Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dobrzykowice, Frankai - witam po małej przerwie (nawiedzałam stolicę)

no i proszę powiedzcie jak to jest z tą wylewką, bo mnie zapewniano że mogę zrobić tak to wygląda obecnie, tzn. żeby zadaszyć w tym roku zdecydowałam taką kolejnosć: mury, strop, kawałek murów poddasza, dach, a potem dopiero wylewki, okna i drzwi. Dodam, że piasek był wysypany i ubity ok. 4 lat temu.

I co Wy na to? Można tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ivonesca - szczerze mówiąc, to nie wiem jaka jest poprawna nazwa, ale dla mnie wylewki to już końcowa warstwa. To o czym Ty piszesz to dla mnie płyta podłogowa. Mniejsza o większe - otóż można to robić przed lub po. Obecnie robi się najczęściej przed, a kiedyś tylko po. Co do 4 lat, to nie wiem. Wydawać by się mogło, że tylko się lepiej uleżał, ale może coś go rozpulchniało. Lepiej jak Ci na to odpowie kierownik (jeżeli dobry) lub pytaj Alanty. Jaką wogóle masz grubość podsypki i jak była ubita? Biorąc jednak pod uwagę, że chyba nikt nie fruwał na budowie, to ja bym kontrolnie przeleciał zagęszczarką choć jeden raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - ja tak zrobiłam po rozmowie z kierownikiem budowy (polecony przez kilkoro znajomych, więc myslę że dobry) choć tak naprawdę przyznaję że chyba mogłam więcej poczytac (lub spytać miłych forumowiczów :wink:) wczesniej to może zdecydowałabym się na tę płytę przed murami, bo wydaje mi się to całkiem rozsądne. Co do grubosci warstwy to nie pamiętam, ale napewno piasek teraz został zagęszczony raz jeszcze, gdyż w niektórych miejscach była wylewana dodatkowa stopa fundamentowa (ze względu na zmiane projektu - uzytkowe poddasze, a co się z tym wiązało strop i jedna z wewn. scian musiała byc wzmocniona)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo, możesz tak oczywiście zrobic tylko po co pomijać robienie wylewki (czy płyty podłogowej) ? Gdy nie ma ścian zdecydowanie

łatwiej jest to zrobić niz w późniejszym okresie. Poza tym pomyśl jak to komplikuje budowę w kolejnych etapach, np problem z

ustawianiem rusztowań, stemplowaniem stropu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - oczywiście. Trzeba przede wszystkim położyć kanalizę, oraz powprowadzać wszystko co chcesz wprowadzić najpierw w obrys, a potem przechodzi przez podłogę. Jeżeli dojdziesz od zewnątrz do warstwy ocieplenia w podłodze, to możesz się tym nie martwić i do środka wejdziesz później. Mogą to być przyłącza: wodne, gazowe, telefoniczne, kablówka, elektryczne. U mnie było to tylko kanaliza, woda i prąd. Warto też wyprowadzić - lub zostawić rurki (przepusty) na wyjście inst. elektrycznej do ogródka i bramy (wliczając w to domofon), oraz ewentualne wyprowadzenie wody na zewnątrz. Pamiętaj, że powinnaś mieć możliwość spuszczenia wody z tegoż wyprowadzenia przed zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jest cokolwiek na ten temat powiedzieć, jak juz powiedziałem, buduje z ceramiki. Musiałaby się tutaj wypowiedzieć Yemiołka i chyba Frankai. przy okazji jedna z tańszych hurtowni którą znalazłem we wrocku to Builder II przy armii Krajowej, może mają również w dobrej cenie Ytong ? Pod

warunkiem ze maja bo nie dam sobie ręki uciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z czego tak naprawdę dach

- jakie i ile okien

- strop, deskowany, terriva czy filigran

- podnieść ścianę kolankową czy też nie

- jakie ogrzewanie itp.itd

 

oczywiście część tych pytań może ciebie nie dotyczyć albo masz juz je za sobą ale wież mi, ze jeszcze wielokrotnie bedziesz musiała rostrzygać czy dacydujesz sie na to czy na tamto i co najgorsze nie od razu bedziesz wiedziała czy Twój wybór był słuszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe - albo tak mi sie wydaje :grin: - z mnogosci decyzji które przyjdzie nam podejmować ....o własnie dzwonił kierownik budowy i powiedział że jedna sciana, która w projekcie dzieliła dom na połowę jest przesunięta o 25 cm na niekorzesc kuchni, ale na korzysc salonu....i pytał jeszcze co z tymi oknami w garażu, czy zostają czy likwidujemy...i jeszcze co z tą scianą koło kominka......rzeczywiscie strasznie dużo pytań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...