Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam ponownie w grupie po dłuższej przerwie, zmagamy się wciąż z projektem i uzgodnieniami, ale już niebawem złożymy wszystko do pozwolenia. sąsiadmo rosną mury, a nam tylko trawa, jest już do pasa.

Udało mi się zapisać na hiszpański na ae, więc jest szansa, że spotkam tam kogoś z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić na liście, czy udało się zapisać, są od razu aktualizowane.

 

Tia, wlasnie

 

Ja jestem tylko na liscie na "ruski" :evil: -scrol mi sie omsknął i z francuskiego zrobil rosyjski i wyslal bledne zgloszenie.

Jak to zauwazylam to wypelnilam 2 zgloszenie na francuski, ale niestety juz nie mam mnie na lisci (mimo ze przyjęto zgloszenie). Wieczorem z domku napisze do nich mailika - moze da sie cos jeszcze wykombinowac - bo mnie nikt nawet sila na "ruski" nie zaciagnie - mam bardzo zle wsponienia z podstawówki, brrrr.

 

Mam nadzieje ze mój fransuski ne powie mi au revoir :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W jakiej fazie budowy należy przewidzieć projekt i montaż kompletnej instalacji DGP?

W projekcie mam kominek ulokowany w miarę centralnie. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w fazie budowy? Jestem właśnie przed układaniem stropu.

Dom parterowy z poddaszem użytkowym ,strop terriva.Na dole do ogrzania salon i pokój a na górze 4 pokoje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przewidział u siebie ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiam się nad taką opcją w kuchni i łazienkach. Jakie koszty, trudności napotkane w czasie robienia instalacji itp.

A może ktoś juz jest szczęśliwym użytkownikiem i może wyrazić swoją opinię. Będę wdzięczna za każdy głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ostatnio cicho na grupie - nawet II zmiana się opala

a kasztanka to juz chyba tynkuje domek

 

ja sie przestalam udzielac drugozmianowo, bo popoludniami prawie nikt tu nie zaglada, zreszta w dzien tez tutaj jest slabiutko :/

 

Iza - ja sie ostanio zaczelam po cichu zastanawiac nad podobnym rozwiazaniem - ogrzewanie podlogowe w kuchni i lazienkach-ale narazie "walcze" z moja 1 polowa ;) Bo ja bym to zrobila w prosty sposob - piec kondensacyjny (podobno lepiej sprawdza sie przy podlogówkach) i zawór rtl (podobno ma wlasnie zastosowanie, gdy tylko maly procent opgrzewania ma byc ogrzewaniem podlog.), a moja 1 polowa chce tylko elektryczne maty grzewcze :-? -gdzies o tym czytal i jak narazie jest tylko do tego przekonany.

 

Wiecej sie na ten temat nie wypowiadam - bo sie na tym nie znam (narazie ;) ). jesli sie nie myle to chyba BK powinna wiedziec wiecej i Dobrzyk-moze sie odezwa - tez jestem ciekawa :D

 

Mnie przede wszystkim interesuje ten temat RTLa ;) - narazie slyszlam tylko 1 wyklad w sklepie na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z was poligloci, no, no ...

 

A ja walczę z wyborem płytek i mebli kuchennych - opcja zmienia się po obejrzeniu każdego następnego katalogu. Projekt jest, ale kolory frontów nie wybrane.

 

No i walka z budżetem - na Ruskiej/Kazimierza są przepiękne wanny, baterie, płytki ...

Ale bateria za 2200 do wanny to chyba za dużo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na początku się przedstawię.

Mam 31 lat i jestem z Wrocławia. Widzę, że ilość postów w Grupie Wrocławskiej wymaga podkręcenia więc postnowiłem zwrócić się do Was o pomoc.

Mam zamiar wybudować dom z Archipelagiem z Wrocławia. Oczywiście moja żona i ja jesteśmy zauroczeni Zielonym Archipelagiem w Chrząstawie.

Ponieważ mam do wyboru: albo ciężko pracować i zlecić budowę Archipelagowi, albo mniej pracować i nie mieć warunków finansowych do spłacania domu lub nawet budowania samemu, postanowiliśmy zlecić budowę Archipelagowi. Wiąże się to ze sporadycznymi wizytami na budowie.

Czy ktoś jest może z Chrząstawy? Czy ktoś może jest nawet z tego osiedla? Jak buduje Archipelag? Czy można im zaufać? Jaka jest realna cena Idalii od developera w stanie surowym zamkniętym?

 

Chyba za dużo pytań na początek ale zwracam się do Was o pomoc.

Przełykam temat północno-zachodniego tarasu, szamba i butli gazowej w ziemi. Waham się przy sąsiedztwie rowu melioracyjnego na końcu działki. (1142m2). Albo rów albo sąsiad. Taka możliwość też istnieje. Działka miałaby wtedy albo 50,6m/40,6m głębokości (po skosie ta z rowem) albo 37m (z sąsiadem).

 

Co Wy na to? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przewidział u siebie ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiam się nad taką opcją w kuchni i łazienkach. Jakie koszty, trudności napotkane w czasie robienia instalacji itp.

A może ktoś juz jest szczęśliwym użytkownikiem i może wyrazić swoją opinię. Będę wdzięczna za każdy głos.

 

 

Ja mam ogrzewanie podłogowe praktycznie na całym dole (kuchnia, salon, hol, łazienki), ogrzewanie oczywiście wodne (elektryczne to naprawdę masakryczne rachunki, nio chyba że ktoś robi ogrzewanie a potem rzadko z tego korzysta), piec kondensacyjny, problemów żadnych przy układaniu/instalowaniu nie było, a poza tym nie mam grzejników w salonie co oczywiście jak dla mnie ładniej wygląda...

 

przy okazji mogę polecić bardzo dobrych hydraulików...jakby ktoś był zainteresowany...

 

ponawiam pytanie odnośnie stolarza - czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego i sprawdzonego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zapowiada sie gorący weekend, czas zabrać maluchy nad jakieś jezioro.

Swego czasu pamiętam na forum jakąś dyskusję na temat fajnego miejsca nad jeziorem.

Macie coś do polecenia?

 

w moich okolicach kamienieckich to znam tylko Bajkal ;) - bylam tam raz - niestety nie odwazylam sie wejsc do tamtejszej wody - tylko smazylismy sie nad brzegiem bajorka 8) - moze tego roku bedzie czystsza woda :roll:

 

A w niedziele mysle czy moze nie przejechac sie na chwile do Sulistrowiczek (bede tam przejazdem) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...