Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

 

 

witam o którym nr działki rozmawiamy ? ja mam 32/33

 

 

No proszę. Wiedziałem, że kogoś tu spotkam. Widziałem ostatnio jak ktoś ładnie niwelował teren przed domem a potem na zewnątrz grilla murował.

 

Chodzi mi o działkę nr 15. Jakoś tak nam się spodobała. Inna ewentualność to właśnie 30 i 31. Słyszałem, że można 31 podzielić na pół. 8)

Do dzisiaj Archipelag ma mi przesłać ofertę na cały dom z działką 15. Zobaczymy. Jeżeli zdecydowałbym się na 30/31 to bylibyśmy sąsiadami.

Chętnie wpadłbym porozmawiać do Chrząstawy.

Dzisiaj urodził mi się syn więc jestem trochę skołowany ale jeżeli byłaby taka możliwość w weekend to ja się chętnie piszę.

 

Pozdrawiam

Blinkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

 

 

witam o którym nr działki rozmawiamy ? ja mam 32/33

 

 

No proszę. Wiedziałem, że kogoś tu spotkam. Widziałem ostatnio jak ktoś ładnie niwelował teren przed domem a potem na zewnątrz grilla murował.

 

Chodzi mi o działkę nr 15. Jakoś tak nam się spodobała. Inna ewentualność to właśnie 30 i 31. Słyszałem, że można 31 podzielić na pół. 8)

Do dzisiaj Archipelag ma mi przesłać ofertę na cały dom z działką 15. Zobaczymy. Jeżeli zdecydowałbym się na 30/31 to bylibyśmy sąsiadami.

Chętnie wpadłbym porozmawiać do Chrząstawy.

Dzisiaj urodził mi się syn więc jestem trochę skołowany ale jeżeli byłaby taka możliwość w weekend to ja się chętnie piszę.

 

Pozdrawiam

Blinkey

 

 

ot i widzisz jaki świat mały

przede wszystkim gratuluję syna 8)

Powinienem jutro być na budowie, ale trudno mi powiedzieć, o której (być może przez większą część dnia. Tak czy inaczej jestem tam codziennie popołudniami po pracy, więc zapraszam

 

połówkę 31 chętnie przejmę :lol: :lol:

nie ma najmniejszej wątpliwości, że działka 30/31 jest lepsza od 15 :lol: :lol: przede wszystkim bliżej lasu i 38 jest nie zabudowana i jeszcze długo nie będzie więc daje łady widok na wprost

Po drugie bardziej zbliżona do kwadratu, więc

a) dająca się lepiej kształtować oraz

b) dająca możliwość dobudowania dodatkowego garażu lub wiaty, no i oczywiście

c) więcej możliwości ustawienia się do słońca (ewentualnie od)

 

minus to oczywiście konieczność dopłaty do kawałka drogi nie mniej jednak bez rowu melioracyjnego i ze 100% świadomością przeznaczenia tego co dookoła dzisiaj z tyłu jest pole ale czy jutro też będzie

 

Dodatkowy plus to fakt sąsiadowania z mieszkańcami osiedla - generalnie super ekipa (nie znam tylko ludzi z 16) z jakimś tam poziomem estetyki i zgodnym podejściu do tego, po co i jak mieszkać pod lasem, poza tym w środku bezpieczniej.

 

 

Nie muszę chyba dodawać, że w okolicy Wrocławia to prawdopodobnie najfajniejsze miejsce warto przyjechać tam pod wieczór i posłuchać – niezapomniane przeżycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nie mam czasu pisać chciałm tylko podpowiedzieć ze bardzo dobrych wykonawców trzeba zamawiać dużo wcześniej.ostatnio rozmawialismy z facetem od regipsów pokazał katalog swoich prac, termniy wolne listopad.

Podobaja się Wam?

http://foto.onet.pl/upload/5/25/_496169_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://foto.onet.pl/upload/14/76/_496166_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!

 

Uprzejmie donoszę- materiały na dach zakupione! Oczywiście na Gliniankach bo "po co przepłacać" :)

 

Z czystym sumieniem możemy oddalić się na zasłużony kilkudniowy urlop nad morzem :)

 

Wyjeźdźamy za dwie godzinki ale się cieszę!!!!

 

Betty

Szerokiej drogi i szczęśliwego powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo!!

Trochę mnie nie było bo u mnie zaczęło sie budowanie - jutro o 6:00 zalewamy ławy:). Jak rozwiązaliście u siebie kwestię deszczowki? Chcę przed zasypywaniem fundamentów otoczyć dom rurą PCV (kanalizacyjną) do której pózniej podłączę rury rynnowe. Tą rurą deszczówkę chcę odtransportować do jakiegoś zbiornika tak aby później móc ją wykorzystać do podlewania trawnika. Jakie są wasze doświadczenia, opinie , poglądy na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Narcyza

 

Dzięki po stokroć za życzenia. Jeśli chodzi o wymiary to pamiętam tylko tyle, że położna nie omieszkała dodać: "No. Pana to on napewno przerośnie." Ja mam 174cm wzrostu więc można sobie mniej więcej wyobrazić. Waży 3950g i chyba wszystkie inne noworodki na porodówce mają go już dosyć bo wydziera się jak nakręcony. Będzie jazda jak wrócą do domu. :o Moja żona pobędzie niestety trochę dłużej w szpitalu.

Jeszcze raz dziękuję za życzenia.

 

@ BK Tobie też po stokroć dziękuję.

 

@ Woprz

 

Dziękuję. Świat jest mały ale internet to potęga. Tak naprawdę to nie mogę sobie już przypomnieć kiedy ostatni raz byłem w biurze podróży, banku, itd itd.

Jeśli chodzi o działkę to muszę jeszcze przedyskutować temat z żoną. Narazie znana nam firma przedstawiła mi ofertę w której chyba wchodzi w grę zakup dodatkowej działki na księżycu i budowa kosmicznego pałacu :D

Trzystu czternastu tysięcy netto z działką 15 za Idalię napewno nie dam. Jakiś absurd. No chyba, że wykończoną Travartino Chiaro na elewacji, kolektorami słonecznymi i LCD w salonie.

Chętnie się spotkam. Jutro od 8 jestem w szpitalu a po 18 muszę powyciągać tą zmrożoną wódeczkę. Być może uda mi się podjechać pomiędzy szpitalem a pępkówką. Jeżeli nie to napewno będzie jeszcze okazja a ja wcześniej dam znać.

 

Pozdrawiam

Blinkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio tak z moja kochana pierwsza polowa (po 3 godzinach dyskusji nt. budowy) siedzielismy i zapytalam sie retorycznie (chcialam zeby to bylo retoryczne) "co bysmy teraz robili , gdyby nie ta budowa" a on niestety powiedzial "przegladali katalog Neckermana i zastanawiali sie nad relingami do nowego auta". Naprawde dziwnie sie poczulam :-?

 

Ale odbije sobie za 2-3 lata ;)

 

Nooo ja jestem chora na wakacje w dalekich krajach :) W zeszłym roku nie bo budowa, w tym roku nie bo elewacje i inne atrakcje, w przyszłym pewnie znowu cos (podloga na piętrze na ten przykład...) Moze nad bałtyk we wrzesniu wyskocze chociaz tyle...

 

Blinkey GRATULUJE POTOMKA! (Co Ty tu robisz chłopie, idź sie raduj... ;) )

 

BK - pooglądałam sobie te kafeleczki Twoje, jestem bardzo ciekawa efektu. A to dlatego ze jestem wielką przeciwniczką wszelkich imitacji. Oczywiscie w przypadku tej glazury czysto teoretycznie, bom nigdy jej na zywo nie widziałą. Dlatego jestem ciekawa jak to u Was wyjdzie... :) Gdzie zamawiacie kuchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey,

maluch jest przesliczny, wiem co mówię - jako matka dwóch takich :)

wyrośnięty, tłuściutki, śliczniutki, uśmiechnięty, cacy, na pewno puchniesz z dumy i masz powód :D Gratuluję

 

Co do wystroju - przyszła pani architekt i zburzyła misternie ustawioną przeze mnie kompozycję :-?

ale ma rację - i przekonała nas. Teraz szukamy następnych płytek - ale dobrze, bo te które wybraliśmy chyba są tańsze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o działkę to muszę jeszcze przedyskutować temat z żoną. Narazie znana nam firma przedstawiła mi ofertę w której chyba wchodzi w grę zakup dodatkowej działki na księżycu i budowa kosmicznego pałacu :D

Trzystu czternastu tysięcy netto z działką 15 za Idalię napewno nie dam. Jakiś absurd. No chyba, że wykończoną Travartino Chiaro na elewacji, kolektorami słonecznymi i LCD w salonie.

 

 

Pozdrawiam

Blinkey

 

 

no cena rzeczywiście kosmiczna ale powiedz co obejmuje bo wygląda na to że dużo wiecej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i aż tam byłaś ogladać kuchnie czy może oni przyjechali tutaj, a może mają jakąś "filię" wrocławską?:-)

 

jak można wiedzieć - ile wyniosła Cię kuchnia? i czy coś zmieniałaś w projekcie, który jakiś czas temu pokazywałaś? nio i jeszcze jedno - z czego oni robią kuchnie?...ale zawaliłam Cie pytaniami, ale akurat jestem na etapie kuchni i wszystko mnie ciekawi, przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecili mi ich znajomi.

Facet przykjechał z próbnikami, blatami itepe

wszystko sobie wybieraliśmy

 

Moja kuchnia to koszt 6 tys zł

projekt który pokazywałam uległ mdrobnym zmianom ze wględu na parapet, który nieco przeszkadzałby w otwieraniu jednej z szafek, doszły szafki po drugiej stronie kuchni

Kuchnie robią z tego co wszyscy, jakieść płyty ale nie mdf

fronty zamówiliśmy drewniane, ramiak z płyciną

 

Nie pakuj się w Sotex na Robotniczej, czytaliśmy o nich w sieci, są do bani!!

 

Pytaj :)

Mnie to nie przeszkadza.

Kuchnię mieli nam montować w tym tygodniu, ale przełożyliśmy, bo i termin przeprowadzki się zmienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...