Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Bogna1 - Uważaj jak będziesz kupować działkę poniżej 10a- od początku 2005 roku jest przepis (UE) mowiący że działka budowlana nie może być mniejsza niż 10a - dotyczy nowo wydzielanych działek - te wydzielone przed koncem 2004, <10a i ustanowione jako budowlane są ok. Ale po 1.1.2005 to juz może być problem z dostaniem pozwolenia.

Witam wszystkich

anndy, czy masz może jakiś link , gdzie będą przepisy dotyczące tego co napisałeś wyżej odnośnie wielkości działki ?

 

Izka1! Nie bardzo potrafię wskazac taki link, dowiedziałem się o Tym przy załatwianiu swojego pozwolenia na budowę, pani w starostwie zwróciła od razu uwagę bo moja działka ma 750m no ale ze względu, że była wydzielana parę lat temu to jej ten przepis nie dotyczy. Teraz jak dzwoniłem aby dowiedzieć się jaki przepis to reguluje, ustawa bądź rozporządzenie to nie bardzo potrafili wskazać - ba nawet byli zdziwieni istnieniem takiego przepisu, mówiąc tylko o planie miejscowego zagospodarowania terenu który może narzucać min. rozmiar działki. Osoba, która robiła mi adaptację projektu też słyszała, że na początku roku wprowadzono taki przepis ale nie potrafi podać na szybko dokumentu wprowadzającego ten przepis. Tak wiec sam już nie wiem, może wprowadziłem Was w błąd, jeśli tak to przepraszam, mea culpa nie sprawdziłem źródła informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja też słyszałam o takich regulacjach choć konkretnego przepisu nie znam. Moja działka ma 878 ale została dawno podzielona i jest ok- nie mieliśmy problemu przy pozwoleniu bo ważny był moment podziału. Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje że działki budowlane mają byc min. 1500 m2 i pierwotnie sie przestarszyłam ale okazało sie ze nas jeszcze nie dotyczy - koło mnie będą w przyszłosci nowe działki dzielone - juz na pewno większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 2500 netto netto netto, w wersji z kominkiem z plaszczem wodnym 3000 netto, netto, netto ?

Wydaje mi sie ze to jest cena do przyjecia, hydrokolo sprawdzony z wlasnym sprzetem, 12 letnia praktyka, mlody, kumaty, ale dotarty

 

 

No niestety u mnie zusamen wychodzi drozej :cry:

 

chyba mu jednak zera brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Bogna1 - Uważaj jak będziesz kupować działkę poniżej 10a- od początku 2005 roku jest przepis (UE) mowiący że działka budowlana nie może być mniejsza niż 10a - dotyczy nowo wydzielanych działek - te wydzielone przed koncem 2004, <10a i ustanowione jako budowlane są ok. Ale po 1.1.2005 to juz może być problem z dostaniem pozwolenia.

Witam wszystkich

anndy, czy masz może jakiś link , gdzie będą przepisy dotyczące tego co napisałeś wyżej odnośnie wielkości działki ?

 

Izka1! Nie bardzo potrafię wskazac taki link, dowiedziałem się o Tym przy załatwianiu swojego pozwolenia na budowę, pani w starostwie zwróciła od razu uwagę bo moja działka ma 750m no ale ze względu, że była wydzielana parę lat temu to jej ten przepis nie dotyczy. Teraz jak dzwoniłem aby dowiedzieć się jaki przepis to reguluje, ustawa bądź rozporządzenie to nie bardzo potrafili wskazać - ba nawet byli zdziwieni istnieniem takiego przepisu, mówiąc tylko o planie miejscowego zagospodarowania terenu który może narzucać min. rozmiar działki. Osoba, która robiła mi adaptację projektu też słyszała, że na początku roku wprowadzono taki przepis ale nie potrafi podać na szybko dokumentu wprowadzającego ten przepis. Tak wiec sam już nie wiem, może wprowadziłem Was w błąd, jeśli tak to przepraszam, mea culpa nie sprawdziłem źródła informacji

anndy,

to dobrze ,że o tym piszesz, nawet nie będąc pewnym informacji. Polska to jest taki dziwny kraj, gdzie urzędnicy coś sobie szepczą pod nosem, wchodzą jakieś przepisy o których nikt nic nie wie itd. Teraz jak o tym wspomniałeś po prostu to sprawdzę w urzędzie ,żeby nie było później kwasów.

A pytałam o to dlatego, iż w zeszłym roku w czerwcu złożyliśmy dokumenty o podział istniejącej działki, po podziale powierzchnia będzie mniejsza niż 10a. Podział tej działki trwał 1 rok, ponieważ najpierw , ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego musieliśmy czekać na warunki zabudowy itd to natomiast się ciągnęło, ponieważ było to tuż po wkroczeniu do unii i wszyscy zasłaniali się zmianami w przepisach. Wydali decyzję pozytywną i pozwolili na taki podział.

pzdr Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 2500 netto netto netto, w wersji z kominkiem z plaszczem wodnym 3000 netto, netto, netto ?

Wydaje mi sie ze to jest cena do przyjecia, hydrokolo sprawdzony z wlasnym sprzetem, 12 letnia praktyka, mlody, kumaty, ale dotarty

 

 

No niestety u mnie zusamen wychodzi drozej :cry:

 

chyba mu jednak zera brakło

 

 

Zera sa OK. Jest to sama robocizna, ciezko dorwac kominek z plaszczem za 5 k pln :)

 

Pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze ze tu coś dyskusja się nie rozwija :(, tak cichutko...

 

A ja wlasnie troche z nudów (przedłużyl mi się termin rozpoczecia budowy :( ) a troche dla sportu ;) zaczelam ostatecznie dogadywać sie z hurtowniami.

No i stanelo ostatnio na 2,60 zl brutto loco budowa za betardowski bloczek "14" - chyba niezle, co? Zwlaszcza ze to jeszcze nie jest jeszcze ostateczna cena :D Oczywiscie ja sie targowac jescze bede-moze w piatek bede miala lepsza oferte ;)

 

co wy na taka cene?

 

Inne bloczki moge miec oczywiscie jescze taniej, ale coś nie moge się przekonać do innych, no moze gdyby mi się udało dorwac Gajków... :-?No i zastanawiam się też nad Pegowem, hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE .

Buduje niedaleko Wrocławia. Jest nas troje - żoncia , synek 2,5 roku i ja.

Widzę że panuje tu znakomita wręcz domowa atmosfera.

Buduje od września 2004 trochę mi słabo idzie bo przez 6 miechów byłem na bezpracowiu. A buduje z bieżących dochodów.

Zapraszam do dziennika -mało treści ale fajne fotki.

NO i zapraszam także do skorzystania z oferty na zbiorniki podziemne na gaz płynny (moja nowa rabota )

pozdrawiam wszystkich (ol)

PS Mam nadzieje że wybaczycie mi tą mini reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty!

 

pan z Gaji ma nam przygotowac jakas extra oferte na dachowke .....

 

 

 

.......... Creatona :)

 

odgapialska ;)

 

no to awans z brassa na creatona ;)

z moich doświadczen widze ze w Gaji troche trudno się negocjuje dachówke :-?

jak bedziesz miala wycene to przeslij - porownamy opósty :D:D - zobaczyny kogo bardziej chce zbajerowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Anndy czy dostełeś może jakieś informacje z gazowni, mają podobno podłączać nam gaz, dostaliśmy pismo z wnioskiem do podpisu rozeznają sie czy dużo będzie chętnych, czy może coś takiego dostałeś?

 

Tak, dostałem, mój sąsiad też, tyle że ja dostałem to jako odpowiedź na wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Nie ma co ukrywać, że zawdzięczamy to tylko Milartowi -przynajmniej jedna korzyść z tego osiedla.... , Trzeba więc raz dwa do gazowni biec i składać te dokumenty, co by na koniec naszych budów gaz był już dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty!

 

pan z Gaji ma nam przygotowac jakas extra oferte na dachowke .....

 

 

 

.......... Creatona :)

 

odgapialska ;)

 

no to awans z brassa na creatona ;)

z moich doświadczen widze ze w Gaji troche trudno się negocjuje dachówke :-?

jak bedziesz miala wycene to przeslij - porownamy opósty :D:D - zobaczyny kogo bardziej chce zbajerowac ;)

 

Wojty, Kasztanka

Z kim w Gaji negocjujecie dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty!

 

pan z Gaji ma nam przygotowac jakas extra oferte na dachowke .....

 

 

 

.......... Creatona :)

 

odgapialska ;)

 

no to awans z brassa na creatona ;)

z moich doświadczen widze ze w Gaji troche trudno się negocjuje dachówke :-?

jak bedziesz miala wycene to przeslij - porownamy opósty :D:D - zobaczyny kogo bardziej chce zbajerowac ;)

 

Wojty, Kasztanka

Z kim w Gaji negocjujecie dachówkę?

 

ja z Panem Arturem :)

 

tzn moj maz nie ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty!

 

pan z Gaji ma nam przygotowac jakas extra oferte na dachowke .....

 

 

 

.......... Creatona :)

 

odgapialska ;)

 

no to awans z brassa na creatona ;)

z moich doświadczen widze ze w Gaji troche trudno się negocjuje dachówke :-?

jak bedziesz miala wycene to przeslij - porownamy opósty :D:D - zobaczyny kogo bardziej chce zbajerowac ;)

 

dobra! :)

maz mu dal wycene RuppCeramiki z AB RENOVA - b dobra cena :)

on ma wymyslic cos extra!!!!

 

zobaczymy

 

a wlasciwie czym sie rozni Rupp od Creatona?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty!

 

pan z Gaji ma nam przygotowac jakas extra oferte na dachowke .....

 

 

 

.......... Creatona :)

 

odgapialska ;)

 

no to awans z brassa na creatona ;)

z moich doświadczen widze ze w Gaji troche trudno się negocjuje dachówke :-?

jak bedziesz miala wycene to przeslij - porownamy opósty :D:D - zobaczyny kogo bardziej chce zbajerowac ;)

 

dobra! :)

maz mu dal wycene RuppCeramiki z AB RENOVA - b dobra cena :)

on ma wymyslic cos extra!!!!

 

zobaczymy

 

a wlasciwie czym sie rozni Rupp od Creatona?????

 

meza wyslals do kupowania dachówki ? :lol: -a napisalas na kartce dokladnie jaki ma byc kolor - trzeba uwazac-pamietaj ze faceci rozrózniaja mniejsza ilość kolorów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...