Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

49% to dostala Kasztanka :D

 

takie teraz sa opusty na harmonie (a moze symfonie :o - zawsze to myle).

Sam Creaton dał podobno blisko 40% na dachówke (tzn. jedni mówia ze dal tylko 20% inni że 30 a jeszcze inni 40% - mi się wydaje ze prawdziwa jest ta wersja 40% ;) )

No a do tego dochodzi rabat z hurtowni, wiec ogólnie tanio to dość jak na Creatona wychodzi :D

kerafanka też tanio wychodzi ale mi juz szkoda kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

lato w tym roku zapowiada się bardzo słonecznie w rejonie basenu morza śródziemnego a w naszej strefie geograficznej nie przewiduje się powtórki z zeszłego roku

 

dzieki za wiadomosć

w takim razie sprzedaje dzialke w Kamiencu i kupuje dzialke w Hiszpanii (5 lat temu przez ciekawość patrzylam na ceny nieruchomosci w tym rejonie i wcale nei byly takie wysokie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich- w końcu słońce.

 

Czy ktoś orientuje sie w temacie impregnatów do drewna?? Musimy pomalować nadbitkę. Wykonawca polecił nam Sadolin. Nie koniecznie pasuje mi kolor - jakie inne impregnaty kolorowe są godne polecenia ?- ktoś to już przerabiał??

 

Pozdrawiam

 

Tak, ja pomalowałam z Castoramy czymś co sie nazywa V33 albo 3V3 albo jakoś tak - w kolorze identycznym co złoty dąb. Ale pewnie są inne kolory też. Bardzo fajnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli każda hurtownia ma swoją politykę sprzedażową, dziwne bo jak ja w zeszłym roku kupowałem w kwietniu dachówkę to w 3 hurtowniach robiłem wycenę i ceny wyjściowe były takie same, upusty za to różne

ja w hurtowniach dostawałem rabat max 18% a ostatecznie wynegocjowałem 23% i byłem happy

ale jak czytam o Waszych rabatach tozaczynam być cienkim bolkiem w negocjacjach cenowych choć zajmuję się tym zawodowo i niby znane są mi wszelakie sztuczki i niuanse negocjacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi :D

 

w czasie ostaniej wizyty w hurtowni pan zrobil sie czerwony (po naszych propozycjach i kilku "faktach" tzn obaleniu kilku jego argumentów) i przyszedl po 10 min z nowymi cenami - bliski naszej propozycji :D

 

A wtedy co kupowales dachowke nie bylo jakis ciekawych rabatów od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi :D

 

w czasie ostaniej wizyty w hurtowni pan zrobil sie czerwony (po naszych propozycjach i kilku "faktach" tzn obaleniu kilku jego argumentów) i przyszedl po 10 min z nowymi cenami - bliski naszej propozycji :D

 

A wtedy co kupowales dachowke nie bylo jakis ciekawych rabatów od producenta?

 

to zdradz w koncu jakiw ty dostalas rabaty!!!!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była promocja na kerapfanne, my wybraliśmy Balance a na to nie było nic, poza tym to był okres przed wejściem do Unii i zmianami w Vacie więc ludki kupowały wszystko jak szło więc te moje skromne na dziś % były i tak sporym sukcesem

a przy okazji jak chce się Wam to sprawdźcie jaki teraz byście dostali upust na Balance glazura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabaty mam w domu-wieczorkiem zobacze

 

poza tym ja bralam na lupka - tam sa niestety nizsze rabaty :(-tak o kilka procent

 

na miedziana pytalam sie tylko o podstawowa i bylo cos ponad 50% ale ogólnie ona mnie nie interesowala wiec wiecej nie wglebialam sie w temat.

 

A ten pan chyba najbardzie wkurzyl sie za bloczek betonowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była promocja na kerapfanne, my wybraliśmy Balance a na to nie było nic, poza tym to był okres przed wejściem do Unii i zmianami w Vacie więc ludki kupowały wszystko jak szło więc te moje skromne na dziś % były i tak sporym sukcesem

a przy okazji jak chce się Wam to sprawdźcie jaki teraz byście dostali upust na Balance glazura

 

spoko - sama jestem ciekawa jakie teraz sa ceny ;)

a jaki to kolor?

 

aha - kasztanka - na nasze ceny musisz brac poprawke, bo my chcemy sie dogac na rabat lacznie z bloczkami i stropem - przez to teoretycznie powinnismy miec wieksze rabaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaprawionych w bojach budowniczych.

 

Mam pytanie odnośnie wyboru wykonawcy. Czy zatrudniacie wykonawcę wraz z dostawami? czy też zaopatrywaniem budowy w materiały zajmujecie się sami. Przyznam się ,że ze względu na totalny brak czasu korci mnie opcja z dostawamimi, ale czy to się sprawdzi w rzeczywistości?

Jakie są Wasze doświadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

lato w tym roku zapowiada się bardzo słonecznie w rejonie basenu morza śródziemnego a w naszej strefie geograficznej nie przewiduje się powtórki z zeszłego roku

 

w zeszłym roku tez nie było tak różowo z tego co pamiętam. A pamietam, bo chodziłam z brzuchem i sie cieszyłam ze chłodne lato :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka - Ja mam totalny brak czasu- ale faktem jest ze przy stanie surowym - tych elementów nie ma tak duzo jak przy dalszych pracach- moje zdanie.

Wykonawca jednak nie zajmuje sie zakupem materiału tylko ja - choc czasu zero. Pisałam o tym wyzej - mam jednego dostawce materiału grubego- to akurat układ koleżeński - ale równie dobrze mozna skorzystać z jednej hurtowni i wynegocjować warunki jak najlepsze - drugiego mam takiego co zajmuje sie " garmażerką" - zresztą poleconego przez wykonawce - uklad bardzo sie sprawdza - wszystko załatwiam na telefon i przelew (wszelkie ceny zasadniczych materiałów zostały ustalone na początku współpracy) - ten od drobnych zakupów odwiedza nas w domu w celu rozliczenia. Jest kilka zasad przy takim układzie - nie da sie wywalczyć każdego grosika - coś za coś, tzreba miec zaufanie do dostawców i wykonawcy- bo tą garmażerkę wykonawca z jednego źródła zamawia sam w moim imieniu i nie mozna za bardzo doktoryzować sie budowy. Jeżeli wykonawca do ktorego mam zaufanie mówi ze do izolacji poziomej potzrebuje to i to - to ja juz nie robię zamieszania, szukam jedynie potwierdzenia u kierownika budowy i zezwalam na zakup u swojego dosatwcy- gdybym miała rozpatrywać każdy pojedyńczy materiał , jego parametry, alternatywy itp. zwariowałabym - podziwiam niektórych forumowiczów za wytrwałość i szukanie dogłębnej wiedzy w każdej dziedzinie - ja nie moge sobie na to pozwolic ze wzgledu na brak czasu - dzieki temu jednak mam wyjątkowy komfort psychiczny - po części z pewnoscią mozna nazwać to naiwnością - ja jednak wierzę że dobrze trafiłam - i przynajmniej do tej pory uklad ten sie sprawdza i wierze ze mój dom do tej pory jest budowany z solidnych materiałów, w rozsądnych cenach , zgodne ze sztuką budowlaną - a moje zaangazowanie jest ograniczone do potrzebnego minimum. Tak mi jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...