Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Bogna1 - Uważaj jak będziesz kupować działkę poniżej 10a- od początku 2005 roku jest przepis (UE) mowiący że działka budowlana nie może być mniejsza niż 10a - dotyczy nowo wydzielanych działek - te wydzielone przed koncem 2004, <10a i ustanowione jako budowlane są ok. Ale po 1.1.2005 to juz może być problem z dostaniem pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: A MOZE TAK BAJKE Z MORALEM, JESLI NIE ZNACIE TO POSLUCHAJCIE-Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą

kilka

przedmiotów. Kiedy zaczeły się zajęcia, wziął spory słoik po majonezie i

wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich

zdaniem słój jest pełny, oni potwierdzili. Wówczas profesor wziął pudełko

żwiru, wsypał go do słoika i lekko potrząsnął. Żwir stoczył się rzecz

jasna

w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał

studentów,

czy słoik jest pełny, a oni znowu przytaknęli. Profesor wziął wtedy

pudełko

piasku i dosypał go do słoika. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą

wolną

przestrzeń. Profesor powiedział:

- Chciałbym, żebyście wiedzieli, że ten słój jest jak wasze życie.

Kamienie - to ważne rzeczy w życiu: wasza rodzina, wasz partner, wasze

dzieci, wasze zdrowie. Gdyby nie było innych rzeczyu, wasze życie i tak

byłoby wypełnione. Żwir - to inne, mniej ważne rzeczy: wasza praca, wasze

mieszkanie, wasz dom albo wasz samochód. Piasek symbolizuje całkiem

drobne

rzeczy w życiu. Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, to nie bedzie

już

miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu: jeżeli

poświęcicie całą waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli

na

rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne - poświęcajcie czas

waszym

dzieciom i waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie wam jeszcze

dość

czasu na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże

kamienie - one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.

Po zajęciach jeden ze studentów wziął słój, wypełniony po brzeg

kamieniami,

żwirem i piaskiem. Sam profesor zgodził się, że słój jest pełny. Student

bez

problemu wlał do słoja butelkę piwa. Piwo wypełniło resztę przestrzeni -

teraz słój był naprawdę pełny. Morał z tej historii: nieważne, jak bardzo

jest wypełnione wasze życie, zawsze jest jeszcze miejsce na jedno PIWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Bogna1 - Uważaj jak będziesz kupować działkę poniżej 10a- od początku 2005 roku jest przepis (UE) mowiący że działka budowlana nie może być mniejsza niż 10a - dotyczy nowo wydzielanych działek - te wydzielone przed koncem 2004, <10a i ustanowione jako budowlane są ok. Ale po 1.1.2005 to juz może być problem z dostaniem pozwolenia.

Witam wszystkich

anndy, czy masz może jakiś link , gdzie będą przepisy dotyczące tego co napisałeś wyżej odnośnie wielkości działki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim. U mnie totalna śpiączka. Na tyle duża ze nie nie chce mi sie tłumaczyc mojej bezsensownej wypowiedzi z wczoraj o gotowaniu - tzn. ona miała sens gdy ją pisałam - ale w miejscu gdzie jest obecnie nie wiadomo o co mi biega :lol:

 

Kasztanko - twój Piotruś to istne "czudo". I slicznota i rodzice mega modnie go stroją jak widać a jak szybko rośnie........ Hmmm - czas pomyśleć o braciszku dla Szimiego - bo na siostrzyczke coś mi sie wydaje nie ma co liczyc - nie dane będzie mi grzeczna i ułożona córus - coś czuje że będę mamą łobuzowatych urwipołciów - jakies takie przeczucia.

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie wczoraj miałam pogadanke z przyszłym instalatorem- zaraz powertuje forum - a teraz poddam pod waszą rozwagę jego propozycje kosztową - w materiały zaopatruje sie sama - jego robocizna to 100 od grzejnika, 100 od punktu sanitarnego ( w sensie wanna, umywalka ) - wszystko liczone razem woda ciepła, zimna i odpływ, kibelek na stelażu drożej- 120, podłogówka - 15 /m2, kotłownia 700 - to by było na tyle - instalacja bedzie robiona z rurek Tece (system rura w rurze)- taka promieniscie rozprowadzana od rozdzielacza do każdego grzejnika osobno. Jak znam zycie i moje przypadki to drogo - ide czytać liste plac wykonawców.

 

Jakby ktoś miał jakis komentarz chetnie sie zapoznam - Kawa zaczyna działać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

 

 

pół litra i słoik ogórków :lol: :lol: :lol:

 

rozumiem, ze masz na mysli pol litra na łebka :lol: :lol:

 

A, i nie zapomnij o pajdzie chleba dla każdego - stary "ruski" sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

 

 

pół litra i słoik ogórków :lol: :lol: :lol:

 

rozumiem, ze masz na mysli pol litra na łebka :lol: :lol:

 

A, i nie zapomnij o pajdzie chleba dla każdego - stary "ruski" sposób ;)

 

jeszcze pęto kiełbasy i wiecha jak ta lala

 

imprsssa super. ssszfowa tu ci my zrobimmmy taki daszek kurna że bardzo fajna ta kiełbaska że daszek bardzo dobrze zrobimy a ogóre ogóreszki ogólnie bradzo beędzie daszek fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

 

 

pół litra i słoik ogórków :lol: :lol: :lol:

 

rozumiem, ze masz na mysli pol litra na łebka :lol: :lol:

 

A, i nie zapomnij o pajdzie chleba dla każdego - stary "ruski" sposób ;)

 

jeszcze pęto kiełbasy i wiecha jak ta lala

 

imprsssa super. ssszfowa tu ci my zrobimmmy taki daszek kurna że bardzo fajna ta kiełbaska że daszek bardzo dobrze zrobimy a ogóre ogóreszki ogólnie bradzo beędzie daszek fajny

no i jeszcze koniecznie znajomi z forum

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kasztanko - twój Piotruś to istne "czudo". I slicznota i rodzice mega modnie go stroją jak widać a jak szybko rośnie........ Hmmm - czas pomyśleć o braciszku dla Szimiego - bo na siostrzyczke coś mi sie wydaje nie ma co liczyc - nie dane będzie mi grzeczna i ułożona córus - coś czuje że będę mamą łobuzowatych urwipołciów - jakies takie przeczucia.

 

czemu nie ma szans na coreczke???????

sa jakies sposoby podobno :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego robocizna to 100 od grzejnika, 100 od punktu sanitarnego, kibelek na stelażu drożej- 120, podłogówka - 15 /m2, kotłownia 700 - Jakby ktoś miał jakis komentarz chetnie sie zapoznam - Kawa zaczyna działać :p

 

 

I ja jestem po pierwszym castingu, wiec:

- grzejniki - lacznie sztuk 9

- podlogowka - na calym parterze ( 11 x 10 m) - nie wiem jak to sie liczy - powierzchnie ulozona czy ktora grzeje. + lazienka na pietrze, jakies 13m2

lacznie na parterze 5 petli i u gory 1,

- wyprowadzenie kanalizy pod POŚ

- umywalki lacznie 5 (ze zlewem)

- pralka, zmywarka

- 3 stelaze klopowe, 2 prysznice, 1 wanna,

- 2 wyjscia dla weza ogrodowego na zewnatrz,

- piec CO

Cena 2500 netto netto netto, w wersji z kominkiem z plaszczem wodnym 3000 netto, netto, netto ?

Wydaje mi sie ze to jest cena do przyjecia, hydrokolo sprawdzony z wlasnym sprzetem, 12 letnia praktyka, mlody, kumaty, ale dotarty :)

 

 

Mimo wszystko szukam dalej :-), bo nie mam porownania u mnie w rejonie.

Pzdr

Bodo'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...