Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam grupe

Polanka czesc,kto robil ci oczyszczalnie?

 

kontakt w sprawie oczyszczalni - Andrzej Gac - 713998401, 606150092, [email protected]

 

i ile to kosztuje?

wiesz, ja znam ceny z przed roku...

Zadzwoń, zapytaj. Wody gruntowe pewnie masz wysoko? Jak tak to może być konieczne usypanie kopca...

 

mam w planie najbliszym to zrobic tj.w lipcu,mam nadziejeze tego nie kradna,namiezyłam" mojego" złodzieja jest z Zajaczkowa!!!!!!!!

próbowałaś 997? czy za mało o nim wiesz? Pewnie nie masz dowodów...

Kurde, facet się jeszcze rozwinie, zrobi franszyzę i jeszcze rozszerzy teren działania... A ja bym mu ograniczył, np. do Wołowa albo Kleczkowskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No i tydzien się zaczął :(

Mam pytanie czy ktoś z Was ma przydomową oczyszczalnie?

Jeżeli tak to jaką i jak sie sprawuje, a może cos jeszcze do powiedzenia na ten temat macie :lol:

 

My mamy. Grzeczna jest. Nie narzeka, przyjmuje potulnie co trzeba.

 

Grzegorz

Jeszcze mi mało potrzebuje wiecej informacji. Jaka to jest czy rozsączająca czy taka z trzema pojemnikami (nie wiem jak sie nazywa) jak duża i inne pytania. Bardzo dziekuje :lol: ach i jeszcze jedno pytanie ile kosztuje takie badanie gruntu przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Wymianie doświadczeń niewiele się dowiedziałem, może wy mi pomożecie ? :) Otóż jestem przed malowaniem elewacji i nie wiem na którego producenta sie zdecydować. Beckers jest OK ale niezbyt tani. Znalazłem również farbę firmy DYRUP o nazwie BONDEX, który jest zdecydowanie tańszy. Sęk w tym że nie wiem o tym produceńcie zupełnie nic, może macie doświadczenia z tym produktem ? Chodzi mi o farby do malowania elewacji (nie do wnętrz !). Obecnie mam białą mineralną strukturę, któą chcę własnie pomalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi mało potrzebuje wiecej informacji. Jaka to jest czy rozsączająca czy taka z trzema pojemnikami (nie wiem jak sie nazywa) jak duża i inne pytania. Bardzo dziekuje :lol: ach i jeszcze jedno pytanie ile kosztuje takie badanie gruntu przed?

 

My mamy z rozsączeniem. Sama oczyszczania to jest coś pewnie metr na dwa, do tego trzy nitki rozsączenia 10 metrów co 2 metry.

 

Badanie i całą dokumentacje mieliśmy 'w pakiecie'.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipe masz rację podglądaczy mamy całą masę :) Często zwalniają i patrzą co my tam robimy a ja do nich macham ręką :) Najśmieszniej jest w weekend - całe wycieczki! Po budowie postawię płot na 2 m i ekschibicjonizm się skończy. Ale to za jakiś czas terazm można do woli się patrzeć i podziwiać :wink:

 

oczywiście zapraszam w weekend na spotkanie ON LIFE!

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tydzien się zaczął :(

Mam pytanie czy ktoś z Was ma przydomową oczyszczalnie?

Jeżeli tak to jaką i jak sie sprawuje, a może cos jeszcze do powiedzenia na ten temat macie :lol:

 

My mamy. Grzeczna jest. Nie narzeka, przyjmuje potulnie co trzeba.

 

Grzegorz

Jeszcze mi mało potrzebuje wiecej informacji. Jaka to jest czy rozsączająca czy taka z trzema pojemnikami (nie wiem jak sie nazywa) jak duża i inne pytania. Bardzo dziekuje :lol: ach i jeszcze jedno pytanie ile kosztuje takie badanie gruntu przed?

 

Narcyza, z tym badaniem gruntu poczekaj co ci zaproponuje wykonawca oczyszczalni. W "pakiecie" bedzie pewnie taniej (tak jak to zrobił Polanka).

Co do robienia oczyszczalni na glinach i podmokłych terenach to największy problem stanowią nie tyle warunki gruntowe ale urzednicy w gminach. Kolega, który ma firmę robiącą takie oczyszczalnie opowiadał mi kiedyś ile się musiał nagadac zeby udowodnić panu w Czechnicy, ze w Nadolicach mimo wysokiej wody jest w stanie zbudować oczyszczalnię, horror :evil: .

 

A jesli chodzi o ceny badań to tak 500 -700. Mi się udało- za 350 bo robiłam badania razem z sasiadami (yacekiewiczami) :D Słuze namiarami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipe masz rację podglądaczy mamy całą masę :) Często zwalniają i patrzą co my tam robimy a ja do nich macham ręką :) Najśmieszniej jest w weekend - całe wycieczki! Po budowie postawię płot na 2 m i ekschibicjonizm się skończy. Ale to za jakiś czas terazm można do woli się patrzeć i podziwiać :wink:

 

oczywiście zapraszam w weekend na spotkanie ON LIFE!

 

Betty

A to dobre - my też zawsze jak przejeżdzamy zwalniamy , kiedyś aby przyglądać się temu domkowi obok Was z oliwkową elewacją - bardzo sie podoba mojej żonie, a teraz aby popatrzeć na nowopowstające :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do robienia oczyszczalni na glinach i podmokłych terenach to największy problem stanowią nie tyle warunki gruntowe ale urzednicy w gminach. Kolega, który ma firmę robiącą takie oczyszczalnie opowiadał mi kiedyś ile się musiał nagadac zeby udowodnić panu w Czechnicy, ze w Nadolicach mimo wysokiej wody jest w stanie zbudować oczyszczalnię, horror :evil: .

 

Wiesz, ten pan w gminie może mieć sporo racji, bo prawdziwy problem stanowią tacy inwestorzy którzy na wodzie gruntowej nie usypują kopca bo szkoda kasy ale rozsączają prosto do podmokłej ziemi, i nikt mi nie powie że nie jest to szkodliwe dla niego i sąsiadów.

Widzę we wsi rowy do których ludzie spuszczają zawartość szamba, pokryte glonami i śmierdzace i niedobrze mi się robi na myśl że tak mogłoby wyglądać - i "pachnieć" - moje otoczenie

 

Przy wysokim poziomie wód trzeba oczyszczalnię zrobić naprawdę porządną, a tanie to nie jest, a w przypadku okolic Kamieńca to jest nieuzasadnione bo tam albo już jest kanaliza albo będzie za rok, dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK no własnie - trzeba umiec to zrobić. A tu chodzilo o to ze ten moj znajomy naprawde na tym się znał - sam jest inż sanitarnym, wybudował juz duzo oczyszczalni i takich malych przydomowych i zwykłych. Osobiście zawsze cenie sobie jego zdanie - zawsze wie co mówi - to jest naprawde niesamowity gościu :D

 

A panu w Czernicy własnie tłumaczył jak ma wygladać cała ta "konstrukcja" (chyba chodzilo m.in. o podniesienie). Ale ten pan nie bardzo kumał o czym on mowi (on chyba był budowlancem a nie "sanitariuszem";) ) wiec na wszelki wypadek wol go negować :D

 

A co do kanalizacji w naszj gminie to nie byłabym pewna czy w ciagu 1-2 lat bedzie kanaliza - fajnie by bylo, hmm, ale zeby to się nie skonczyło tak jak z gazem ziemnym. Kupowaliśmy działke to też za 1-2 lata mieliśmy mieć gaz... A tu ani widu ani slychu... :( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wieści z ostaniej chwili - podobno pozwoleniami na budowe oczyszczalni teraz zajmuje sie nie gmina tylko powiat i jest podobno teraz łatwiej (o ile warunki gruntowe nie sa naprawde bardzo kiepskie). A w Nadolicach chyba nie jest tak najgorze skoro za kilka dni buduje kolejna oczyszczalnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panu w Czernicy własnie tłumaczył jak ma wygladać cała ta "konstrukcja" (chyba chodzilo m.in. o podniesienie). Ale ten pan nie bardzo kumał o czym on mowi (on chyba był budowlancem a nie "sanitariuszem";) ) wiec na wszelki wypadek wol go negować :D

 

A co do kanalizacji w naszj gminie to nie byłabym pewna czy w ciagu 1-2 lat bedzie kanaliza - fajnie by bylo, hmm, ale zeby to się nie skonczyło tak jak z gazem ziemnym. Kupowaliśmy działke to też za 1-2 lata mieliśmy mieć gaz... A tu ani widu ani slychu... :( :cry:

 

Kanaliza w waszych okolicach przecież już jest.

Wiem że u nas max dwa lata. Oczyszczalnia me sens na terenach gdzie wiadomo że kanalizacji nie będzie długo.

 

Co do gazu - gazownia nic nie robi bo - jak mówią - jest małe zainteresowanie ...

 

Pan w gminie ma trochę racji. Taka oczyszczalnia na warunkach gruntowych w których woda jest 20 cm pod powierzchnią gruntu a czasem wyżej to nieporozumienie. Musi to kosztować dużo powyżej tych 6 tys o których sie mówi i wtedy naprawdę średnio się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kanalizacja jest - od poczatku - dlatego zdecydowaliśmy się na tę działke :D

 

A co do gazu to zawsze beda wymyslać coś zeby nie pociaglac gazu - tak przecież jest ze wszystkim w tym kraju :evil: Obwodnica też miala byc skończona w 2006 r a skonczyło się na rondzie.

 

To co napisałam o oczyszalniach na tych terenach nie jest moim pomysłem tylko to co mi powiedział ktoś kto robił oczyszczalnie na tych terenach. Co do ceny - to ja słyszłam o niższych cenach-przynajmniej 2 lata temu. Na pewno wychodza taniej niż szambo-zwlaszcza ze wiele gmin dopłaca dużo do ich wykonania (fundusze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - na pewno nie nasza gmina, która każe inwestorom za własne pieniądze robić wodociągi i projekty kanalizacji, a niektórym wręcz mówi żeby sami zapłacili za kanalizę (potem sprzedajć swoje działki za fajne ceny - bo uzbrojone za pieniądze podatników, więc i ceny wyższe, nóż się w kieszeni otwiera)

 

Jeśli sama oczyszczalnia kosztuje 6 tys, to musisz jeszcze dodać podsypanie górki

 

W Nadolicach pewnie jest bardziej sucho, u nas jest bardzo podmokły teren - na końcu mojej działki kiedyś rosły trzciny :roll:

a u sąsiada pod domem płynie rzeka podziemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vojty akurat z gazownia nie masz do końca racji bo oni byli bardzo chętni tylko ludzie nie. Po pierwsze bardzo dużo osób ma umowy o dzierżawę butli na 5 lat po drugie koszt partycypacji w przyłaczeniu byłby dość wysoki chyba nam wyliczyli około 5 000, po trzecie ktoś z okolic kto ma gaz ziemny bardzo narzekał na jego kaloryczność.

Wiem, że w końcu wnioskji złozyło bardzo mało osób, ale myślę, że to się zmieni jeżeli w końcu wejdzie rozporządzenie o podwyżce cen gazu i oleju. Wtedy duzo osób zmieni zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...