Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Doradzam pogadanie z zaufanym malarzem/farbiarzem - i oparcie zakupu na doswiadczeniu kogos, kto jest na biezaco.

 

s pozdravem

BODO'wy - byly sprzedawca farb - Nie dyrupa:) dla jasnosci

 

 

Tak też zrobiłem i zdecydowałem sie na farbę firmy ....STO :) Własnie zaczyna się malowanie, wieczorem zobacze efekt i ew. podziele sie jutro uwagami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj niestety w naszej gmine kompletnie nie umieją zadbać o dotacje i fundusze unijne.Wiem ze w zeszłym roku mieli żle napisane wnioski i musieli robić poprawki, pewnie dotacji nie dostali a bez tego ani rusz z kanalizacją.

 

Nie wiem czy dostali dotacje ale wiem ze kanalizacja to jest oczko w głowie gminy i coś robia w tym kierunku. Pociągneli przecież odcinek od wrocławia do dobrzykowic a u Ciebie na ulicy postawili bodajże przepompownię, przynajmniej tak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice moge prosic jeszcze raz namiary na firme od okien ktore masz

 

Stolarkę okienną robił mi Wójcik http://www.stolarka-wojcik.pl.3c.pl/CM/content.php/kontakt/kontakt

Produkty mają jakościowo bardzo dobre ale obsługa była fatalna, może sie jednak od tego czasu coś zmieniło. Jakby co to możesz podać że zarekomendowała Cię pani Lepska, Pan Sebastian Wójcik trochę sie mojej żony boi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj niestety w naszej gmine kompletnie nie umieją zadbać o dotacje i fundusze unijne.Wiem ze w zeszłym roku mieli żle napisane wnioski i musieli robić poprawki, pewnie dotacji nie dostali a bez tego ani rusz z kanalizacją.

 

Nie wiem czy dostali dotacje ale wiem ze kanalizacja to jest oczko w głowie gminy i coś robia w tym kierunku. Pociągneli przecież odcinek od wrocławia do dobrzykowic a u Ciebie na ulicy postawili bodajże przepompownię, przynajmniej tak to wygląda :)

 

Tak tą przepompownie to zrobił facet, który sprzedał nam działki i my za to zapłaciliśmy.A to ze kanalizacja to dla nich sprawa piorytetowa to wiem bo bardzo mi zależało zeby skorzystali z FOGR i robili drogę, ale oni nawet nie wiedzieli o tym funduszu bo dla nich piorytet to kanalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu radziłem się Was, drodzy grupowicze, co do wyboru działki na terenie Wrocławia. I chyba znalazłem to, czego szukałem, jednak mam pewne wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi wyjaśnić. Działka znajduje się przy ul. Polanowickiej (po południowej stronie, w pobliżu ul.Kamieńskiego). Wiem, że w tamtej okolicy ma przebiegać obwodnica śródmiejska, ale nie mam dokładnych jej planów. Gdzie je mogę zdobyć ?

I co w ogóle sądzicie o tej okolicy ?

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu radziłem się Was, drodzy grupowicze, co do wyboru działki na terenie Wrocławia. I chyba znalazłem to, czego szukałem, jednak mam pewne wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi wyjaśnić. Działka znajduje się przy ul. Polanowickiej (po południowej stronie, w pobliżu ul.Kamieńskiego). Wiem, że w tamtej okolicy ma przebiegać obwodnica śródmiejska, ale nie mam dokładnych jej planów. Gdzie je mogę zdobyć ?

I co w ogóle sądzicie o tej okolicy ?

 

okolica jest bardzo fajna (mój tesc ma tam ogródek działkowy).Ja tez myslałam o działce w tej okolicy , ale jak dla mnie to cena była zaporowa (100-120 zł/m2).

Planów obwodnicy dokładnych nie znam , ale mozesz mi powiedziec czy ceny działek nadal sa takie wysokie czy cos spadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu radziłem się Was, drodzy grupowicze, co do wyboru działki na terenie Wrocławia. I chyba znalazłem to, czego szukałem, jednak mam pewne wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi wyjaśnić. Działka znajduje się przy ul. Polanowickiej (po południowej stronie, w pobliżu ul.Kamieńskiego). Wiem, że w tamtej okolicy ma przebiegać obwodnica śródmiejska, ale nie mam dokładnych jej planów. Gdzie je mogę zdobyć ?

I co w ogóle sądzicie o tej okolicy ?

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

My tam chcieliśmy kupić ale cena jest dość wysoka, ale to nic - najgorsze jest to że te działki to działki ogrodnicze a nie budowlane. Może coś się zmieniło, ale sprawdź księgi wieczyste, jeśli są. Wiem że tam są cudne wille - jest tam naprawdę bogato :) ale sprawdź status działek, pan mówił (pośrednik - przynajmniej był szczery) że ze względu na status działek długo tam nie będzie porządnej drogi. Ale może od tego czasu się zmieniło (jakieś 3 lata)

 

Zobacz w Krzyżanowicach, albo może w Pawłowicach czy Zakrzowie

 

Co do planów - chyba ich nie ma ale zadzwoń do jakiegoś urzędu, powinni wiedzieć, np. w wojewódzkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia też tu nie pomoze - grunt jest teraz zbyt słaby.

Dlatego napisałem w folię i SZALUNKI :)

Naprawdę nie ma na co czekać :)

 

Dzieki za rade - ale ja nie mam charakteru hazardzisty i nie dam się namówić na robienie fundamentów w takich warunkach - fundamenty bede robiła "podrecznikowo" :D

 

Szalunki tu też nie pomogą - jedynie wzmocnią boczne ściany wykopu, a z folią bywa róznie - ma swoje plusy ale ma też minusy :roll: Duzo by opowiadac.

 

A poza tym, mam czas ;) Chyba jestem optymistka, ale wierze ze w czerwcu bedzie wiosna (ze o lecie nie wspomne ;) ). A jak nie czerwiec to parafrazujac pewne hasło: wiosna wasza, zima nasza :D

 

A jak nto nie pomoze to za rok zawolam kolege, coby mi pale powbijal i zaloze watek "domek z pali a raczej na palach" ;) - a co sa domki z bali to moga być i na palach - ale się Leon zdziwi jak to zobaczy :D:D - nawet on na to nie wpadl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

 

Witaj :) Napisz coś więcej o sobie, czy sie budujecie czy tez dopiero zaczynacie :) Na pewno jezeli bedziecie mieli jakieś pytania to nie zostana one bez odpowiedzi. Zresztą pewnie to wiesz skoro już jakiś czas nas czytujesz :)

 

mamy nadzieję niedługo zacząć na razie zbieramy wszelkie potrzebne dokumenty, projekt w adaptacji, więc optymistyczny termin to lipiec (może sierpień). na forum małżonek raczej będzie zaglądał sporadycznie, więc na mnie spada przyjemność pisania i czytania (co zresztą bardzo mi odpowiada). nasze miejsce to Wilczyce tuż za granicą Wrocławia, na mapie zauważyłam niedaleko budujących sąsiadów...

ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

budujemy dom w strzelinie-36 km od Wrocławia. Jestesmy na etapie wykanczania i dopiero kilka dni temu odkryliśmy to forum i bardzo żałujemy, że tak późno :cry:

Możecie poradzić gdzie wybrać się na zakupy kafelkowo-podłogowe? Potrzebuję kupić deskę barlinecką i kafle. I wogóle ciekawa jestem jakie sklepy polecacie, w których można kupić różne rzeczy na wykończenie domu? gdzie kupowaliście np. kuchnie? wypoczynki? akcesoria łazienkowe itp Gdzie można kupic drewnianą podbitkę?

Oczywiscie w dobrej cenie tzn tanio :wink:

 

Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi, bo wybieram się w sobotę na zakupy do wrocławia:)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

budujemy dom w strzelinie-36 km od Wrocławia. Jestesmy na etapie wykanczania i dopiero kilka dni temu odkryliśmy to forum i bardzo żałujemy, że tak późno :cry:

Możecie poradzić gdzie wybrać się na zakupy kafelkowo-podłogowe? Potrzebuję kupić deskę barlinecką i kafle. I wogóle ciekawa jestem jakie sklepy polecacie, w których można kupić różne rzeczy na wykończenie domu? gdzie kupowaliście np. kuchnie? wypoczynki? akcesoria łazienkowe itp Gdzie można kupic drewnianą podbitkę?

Oczywiscie w dobrej cenie tzn tanio :wink:

 

Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi, bo wybieram się w sobotę na zakupy do wrocławia:)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Marzena

Witam ziomali :lol:

A całej reszcie cześć, może będzie nareszcie ciepło :-?

takie piękne słońce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Obawiam sie, że cieplej już było :wink:

Had czy bije od Ciebie pesymizmem :-?

Odrobina wiary w prezenterów pogody z TVN może w tym tygodniu będą mieli większą sprawdzalność np. 99,9%

 

Daj im Pani Boże, chociać nie wiem, co oni tam prognozują, bo nie oglądałam wiadomości od .... trzech tygodni? Ale za to wczoraj poszkliwiłam kilka kolejnych kafli do kuchni. Jak będą gotowe, to się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry,no nareszcie mily widok z okna

Narcyza oczywiscie zapraszam,ale zdaje sobie sprawe,ze jestesmy ludzie pracy i 10 rano to raczej godziny nie na kawe np.w Rynku dam znac jutro jak porozmawiam z panem

Dobrzykowice dzieki podjade do nich

moi złodzieje juz nie maja moich fantow,ale zaproponowali abym zgłosila na policje...i co wy na to? mała szkodliwosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...