Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kiedyś opowiedziałem kawał wujowi:

"Majster do robotników: tu jest napisane, że mamy budować od dołu. Musimy wszystko rozebrać" Wujek się nie śmiał - raz na budowie w Niemczech najpierw robili dach, a potem podnosili konstrukcję, potem robili kolejną kondygnację i znowu do góry, itd. Nie wiem ile ich było. Czyżbyś robiła tak samo?

 

PS. Zrobiłem wypowiedź majstra w znaczkac < < > > i zniknęła. Najwidoczniej oznacza to komentarz.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Frankai dnia 2002-10-16 15:29 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Faktycznie. No cóż - w zasadzie tego się spodziewałem. To to w pewnym sensie rozumiem, choć przecież to była zabawa. A wiecie, że na Forum Onetu (bardzo rzadko tam piszę), skomentowałem artykuł, gdzie pisano o tym, że zaoszczędzono 1mld zł na likwidacji ulgi budowlanej. W moim komentarzu napisałem m.in., że nikt z pewnością nie trudził się, aby oszacować ile stracono na niepobranych podatkach i większym bezrobociu, oraz że "wzieliby się lepiej za rządzenie zamiast się rządzić. Patałachy". Dostałem zwrot, że nie post nie został opublikowany, bo obraża osoby publiczne. To obraża :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki problem: jeżeli chcę zmienić grubość ściany nośnej w stos. do projektu, np. z 25 na 38 cm to zgodnie ze sztuką należy to zrobić tak, żeby: w tej samej płaszczyźnie był pow. zewn., wewn., osie (symetrii pustaków pokrywały się z osiami budynku) czy jeszcze inaczej (dowolnie)? pomożecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty Ryniu znowu jak filip z konopii, my o Niebie a Ty o chlebie :wink: Nie wiem jak jest zgodnie ze sztuką ja zrobiłem to kosztem zwiekszenia obrysu zewnętrznego domu a nie kosztem zmniejszenia pomieszczeń to raz, a dwa to nie zapominaj że na te pustaki idzie jeszcze co najmniej warstwa docieplenia która w drugim przypadku penie będzie cieńsza co w sumie powinno dać ściane niewiele grubsza od pierwotnego założenia. Przy ewentualnych zmianach nie zapomnij o zmianie szerokości fundamentu !!!!!

 

A tak na marginesie zauwazyłeś jakie masz forumowe zaległości ???!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak tu się wpada raz dziennie to trudno nie być jak Filip z konopii, bo nowych wątków tyle, że brak czasu żeby je wszystkie poczytać, no i nie jest się "w temacie", więc się mało odzywam.

 

2. ja pamiętam o dociepleniu ale chodziło mi tylko o ściany nośne, ze względu na statykę budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...