary na dealera i instalatora takich pieców firmy HEF. Co do "polecenia" to jeszcze za wcześnie, by coś powiedzieć konkretnego, bo jesteśmy na początku współpracy, ale facet robi profesjonalne wrażenie: Pan Kaczmarczyk, firma KJT, tel 608 325 917 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - Wioma, ja co prawda nie kupuję pieca na eko groszek, ale podobny i mogę Ci dać namiary na dealera i instalatora takich pieców firmy HEF. Co do "polecenia" to jeszcze za wcześnie, by coś powiedzieć konkretnego, bo jesteśmy na początku współpracy, ale facet robi profesjonalne wrażenie: Pan Kaczmarczyk, firma KJT, tel 608 325 917

Dziekuje za namiary. Bede sprawdzac i wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam moje ceny za dach (bardzo skomplikowany 450 m) więźba 11 zł pokrycie (dachówka rynny okna bez ocieplenia bez podbitki) 13 zł razem 24 zł za m, to było w zeszłym roku, acha za dachówkę Braas mieliśmy zniżkę bo podobno dobrze się kładzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczora z rana wylali beton b10 zazbrojony na taras (ten zewnętrzny, bo ten pod dachem chudziaka dawno ma)

 

razem wyszło jakieś chyba co najmniej 30 m tarasu (a może i więcej), musimy to przemierzyć

Muszę to dziś pojechać zobaczyć.

 

Ciśnienie spada czy wy też dziś tak śpicie? bo ja lecę na klawiaturę - oczy same mi się zamykają, a spałam wczoraj długo, dokładnie tyle co dzieci (bo jak je usypiam to razem z nimi zasypiam, śpią może o godzinę dłużej :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim - przez tą pogodę strop mi się opóźnia :x

 

A teraz prywata. Kochani wrocławianie - ogromna prosba - na Wymianie doświadczeń- załozyłam nowy wątek - o Kominkach- zadanie słuzobowe- moze ze wzgledu na sentyment to współgrupowczki bylibyście tak mili i dodali swoje dwa grosze do tego tematu??? - musze zebrac dane o rynku kominków - dodatkowo jeszcze musze zorientować sie we wszystkich dopuszczeniach do obrotu- ale z tym sobie radze - potzrebuje jednak spawrdzic jakie są potzreby rynkowe - i stad wykorzystałam forum - nie jestem jednak pewna jaki będzie odzew i czy uda mi sie zebrac potrzebne dane - dlatego bardzo proszę wszystkich zyczliwych o wypowiedzi w tym nowym wątku - z góry baaaardzo baaaardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betty wyślę ci z domu ale zmartwię Cię juz nie są tacy tani :( no cóż wyrobili sobier renomę i podniesli ceny.

a generalnie mój sąsiad po prawicy od wykończeń mówi, że zaczął się wielki boom budowlany i dawno tak dobrze w budownictwie nie było więc ceny lecą w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ez mimo wszystko poproszę o namiar. Jak dotąd znalazłam propozycję za 42/m2 oraz 65/m2. Dużo powyżej tych cen sprzed roku u Ciebie. Nawet jeśli się podnieśli cenowo to chyba nie aż tak nie?

Mam klasyczny dach kopertowy - projekt Irma II z Archipelagu- ze stropem drewnianym, który jest podwieszony do kratownic. Wiem, ze nie jest trudny do wykonania ale ceny, które mi proponują są nie do przyjęcia...

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betty&M

mogę ci z czystym sumieniem polecić moich dekarzy - tych którzy poprawiali po partaczach którzy mój dach zaczynali :evil:

dach zrobiony naprawdę ładnie, zapraszam na oględziny :)

robili też na trzech sąsiednich budowach i cenowo są bardzo OK.

 

Nie ma chlania na budowie, szef nie pozwala. Szef miły młody człowiek :wink:

Marek Gawliński 604 62 37 71

Sam załatwia zakupy, jeśli ty nie masz czasu, i odbywa się to bez nadużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...