Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Z czego robiciwe parapety zewnętrzne - czy ktoś ma z konglomeratu?

Jak sobie policzyłam ceramiczne, to wyszło że z klejem, etc. robocizną wyjdzie tyle samo - albo prawie tyle samo,

Chodzi o parapety zewnętrzne 0- jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym gdziekolwiek widziała z "marmuru" na zewnątrz ...

 

zewnetrzne chyba pojedzie pcv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja parapety zewnętrzne i wewnętrzne będę miała z granitu...

 

 

marysiu ten elektryk to rzeczywiście jakiś kosmita :o :o :o

już kiedyś pisałam że u mnie na sam dół poszło ponad tysiąc metrów kabla, mam strasznie duuuuużo gniazdek itp., 22 obwody i chyba 4 róznicówki i za elektrykę, rozprowadzenie internetu, kable telefoniczne i instalację alarmową na dole zapłaciłam chyba 3300 zł Z MATERIAŁEM ,

za górę 1100 z materiałem...

 

podaję namiary na elektryka pan Marek Kątnik 502566615, elektryk naprawdę godny polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńko- pędzę dzwonić - dzięki.

 

 

No włos mi sie na głowie zjeżył bo poczytałam na forum jak sie spawry mają a tu taki suprise - chcę miec elektrykę zrobioną bardzo dobrze i nie chce oszczedzac ani na materiałach ani jakosci robót - ale przeplacać to chyba nikt nie lubi. Pytanie gdzie sie zaczyna przerost formy nad treścią - moze te rozwiazania u mnie przyjęte są zbyt na wyrost - jak spawrdze wszystkie szvczegóły poddam je waszej weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmarysia co obejmuje ta wycena za materiał i robociznę. ? Musisz napisać cos więcej jakie materiały i co wchodzi w zakres robocizny. Cena 10 tys za materiały może różnie znaczyć,czy wchodzi w zakres inna instalacja np. telew. telef. alarm. komp..Czy cena obejmuje gniazdka ,przełączniki ,tablice elektr(jakiej firmy)Cena gniazdka jest też różna od 5zł do 50 zl a RTV i sat nawet 80 zł.Samo wyposażenie tablicy elektr. waha sie od 1 tyś do 5 a nawet 7tyś zł.Samo zabezpieczenie piorunowe kosztuje od 1- 4 tyś zł.(ogólne )a do tego mogą dojść punktowe.Policz ES,różnicówki ewentualne sterowniki falowniki itp.Nie znam Twojej instalacji i ciężko mi ocenić koszt. pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak sie sprawy mają:

 

- robocizna 4300

- materiały 10 400

- instalacja obejmue swiatło, prąd, rtv, okablowanie do alarmu, internet

- instalacja uzbrojona w kabelki, rozdzielnie z osprzętem - bez końcowego osprzętu w postaci gniazdek , przełączników, opraw swietlnych

- 2 obiegi siłowe - z dwoma wyłącznikami różnicowymi

- 18 obiegów gniazdkowych - z 18 w. różnicowymi (ponoc w rejonie Sroda slaska taki wymóg - chociaż bedzi emysłał p. elektryk nad podpięciem wyłączników różnicowych do tych obwodów siłowych - mam nadzieje ze nic nie zmyslam)

- 15 obiegów oswietleniowych ( jeśli bedize przewaga oswietlenia norlamnego to sie zmniejszy ale jeśli halogenowe - to musi tyle pozostac) - to tego 8 w. różnicowych

- to wszystko daj 120 bezpieczników - i rozdzielnia robi si eolbrzymia

- na to wsyzstko idzie 600 m kabla 3x1,5 na oswietlenie +60 m4x1,5

- 460 metrów kabla 3x2,5 na gniazdka

 

Tyle wiem o swojej instalacji. Gdy porównuje ilosć obwodów i wyłączików różnicowych z innymi opisami widzę skąd ta cena - pytanie czy tyle tego wsystkiego jest potzrebne - moze to przerost z tymi obwodami i wyłąćznikami różnicowymi/?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 różnicówek? niby taki wymóg w środzię śląskiej???...pierwsze słyszę, a akurat pracuję w ZEW... :) przecież nikt nie może Ci narzucać ile Ty masz mieć różnicówek...chyba że mówimy/myslimy zupełnie o czymś innym...albo Twój elektryk baaaaaaardzo przesadził z tymi wszystkimi bezpiecznikami i różnicówkami, bo niby na co one wszystkie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia po co Ci 18 różnicówek na każdy obwód :o . Na te obwody świetlne to tez nie wiem czy nie za dużo różnicówek ?? i wychodzi Ci koszt 28 różnicówek * ok.100zł = 2800 zł, z bezpiecznikami też chyba trochę przesadza... co Ty tam będziesz miała? stację kosmiczną?? Na forum ludzie piszą że im wystarcza szafa na ok 40-50 modułów....

 

Acha na ceny urządzeń to popatrz najpierw w hurtowniach, a potem może na allegro??... Różnicówkę 25/4/003 można znaleźć już za ok 50zł

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak sie sprawy mają:

 

- robocizna 4300

- materiały 10 400

- instalacja obejmue swiatło, prąd, rtv, okablowanie do alarmu, internet

- instalacja uzbrojona w kabelki, rozdzielnie z osprzętem - bez końcowego osprzętu w postaci gniazdek , przełączników, opraw swietlnych

- 2 obiegi siłowe - z dwoma wyłącznikami różnicowymi

- 18 obiegów gniazdkowych - z 18 w. różnicowymi (ponoc w rejonie Sroda slaska taki wymóg - chociaż bedzi emysłał p. elektryk nad podpięciem wyłączników różnicowych do tych obwodów siłowych - mam nadzieje ze nic nie zmyslam)

- 15 obiegów oswietleniowych ( jeśli bedize przewaga oswietlenia norlamnego to sie zmniejszy ale jeśli halogenowe - to musi tyle pozostac) - to tego 8 w. różnicowych

- to wszystko daj 120 bezpieczników - i rozdzielnia robi si eolbrzymia

- na to wsyzstko idzie 600 m kabla 3x1,5 na oswietlenie +60 m4x1,5

- 460 metrów kabla 3x2,5 na gniazdka

 

Tyle wiem o swojej instalacji. Gdy porównuje ilosć obwodów i wyłączików różnicowych z innymi opisami widzę skąd ta cena - pytanie czy tyle tego wsystkiego jest potzrebne - moze to przerost z tymi obwodami i wyłąćznikami różnicowymi/?? Pozdrawiam

 

różnicówki i bezpieczniki to jakaś masakra ilościowa (120 bezpieczników to prawie tyle ile masz pkt. zupełnie bez sensu)

 

nie dawaj ceny za całość tylo podaj za pkt.

brak okablkowania pod tel, komp. i alarm

skoro w środzie są takie jaja to poza różnicówkami powinnaś mieć jeszcze przepięciówki przynajmniej tam gdzie masz drogi sprzet elektorniczny 9ww tym kotłownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dajcie spokój żadna forteca - taki jest projekt- a my sie choroba na tym nie znamy. :(

 

Wcale nam nie zalezy zeby tyle tego wsyzstkiego było- tak nam zrobił projektant szczegółową instalacje elektryczną - a elektryk zupelnie niezależny stwierdził ze jest ok i on tez tak by proponował - no jedynie zmniejszyłyłby ilość obwodów oświetleniowych w zależnosci od rodzaju lamp.

 

Ja widzę doskonale różnice pomiedzy tymi naszymi ilosciami a opisywanymi na forum - tylko nie potrafie sie do tego odnieść bo sie nie znam - na pewno bedziemy rozmawiać z innymi elektrykami tez - ale wasze opinie na pewno są bardzo istotne jako osób ktore pewne tematy maja juz za sobą.

 

Nie wymieniałam w rozpisce okablowania do komp, rtv i alarmu - ale tez sa ujęte w cenie.

 

Czy ktoś oprócz asieńki poleci swojego elektryka?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmarysia zgadzam się z Asieńką i Woprzem.Nie znam takich norm o których piszesz odnośnie zastosowania każdej różnicowki do gniazdka i oswietlenia.Brakuje mi kabla siłowego 5x2.5 lub 5x4 mm/2.Kto ma kupować materiały? Czy ten elektryk nie ma własnego sklepu elektr.?Wydaje mi się że 120 pól bezp. to bardzo dużo.Ja mam 60 i troche pól bezp. mi zostało.Też mam 2gniazda siłowe z różnicówkami ,wył gł, wył przepięciowy siłowy(piorunowy),Kilka różnicówek pojedynczych na gniazda i oświetlenie. Cena jest wysoka (myślałem że to razem z wyłącznikami i gniazdkami) Powinnas skonsultować się z innym elektrykiem na miejscu.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie z innej beczki. Jeżeli stosowaliście rolety zewnętrzne i będziecie mieć monitoring albo jakiś alarm czy wybieraliście szyby P2??

Mi odradzają ze względu no właśnie na te rolety i na ochronę.

Wiem, że rolety to żadna ochrona, ale jak ktoś rzuci kamieniem to okna nie wybije. Jak ktoś będzie chciał się włamać no to ma być alarm.

Co myślicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety są po to żeby ochronić cię przed słońcem w lecie i wiatrem w zimie i w tym zakresie sią b. skuteczne

na pewno nie są antywłamaniowe ale pomagaja psychicznie bradziej niż p2 p4 wk1 wk2

Pamiętaj że im więcej zabezpieczeń tym lepiej a ochrona domu zaczyna się już od płotu poprzez ukształtowanie terenu wokoło domu i oświetlenie budynku potem dochodzi ochrona aktywna i pasywna (czyli alarmy. kurtyny podczerwieni, p4, drzwi antywłamaniowe itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...