Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

[...] jesli ktos kupowal ostatno PRETY NA ZBROJENIE bede wdzieczny za kazda informacje, zycze sloneczka bo robi sie blosisko na budowie, bye

 

Witam piątkowym rankiem, raczej przedpołudniem.

 

Pręty zbrojeniowe kupowalismy w Centrozłomie w Oławie, po (jeśli dobrze pamiętam) 2.20 brutto za kilogram. Pręty miały po 12 metrów. Metr pręta to około 0.90 kg, czyli niecałe 2 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzien dobry - mam dzisiaj pytanie o kostke granitową! W prawdzie kasy u nas dalej niet ale po kilku deszczowych dniach wrócił temat podjazdu do garażu.

Ivo - ta cena co dostalas za swoja kostke - 150 za tone to po znajomnosci bylo czy jak? Czy takie sa ceny? Czy moglabys dac namairy na kamieniołom? :)

Czy kostka betonowa jest tansza czy drozsza od granitowej?

I czy orientujecie sie czy gdzies mozna kupic kamienie otoczaki? POtrzebuje sporej ilosci na skarpę w ogródku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W składzie złomu Return jak dzwoniłam w tamtym tygodniu mieli wszystkie pręty po 1.78 netto. Jak kupujesz dostajesz rabat. Musiałabym sprawdzić na fakturze. Wyszło mnie taniej, ponieważ w Centrostalu fi 12 był bardzo drogi, a jego brałam najwięcej. Jak ktos chce telefon podam na priva.

Ja małe ilości biorę w hurtowni blisko budowy można się dogadać bez Vat, a transport bezpłatny. Najlepiej popytać.

Stali kupiłam już 2 tony i jeszcze kupuje po kilka prętów. Mam 5 wieńcy w projekcie :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry - mam dzisiaj pytanie o kostke granitową! W prawdzie kasy u nas dalej niet ale po kilku deszczowych dniach wrócił temat podjazdu do garażu.

Ivo - ta cena co dostalas za swoja kostke - 150 za tone to po znajomnosci bylo czy jak? Czy takie sa ceny? Czy moglabys dac namairy na kamieniołom? :)

Czy kostka betonowa jest tansza czy drozsza od granitowej?

I czy orientujecie sie czy gdzies mozna kupic kamienie otoczaki? POtrzebuje sporej ilosci na skarpę w ogródku...

 

aka 150 za tonę to dobra cena

 

jeśli masz problem z "płynnościoą" to może zacznij od podbudowy z tłucznia klińca. to rozwiąze problem błota a kostkę moższ zrobić później. podbudowa i tak jest koneiczna żeby wszytko miało sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

woprz a Ty co teraz robisz? u mnie Łątka zrobił wylewki.Po tych deszczach tez sie ostro zastanawiamy nad podjazdem do garażu masz już to zrobione ? kto Ci robił?

 

Ivonesca dzisiaj po raz kolejny przeczytałm Twój fragment dziennika o kostce brukowej przyłączam sie do prosby aki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz problem z "płynnościoą" to może zacznij od podbudowy z tłucznia klińca. to rozwiąze problem błota a kostkę moższ zrobić później. podbudowa i tak jest koneiczna żeby wszytko miało sens

 

Kliniec to rozumiem jest to co idzie pod kostke...Jak grube toto musi byc? I czy pod tłuczen daje sie tez piach (zagęszczony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka wczoraj kupowałam w Centrostalu pręty fi 12 żebrowane za 1,98 brutto za kg. Wynika z tego, że te Twoje są dużo droższe. 1.78+ VAT = 2,17. Dodatkowo przy tak dużej ilości jak u Ciebie w Centrostalu tez byś dostała jeszcze rabat.

Dla zainteresowanych podaję nr do Centrostalu: 325 10 71

anton68 porównaj ceny z kilku składów będziesz spokojniejszy

ez dzięki za namiary na dachowców

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

woprz a Ty co teraz robisz? u mnie Łątka zrobił wylewki.Po tych deszczach tez sie ostro zastanawiamy nad podjazdem do garażu masz już to zrobione ? kto Ci robił?

 

Ivonesca dzisiaj po raz kolejny przeczytałm Twój fragment dziennika o kostce brukowej przyłączam sie do prosby aki

 

tak mam to już zrobione od jesieni - robił Tyczka

a teraz kładę kamień na elewacji zewnętrznej, sieję trawę w ogrodzie i wykańczam wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz problem z "płynnościoą" to może zacznij od podbudowy z tłucznia klińca. to rozwiąze problem błota a kostkę moższ zrobić później. podbudowa i tak jest koneiczna żeby wszytko miało sens

 

Kliniec to rozumiem jest to co idzie pod kostke...Jak grube toto musi byc? I czy pod tłuczen daje sie tez piach (zagęszczony)?

 

kliniec to takie kamienie wymieszane ze piachem

pod to idzie sam piach zagęszczony a później zagęszczasz jeszcze tłuczeń kliniec (muszą być różne frakcje żęby to się dobrze trzymało w kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK PIEKNIE DOSTAWAC TAKIE INFO

tab-dzieki za olawe, napewno porownam cene z innymi ale obawiam sie ze z racji odleglosci moze mnie to wiecej kosztowac, zobaczymy

Betka-ten skład Return chetnie bym spr, jesli napiszesz nr tel bedzie super

Betty&M-dzieki za ten namiar na centrostal, jest podrodze na dzialeczke wiec napewno tam zawitam

dzieki wszystkim, w poniedzialek sie tym zajme a wyniki napisze wiec beda najbardziej aktualne dla innych, musze kupic ponad kilometrrrrrrrr 6 i pol kilometra 12 wiec warto poczynic troche zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol:

Ivonesca-dzieki za ten tel do kierownika, musze kilku popytac zeby miec jakies porownanie, DZIEKI SASIADKO

dka-jesli moge cos doradzic to w gazecie autogielda, rubryka materialy budowlane jest zawsze kilka pozycji z oferta kostek granitowych itp, wiem ze czesto pochodza ze strzelina, tamtejsze kamieniolomy i cena 150 jest taka srednia cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka wczoraj kupowałam w Centrostalu pręty fi 12 żebrowane za 1,98 brutto za kg. Wynika z tego, że te Twoje są dużo droższe. 1.78+ VAT = 2,17. Dodatkowo przy tak dużej ilości jak u Ciebie w Centrostalu tez byś dostała jeszcze rabat.

Dla zainteresowanych podaję nr do Centrostalu: 325 10 71

anton68 porównaj ceny z kilku składów będziesz spokojniejszy

ez dzięki za namiary na dachowców

 

Betty

 

Z tego wynika, że obniżyli cenę fi 12. Ja jak chciałam kupić na początku kwietnia była po 2,79 netto. Transport w centrostalu też jest tańszy.

Trzeba poprostu sprawdzić w dniu zakupu.

Chylę czoła. Rzeczywiście teraz Centrostal ma tanio.

Podaje nr do firmy Return dla sprawdzenia 348 31 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego robiciwe parapety zewnętrzne - czy ktoś ma z konglomeratu?

Jak sobie policzyłam ceramiczne, to wyszło że z klejem, etc. robocizną wyjdzie tyle samo - albo prawie tyle samo,

Chodzi o parapety zewnętrzne 0- jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym gdziekolwiek widziała z "marmuru" na zewnątrz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - Wrocław spi po weekendzie.

 

Ja nie spie bo mi dzisiaj ciśnieie juz dwukrotnie skoczyło.

Od 4 maja cena więźby skoczyła w tartaku z którego miało iść drewno- w drodze kompromisu niestety bedzie bez faktury.

 

Dostałam wycene (na razie tylko na tel) za instalacje elektryczną - dobrze ze siedziałam. Robocizna jeszcze rozsądna bo 4300 do negocjacji (punktów nie liczyłam bo mialo byc za całość ale kole 180 szt. dzisiaj przelicze dokładnie) - ale materiały - KOSMOS!!!! - 10 400 pln - NO TO CHYBA ZE ZŁOTA BEDZIE TA INSTALACJA. A najgorsze jest to że elektryk bardzo solidny i zaden naciągacz - i sam jest zszokowany ze tego tyle wyszło. U kogo godnego poleceia moge zweryfikować tą ofertę??

 

Jaki ten tydzień będzie skoro poniedzialek juz mnie wykończył??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...