Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

nie jestem fachowcem w sprawie oczyszczalni wiem tyle ile dowiedziałam się od firm, które u nas były i ze źródeł, które sama znalazłam...mam tylko nadzieję, że u nas będzie to urządzenie działało jak należy :D

 

 

a teraz przyjemniejsze sprawy...zamówiliśmy kominek i w przyszłym tygodniu będą montować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Narcyza, ale nie do lania betonu i robienia wykopów - z rowu woda prawie się wylewa :( Widziałam u sasiada zrobiony świeży wykop woda 50cm poniżej :(

 

Poprawa pogody nic tu nie da, jezeli chcesz aby obnizył sie stan wód gruntowych to musiałabyś poczekac gdzieś tak do lipca. Zainwestujcie dodatkowo w folię (do wyłożenia fundamentów i ich przykrycia) , szalunki i zaczynajcie zalewać. Tak jak mówi narcyza pogoda do wiązania jest idealna, im dłużej beton jest mokry tym lepiej, nie powinno się go wylewać w upalne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyza, ale nie do lania betonu i robienia wykopów - z rowu woda prawie się wylewa :( Widziałam u sasiada zrobiony świeży wykop woda 50cm poniżej :(

 

Poprawa pogody nic tu nie da, jezeli chcesz aby obnizył sie stan wód gruntowych to musiałabyś poczekac gdzieś tak do lipca. Zainwestujcie dodatkowo w folię (do wyłożenia fundamentów i ich przykrycia) , szalunki i zaczynajcie zalewać. Tak jak mówi narcyza pogoda do wiązania jest idealna, im dłużej beton jest mokry tym lepiej, nie powinno się go wylewać w upalne dni

 

Folia też tu nie pomoze - grunt jest teraz zbyt słaby.

A to ze pogoda idealna do wiazania betonu jest dobra to wiem, ale co z tego, jesli nie ma co wiązać.

A co do poziomu wody, to tamtego roku o tej porze był o wiele niższy -sasiedzi spokojnie kopali. Mam nadzieje ze jesli by mocno slonce przygrzalo - tak ponad 25stopni to jeszcze na poczatku czerwca mogłabym zacząć... Dobrze ze od poczatku załozyłam ze w tym roku tylko stan surowy, a nie całość ...

 

A u mnei w pracy jeszcze się klima zepsuła i mamy 17 stopni :evil: :evil: i jak tu byc spokojnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ze u mnie powiiny byc lepsze warunki - tamci sasiedzi co robili wykopki w maju mieli czysta gline, a ja do głębokości prawie 4 m mam piaski, gównie średnie. Niestety poniżej zalegą juz glina :(. Ale jak tu ma być such jesli zima się skonczyła w na poatku kwietnia a potem nastała pora deszczowa :evil:

 

A pogoda jakby nie było pomogłaby mi, zwłaszcza mocne słonko. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem również farbę firmy DYRUP o nazwie BONDEX, który jest zdecydowanie tańszy.

 

hmmmm

z farbami jest jak z samochodami :)

jest i kompakt, jest i van - prawie u kazdego producenta ....

Bondex to bardzo dobrze postrzegany dunski producent farb i "kolorantow" do drewna - http://www.dyrup.dk - Polecam szczerze. Jednak trzeba wziac pod uwage ze jest Bondex za 10 pln/l i 15 pln/l roznica w kryciu, wydajnosci, wymaganiach odnosnie kultury przygotowania podloza, trwalosci, zmywalnosci, etc.

 

Doradzam pogadanie z zaufanym malarzem/farbiarzem - i oparcie zakupu na doswiadczeniu kogos, kto jest na biezaco.

 

s pozdravem

BODO'wy - byly sprzedawca farb - Nie dyrupa:) dla jasnosci

 

P.S. W Legnicy, hmmm przy ulicy (na pierwszych swiatlach w prawo po wjezdzie od strony A4 i przejechaniu jakis 500-800 m, po prawej stronie jest sklep z farbami, pokomunistyczny betonowy prostokat 20 m od ulicy, maja dyrupa "od zawsze" - byli jednymi z pierwszych w Polsce, pare lat temu byli kompetentni, mili, relatywnie tani - POLECAM. Dyrupem we Wrocq handlowala chyba hurtownia AMIGO - przeprowadzali sie nie wiem gdzie teraz sa (w necie na 100 %) i w marketach czasem sa dobre promocje :)

 

Ja do elewacji kupie najprawdopodobniej jakis Malfarb :)), chociaz tez go nie sprzedawalem, IMO najrozsadniejsza relacje jakosci do ceny, na B. Moora niestety nie mam sianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kanalizacji w naszj gminie to nie byłabym pewna czy w ciagu 1-2 lat bedzie kanaliza - fajnie by bylo,:( :cry:

 

Oj niestety w naszej gmine kompletnie nie umieją zadbać o dotacje i fundusze unijne.Wiem ze w zeszłym roku mieli żle napisane wnioski i musieli robić poprawki, pewnie dotacji nie dostali a bez tego ani rusz z kanalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana :D!

 

Narcyza - tylko mnie nie zabijaj - zapomniałam o tych namiarach na oczyszczalnie :( . Moze w ciagu dnia zgadam się z jego żoną na gg, a jak nie to dopiero wieczorem...

Cześć! Nikogo zabijać nie będe, najwyżej postawisz jakieś lody (to w związku z pogodą) wieczorem też bedzie dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe

Narcyza w piatek jestem umowiona z panem od oczyszczalni jesli jestes zainteresowana daj znac,pan robil w mojej okolicy pare m.in.Polankom

Dobrzykowice moge prosic jeszcze raz namiary na firme od okien ktore masz

Dzieki za chęci :lol: Ale ja mieszkam z drugiej strony Wrocławia, w piatek pracuje do 16. i trudno bi mi było wybrać się do Pęgowa. Jak mozesz to prześlij mi jakieś namiary na tego Pana to moze spotkam się z nim we Wrocławiu a moze zechce do mnie sam przyjechać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...