Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich zaprawionych w bojach budowniczych.

 

Mam pytanie odnośnie wyboru wykonawcy. Czy zatrudniacie wykonawcę wraz z dostawami? czy też zaopatrywaniem budowy w materiały zajmujecie się sami. Przyznam się ,że ze względu na totalny brak czasu korci mnie opcja z dostawamimi, ale czy to się sprawdzi w rzeczywistości?

Jakie są Wasze doświadzenia?

 

Jak najgorsze - skończyło się bardzo źle. Lepiej znaleźć jednak tę chwilę czasu, no - chyba że masz za dużo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Izka1 moim zdanie zaopatrzenie budowy zależy od sposobu budowania. Jeśli ktoś założył iż będzie to system gospodarczy to trzeba materiały kupować samemu. Masz wtedy pewność, że wybrałaś najlepiej i w ilości potrzebnej tylko Twojej budowie. My własnie tak budujemy. Oczywiście oboje pracujemy na pełnym etacie ale mamy nieocenionych pomocników w postaci naszych rodziców. Jak dotychczas sprawdza się to rozwiązanie. Nasz sąsiad wyszedł z założenia, że zleci budowę domu firmie. Na etapie więźby przyznał, że wyniosło to go min 20 tyś. więcej niż gdyby sam załatwiał materiały.

Tak jak mmarysia również stosujemy opcję z "zaprzyjaźnioną hurtownią" gdzie zamówienia są realizowane na telefon i płatne przelewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie zdecydowaliśmy się na ekipę, która by nam budowała i kupowala materialy bo tego typu ekipu z reguły mialy bardzo wysokie ceny na robocizne.

Rekord pobila jedna firma, która przygotowala oferte na robocizne z materiałem na stan surowy. Ofeta opiewala na 185 000 :o (bez okien i z najtanszych materiałow). A najciekawsze bylo to ze nie chcieli mi podać osobnej ceny na materialy i osobna ma sprzet i robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

jaką powierzechnię ma Wasz dom? Jaki ma dach ? ( czy też jaki ma mieć )

Ile kosztować Was będzie robocizna? (jeśli to nie tajemnica). Mój dom będzie miał ok 150 m2 i prosty dwuspadowy dach z jedną lukarną. Nie wiem jakimi kwotami zaskoczą mnie ewentualni wykonawcy.

 

Czy może ktoś kto buduje podobny dom zdradzić cenę za stan surowy otwarty, bez dachu, ewentualnie z dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty! oboje z hurtowni z dachowkami zaczynaja mieknac :)

 

zobaczymy co bedzie jutro i kto wygra :)

 

jacy oboje??? to z kim tam rozmawialas? z Arturem?

 

Ja dzisiaj rozmawialam z przedstawicielem - powiedzial ze różnica w opustach na miedzianą i na łupek może wynosic nawet 10% - rzekomo na łupek początkowo nie mialo byc w ogóle promocji ;)

 

ja ma łupek dostalam 45,5% - na podstawową

na gąsiory 26%

a reszta 12-14%

 

a probowałas robic wycene na łupek?

my dzisiaj w Domexie powiedzielismy ze chcemy jeszcze ceny na miedzianą, wiec w razie czego moge ci podac ceny z Domexu :D

 

Napisz jeszcze jakie mialas ceny podstawowe (od ktorych liczyli rabat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty! oboje z hurtowni z dachowkami zaczynaja mieknac :)

 

zobaczymy co bedzie jutro i kto wygra :)

 

jacy oboje??? to z kim tam rozmawialas? z Arturem?

 

Ja dzisiaj rozmawialam z przedstawicielem - powiedzial ze róznica w opóstach na miedziana i na lupek moze wynosic nawet 10% - rzekomo na lupek poczatkowo nie mialo byc w ogole promocji ;)

 

ja ma lupek dostalam 45,5% - na podstawowa

na gąsiory 26%

a reszta 12-14%

 

a probowalas robic wycene na lupek?

my dzisiaj w Domexie powiedzielismy ze chcemy jeszcze ceny na miedz, wiec w razie czego moge ci podac ceny z DOmexu :D

 

Napisz jeszcze jakie mialas ceny podstawowe.

 

 

lupek mnie nie interesuje wiec nie wiem

chetnie spojrze na wycene z domex

oboje tzn z abrenova i gaji :)

 

beda sie licytowac zobaczymmy :) hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha na miedz i na lupek podobno jest taka sama cena bazowa :o

 

A do kiedy musisz sie zdecydowac na dachowke - na kiedy musisz ja dostarczyc na budowe?

 

wlasciwie jak najszybciej :)))))))))

ale zobaczymy jak trzeba bedzie czekac to poczekamy

 

przedstawiciel powiedzial ze ok 10 dni do 2 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cisnij ich cisnij!!! a co i tak maja niezly zarobek!

ja jestem ciekawa co mi teraz zaproponuja w Domexie :D - oferte przesla jutro faxem.

 

A co dzwonili do was dzisiaj czy wy do nich dzwoniliscie?:D

oni :)

 

:D

wycisnij z nich co mozesz. jesli wierzyc temu co mi dziaj powiedzial przedstawiciel Creatona to spokojnie 55% opustu mogli by wam dać (10% wiecej niz na łupek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cisnij ich cisnij!!! a co i tak maja niezly zarobek!

ja jestem ciekawa co mi teraz zaproponuja w Domexie :D - oferte przesla jutro faxem.

 

A co dzwonili do was dzisiaj czy wy do nich dzwoniliscie?:D

 

 

oni :)

 

:D

wycisnij z nich co mozesz. jesli wierzyc temu co mi dziaj powiedzial przedstawiciel Creatona to spokojnie 55% opostu mogli by wam dac (10% wiecej niz na lupek) :)

 

 

no prosze dobrze wiedziec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

damy im wycisk!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Więźba zamówiona- czekamy na przywóz. Będzie złota bo...ze Złotego Stoku :) Krótka wycieczka na granicę i po sprawie. Szkoda tylko, że o 7.00 rano bo człowiek zrobiłby u sąsiadów zakupy :). Ale cóż jak się pracuje i na 9,00 trzeba było zdążyć do Wrocka.....

 

Mamy ok. trzech tygodni na poszukiwania najlepszej oferty dachówki. Firmę i kolor juz wybraliśmy. Chcemy dachówkę ceramiczna Robena o kolorze antracytowym. Kto wie gdzie najlepiej się negocjuje? Mam kilka propozycji ale żadna nie rzuciła nas na kolana. Może jakieś wspólne zakupy co by rabat był większy? Kto do pary?

 

anndy w niedzielę trzy razy chowaliśmy stolik przed deszczem- człowiek sie trochę poruszał :)

 

Betty

 

Betty&M,

My jestesmy też zdecydowani na Robena - jesienny liść, jutro (w zasadzie dziś) jestem umówiony w Gajina kolejne negocjacje.. spytam jakby to wyglądało na dwa dachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana - zapowiada się śliczna pogoda :D:D

 

anndy - a moze spytaj się jeszcze jaka bylaby cena, gdyby jeszcze razem z wami kupil ktos creatona ;)?

 

Jak bedziesz mial oferte to moze przeslij mi ja - kiedys jeden koles powiedzial mi ze ma prarktycznie najciekawsza oferte na naszym rynku, na robena - sprawdziimy czy nie kłamał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...