Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wojty,

ja myślę o Boszkowie, Niesulicach - te klimaty. Szukam czegoś , żeby 8 latek się wyhasał, a 6-ciomiesięczny maluch też skorzystał (spokój , świeże powietrze, jakiś las itp) . W Boszkowie trochę ciasno i tłoczno, dlatego pytam o polecenie :)

 

hi hi :lol:

 

widze ze sie zrobilam maksymalnie przyziemna - poza budowa i okolicami mojej budowy nic nie widze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ponawiam pytanie odnośnie stolarza - czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego i sprawdzonego???

 

U mnie w Paniowicach jest stolarz ( ul.Główna , ale nie wiem ile :oops: ).Widziałam schody zrobione przez niego u moich znajomych - rewelacja- i cena tez :D

 

 

Wioma a gdzie są te Paniowice, bo niestety nie mam zielonego pojęcia :oops: , a może masz jakiś namiar na niego?

 

a tak w ogóle to szukam stolarza do mabli kuchennych :oops: ale na schody też się przyda jakiś namiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia

 

a ten stolarz, o którym kiedys pisalas - (przy podziwianiu domku Kasi)?

 

Popytam sie kolegów, zwlaszcza jednego - bardzo sobie chwalil - zrobil mu bardzo ladnie i tanio kuchnie :D

 

 

nio ten stolarz jest naprawdę bardzo dobry, dzwoniłam do niego ale termin ma dopiero na początek października, a poza tym chciałabym porównać ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

dlaczego zaraz przyziemna, jestes po prostu lokalna patriotką :lol:

 

oj Iza uwierz mi ze slaba ze mnie paryiotka :-? - jakbym sie nie budowala to bym wlasnie na plazy w Hiszpapanii przewracala sie na drugi bok.

 

Ostanio tak z moja kochana pierwsza polowa (po 3 godzinach dyskusji nt. budowy) siedzielismy i zapytalam sie retorycznie (chcialam zeby to bylo retoryczne) "co bysmy teraz robili , gdyby nie ta budowa" a on niestety powiedzial "przegladali katalog Neckermana i zastanawiali sie nad relingami do nowego auta". Naprawde dziwnie sie poczulam :-?

 

Ale odbije sobie za 2-3 lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przewidział u siebie ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiam się nad taką opcją w kuchni i łazienkach. Jakie koszty,

 

My używamy. W kuchni, łazienkach i jeszcze w wiatrołapie.

Działa. Zimą bardzo przyjemne, cieplutkie kafle. No i wszystko wysycha - czy to w łazience czy w wiatrołapie.

Cóż... nie robiliśmy kalkulacji o ile różna cena by była w przypadku rezygnacji z podłogówki, ale nie żałujemy.

 

Gorzej ze współdziałaniem sterowania pomiędzy grzejnikami, podłogówką, kominkiem i termostatem pokojowym...

Chyba mamy za blisko termostat do kominka i to wszystko psuje...

tzn. jak rozpalimy w kominku to w reszcie domu się robi zimno bo termostat wyłącza grzanie...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przewidział u siebie ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiam się nad taką opcją w kuchni i łazienkach. Jakie koszty,

 

My używamy. W kuchni, łazienkach i jeszcze w wiatrołapie.

Działa. Zimą bardzo przyjemne, cieplutkie kafle. No i wszystko wysycha - czy to w łazience czy w wiatrołapie.

Cóż... nie robiliśmy kalkulacji o ile różna cena by była w przypadku rezygnacji z podłogówki, ale nie żałujemy.

 

Gorzej ze współdziałaniem sterowania pomiędzy grzejnikami, podłogówką, kominkiem i termostatem pokojowym...

Chyba mamy za blisko termostat do kominka i to wszystko psuje...

tzn. jak rozpalimy w kominku to w reszcie domu się robi zimno bo termostat wyłącza grzanie...

 

Grzegorz

 

a wy tez macie ten RTL czy mieszacz? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z was poligloci, no, no ...

 

A ja walczę z wyborem płytek i mebli kuchennych - opcja zmienia się po obejrzeniu każdego następnego katalogu. Projekt jest, ale kolory frontów nie wybrane.

 

No i walka z budżetem - na Ruskiej/Kazimierza są przepiękne wanny, baterie, płytki ...

Ale bateria za 2200 do wanny to chyba za dużo ...

 

BK, a wiesz jakie ładne płytki pojawiły się w ciągu ostatniego roku, po tym jak my skończyliśmy budowę? Ładne, polskie, z takimi wzorami etno jak nam pasują... Zresztą nawet tego nie śledzę za bardzo tylko Dagmara czasami sobie psuje humor...

 

a co do baterii - mamy termostat Hansgrohe może nie aż za 2200 ale też za sporo (chyba oryginalnie gdzieś tyle kosztował ale trafiliśmy na promocję i jeszcze w Cermagu była zmiana ekspozycji i było jeszcze taniej). Rodzice Dagmary z kolei mają też baterię termostatyczną zwykłą.

Jest różnica. Tam czuje się wyraźnie że temperatura nie jest stała tylko sobie oscyluje wokół zadanej...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na początku się przedstawię.

Mam 31 lat i jestem z Wrocławia. Widzę, że ilość postów w Grupie Wrocławskiej wymaga podkręcenia więc postnowiłem zwrócić się do Was o pomoc.

Mam zamiar wybudować dom z Archipelagiem z Wrocławia. Oczywiście moja żona i ja jesteśmy zauroczeni Zielonym Archipelagiem w Chrząstawie.

Ponieważ mam do wyboru: albo ciężko pracować i zlecić budowę Archipelagowi, albo mniej pracować i nie mieć warunków finansowych do spłacania domu lub nawet budowania samemu, postanowiliśmy zlecić budowę Archipelagowi. Wiąże się to ze sporadycznymi wizytami na budowie.

Czy ktoś jest może z Chrząstawy? Czy ktoś może jest nawet z tego osiedla? Jak buduje Archipelag? Czy można im zaufać? Jaka jest realna cena Idalii od developera w stanie surowym zamkniętym?

 

Chyba za dużo pytań na początek ale zwracam się do Was o pomoc.

Przełykam temat północno-zachodniego tarasu, szamba i butli gazowej w ziemi. Waham się przy sąsiedztwie rowu melioracyjnego na końcu działki. (1142m2). Albo rów albo sąsiad. Taka możliwość też istnieje. Działka miałaby wtedy albo 50,6m/40,6m głębokości (po skosie ta z rowem) albo 37m (z sąsiadem).

 

Co Wy na to? :o

 

 

 

witam o którym nr działki rozmawiamy ? ja mam 32/33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy tez macie ten RTL czy mieszacz? :roll:

 

mamy zawór mieszający czterodrogowy, do tego dwie pompy - jedna dla grzejników, druga dla podłogówki. Teraz termostat pokojowy steruje tylko pompą od grzejników a podłogówką steruje jej własny zawór na którym się ustawia temperaturę (pompa do podłogówki jest podłączona na stałe).

 

No i piec na ekogroszek.

 

(i jeszcze dodam: a w łazience oprócz podłogówki grzejnik typu drabinka na ręczniki)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do łazienki proponuję matę elektryczną.

 

ma tę przewagę że położona pod samymi płykami pozwala na "dozowanie" komfortu tylko w godzinach przebywania w łazience np. 7-8 i 23:30 12:30 czyli wtedy kiedy jesteśmy ubrani ale nie do końca :lol: :lol:

 

+ najważniejsze to to że można sobie również włączyć grzanie w lecie żeby nie chodzić rano po zimnych płytkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na początku gorącego (ufff :roll: ) i mam nadzieję słonecznego :D weekendu.

 

Mam pytanie - gdzie we Wrocku (i okolicach) jest jakaś szkółka sprzedająca wrzosy i wrzośce w WIELU odmianach? A może jakaś wysyłkowa? Weszłam sobie na stronkę http://www.majewscy.com.pl/ i mnie powaliło. JA TEŻ TAK CHCĘ!

Byłam na giełdzie na Karmelkowej i szczerze mówiąc nic nie znalazłam - jakieś małe stoisko z przyczepą kempingową - może źle szukałam?

 

Gdzie się zaopatrujecie w roślinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!

 

Uprzejmie donoszę- materiały na dach zakupione! Oczywiście na Gliniankach bo "po co przepłacać" :)

 

Z czystym sumieniem możemy oddalić się na zasłużony kilkudniowy urlop nad morzem :)

 

Wyjeźdźamy za dwie godzinki ale się cieszę!!!!

 

Betty

 

a ja myslalam ze ty juz wczesniej kupilas tam dachówke

 

I jaka wybralas dachówke? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...