Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hejka

Monika - jeszcze dziś odpowiem na priva, słowo honoru :)

Narcyza - jestem 1) na placu "remontu", 2) przy komputerze, ale jeśli już, to po uszy w pracy i nie nadążam z czytaniem Waszych postów, 3) na zajęciach z ceramiki, gdzie zrobiłam już prawie 100 kafli (ale nie pokażę, bo Druga Połowa Wojtego będzie mi chciała odgryźć głowę :wink: :lol: ) i tak - w kuchni wszystkie będą własnej roboty :) Ale to w sumie żadne osiągnięcie, jak sobie przypomnę, że "lepię" je od grudnia :wink:

 

Czy Was też te upały tak wykanczają? Ja już dzisiaj ledwie żyję!!!!

Witam wszystkich!

Had dzięki że się odezwałaś bo juz zaczełam tęsknić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,znów przepraszam za tem bałagan z moimi postami :oops: :oops: ,ale dzieciaki wysłałam już na wakację i nie ma mi kto wytłumaczyć jak je wykasować.ZORA moja wycena była z poczatku maja i chyba nie jest zbyt aktualna.,mam prośbę możesz podać mi więcej przykładowych cen na materiały budowlane np. bloczek na ściany działowe,stropy. Z góry serdecznie dziękuję.Może ktoś jeszcze robił wycenę na ściany z betonu komórkowego ,i jest gzieś taniej.Bloczki kupiłam w Gaj- pęgów za 2,65 budowlańcy stwierdzili że sa dobre i równe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Natko :) Dzięki za troskę :) A jak tam Twój domek?

Obecnie jestem na etapie uzyskania zgody na wjazd od drogi wojewódzkiej. Wczoraj właśnie dostałam zgodę pod warunkiem;

6 różnych warunków włacznie z uzgodnieniem zajęcia pasa drogowewgo i protokularnym przekazaniem uzgodnionym z marszałkiem województwa. No i mimo trudności (cała sprawa trwa już 1,5 roku były już try komisje) to i tak jestem szczęśliwa bo jak sobie pomyśle co mają ci którzy starają się o wjazd z drogi krajowej to aż mi skóra cierpnie!!!!!!!! :x :x :x :cry: Tak więc jeszcze tylko pół roku i mogę zaczynać budować wiazd :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam:)

 

A ja kupiłam wczoraj pierwsze elementy do wnętrza:)

Wprawdzie na razie są to najtańsze kafle do kotłowni i schowka pod schodami, ale już mnie łączna kwota wbiła w fotel - jakim cudem aż 1200 zł??:)

Aktualnie oglądam sobie różne mebelki łazienkowe w necie (http://www.devo.pl, http://www.bim.pl) i na żywo- np. w Castoramie i na Braniborskiej i....

dochodzę do wniosku, że te, które mi się podobają- czyli np. seria Magnum, są poza zasięgiem moich możliwości finansowych - 3000 zł za blat pod umywalkę, ech... I rozglądam się za stolarzem, który mi zrobi takie mebelki, jakie zaprojektuję sobie sama:)

 

Had, wielkie dzięki za list, odpowiem dziś, jak Młodzież pójdzie spać:)

 

Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich, a w szczególności dla Założycielki Wątku (wysyłam krótkiego priva) :)

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie , po miesiącu walki z dojazdem materiałów budowlanych do działki (brak drogi, a deszcze nie chcały odpuscić) mam w końcu ułożony strop i wypadałoby go zalać. Poradzcie czy można wylewać strop korzystając z taśmy a nie z pompy - różnica w kasie

Cześć EBU,

Widziałem dzisiaj z daleka, czekając na swoje bloczki, jak "zalewał się" Wasz strop. I nawet zdjęcie zrobiłem - z daleka ale jest - jak chcesz mogę podesłać. Pozdrowienia dla męża :)

U mnie schną ławy, robi się woda i przybywają materiały na fundamenty. A w poniedziałek rusza ich murowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie , po miesiącu walki z dojazdem materiałów budowlanych do działki (brak drogi, a deszcze nie chcały odpuscić) mam w końcu ułożony strop i wypadałoby go zalać. Poradzcie czy można wylewać strop korzystając z taśmy a nie z pompy - różnica w kasie

Cześć EBU,

Widziałem dzisiaj z daleka, czekając na swoje bloczki, jak "zalewał się" Wasz strop. I nawet zdjęcie zrobiłem - z daleka ale jest - jak chcesz mogę podesłać. Pozdrowienia dla męża :)

U mnie schną ławy, robi się woda i przybywają materiały na fundamenty. A w poniedziałek rusza ich murowanie.

 

Witaj sąsiedzie

 

nam kolejny etap minął, ile to radochy. Dzisiaj już strop schnie. Tam na górze ktoś nad nami czuwa bo brak wody na dzałce został nam wynagrodzony w postaci deszczu podlewającego nasz nowy strop.

W przyszłym tygodniu lecimy dalej z budową. Dzięki z apozdrowienia zostaną niebawem przekazane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym przestrzec wszytskich przed ekipa dachowcow pod kierownictwem:

 

Marka Gawlińskiego tel. 604 623771

 

TO ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

dzis rano moj maz zlapal tego Gawlinskiego na goracym uczynku jak wyjezdzal od nas z budowy z naszymi latami na dachu!!!!!!!

 

a gnojek caly czas wydzwanial ze mu materialu brakuje i ze stoi przez nas z robota!!! niech go szlag trafi!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym przestrzec wszytskich przed ekipa dachowcow pod kierownictwem:

 

Marka Gawlińskiego tel. 604 623771

 

TO ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

dzis rano moj maz zlapal tego Gawlinskiego na goracym uczynku jak wyjezdzal od nas z budowy z naszymi latami na dachu!!!!!!!

 

a gnojek caly czas wydzwanial ze mu materialu brakuje i ze stoi przez nas z robota!!! niech go szlag trafi!!!!!!!!!

 

Bardzo Wam współczuje, że musieliście trafić na takiego człowieka. Dobrze jednak, że wcześniej to zauważyliście.

Jak tu nabrać zaufania do jakiegokolwiek wykonawcy. Dobrze, że mamy forum i można zasięgnąć opini o człowieku lub wziąć z polecenia.

Ja mam uczciwego wykonawce, który dobrze robi więźbe, ale chyba ma już nową robotę. U mnie schodzi gdzieś za tydzień (jak się wyrobi ze wszystkim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym przestrzec wszytskich przed ekipa dachowcow pod kierownictwem:

 

Marka Gawlińskiego tel. 604 623771

 

TO ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

dzis rano moj maz zlapal tego Gawlinskiego na goracym uczynku jak wyjezdzal od nas z budowy z naszymi latami na dachu!!!!!!!

 

a gnojek caly czas wydzwanial ze mu materialu brakuje i ze stoi przez nas z robota!!! niech go szlag trafi!!!!!!!!!

 

kasztanka,

a u nas wsystko zrobił, zostawialiśmy mu gotówkę berz kp i wszystko było OK - aż mi trudno uwierzyć,

jeśli tak jest jak mówisz to pogonić i przestrzec innych,

choć u nas i naszych 4 sąsiadów wszystko zrobił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym przestrzec wszytskich przed ekipa dachowcow pod kierownictwem:

 

Marka Gawlińskiego tel. 604 623771

 

TO ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

dzis rano moj maz zlapal tego Gawlinskiego na goracym uczynku jak wyjezdzal od nas z budowy z naszymi latami na dachu!!!!!!!

 

a gnojek caly czas wydzwanial ze mu materialu brakuje i ze stoi przez nas z robota!!! niech go szlag trafi!!!!!!!!!

 

kasztanka,

a u nas wsystko zrobił, zostawialiśmy mu gotówkę berz kp i wszystko było OK - aż mi trudno uwierzyć,

jeśli tak jest jak mówisz to pogonić i przestrzec innych,

choć u nas i naszych 4 sąsiadów wszystko zrobił ...

 

zrobic to robi .... chociaz coraz wolniej!

laty robi juz 2tygodnie!!!!

 

obliczyl najpierw ile potrzeba łat i kontrłat -tyle zamowilismy a on po paru dniach zadzwonil z pretensjami ze brakuje mu materialu i przez nas stoi z robota!

 

WYOBRAZACIE SOBIE COZA DEBIL!!!????

 

nie umie liczyc i potem ma czelnosc sie awanturowac!!!

 

to dokupilismy material! a tu prosze ..... wiadomo juz czemu material znika!!!!!!! tlumaczyl sie ponoc ze mu zabraklo na innej budowie i ze on tylko pozycza!KRETYN CIEZKI!!!!!!!!!

 

kto wie jak on te 4dachy zrobil! ZLODZIEJ POSRANY !!!!!!!!!!!!!!!

 

sorki za wulga ale nie moge sie powstrzymac!!!!!!!!! i tak nie ma takich slowe jakimi daloby sie tego gnoja okreslic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika&sons

jeżeli chodzi o stolarza, to ja mam takiego - robi mi meble kuchenne, z bajerami Bluma, oprócz tego zrobi nam szafkę do lazielnki i sypialnię, robi też szafy przesuwne, stoły, krzesła wszystko. Idziesz do niego z katalogiem i robi kopie

 

BK jeżeli można to bardzo bym prosiła o namiary na tego stolarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm, slowa mocne leca ....

IMO jesli PAN G. chcialby pozyczyc cokolwiek od Was na inna budowe powinien zapytac i skonsultowac, czy moze to zrobic. Wszystko zalezy od ukladu, ktory sie zawiera i buduje podczas wspolnej pracy. Moze takowe pozyczki mialy tez miejsce w druga strone - czyli, od kogos do Was, cos sciagal. Nie znam faceta i nie znam sytuacji - jednak uwazam, ze pisanie o kims publicznie, ze jest zlodziejem, i to na conajmniej dwoch grupach dyskusyjno/mailowych poswieconych budowlance jest spowodowane emocjami i wzburzeniem.

 

U mnie czesto dochodzi do sytuacji ze czegos nie ma i jest pozyczane w kazda strone, bez wiedzy i zgody mojej (nie zawsze), i dwoch budujaco/remontujacych sie sasiadow. Wymian dokonuja sami budowlancy, w ramach sasiedzkiej przyslugi, a "odmienianie" czesto jest barterem, drut wiazalkowy za cement, beton za klej do styropianu ect. Wszystko generalnie "na pale" bo ciezko przeliczyc wartosc 10 workow cementu na 20 bloczkow z BK. ( tzn. matematycznie latwo, jednak jesli dalem 10 worow cementu, a potrzebuje 13 BK to reszte albo podaruje, albo odbiore w drucie wiazalkowych zwojow 30) - roznica na pozyczkach to w calosci budowy max 500 pln, a przynajmniej jest zachowana mozliwosc kontynuacji prac..... i powod do spotkania przy piwie....

 

 

Pozdrawiam, zyczac pozytywnego zalatwienia problemu - niekoniecznie doradzam zmiany wykonawcy w srodku etapu .......

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm, slowa mocne leca ....

IMO jesli PAN G. chcialby pozyczyc cokolwiek od Was na inna budowe powinien zapytac i skonsultowac, czy moze to zrobic. Wszystko zalezy od ukladu, ktory sie zawiera i buduje podczas wspolnej pracy. Moze takowe pozyczki mialy tez miejsce w druga strone - czyli, od kogos do Was, cos sciagal. Nie znam faceta i nie znam sytuacji - jednak uwazam, ze pisanie o kims publicznie, ze jest zlodziejem, i to na conajmniej dwoch grupach dyskusyjno/mailowych poswieconych budowlance jest spowodowane emocjami i wzburzeniem.

 

U mnie czesto dochodzi do sytuacji ze czegos nie ma i jest pozyczane w kazda strone, bez wiedzy i zgody mojej (nie zawsze), i dwoch budujaco/remontujacych sie sasiadow. Wymian dokonuja sami budowlancy, w ramach sasiedzkiej przyslugi, a "odmienianie" czesto jest barterem, drut wiazalkowy za cement, beton za klej do styropianu ect. Wszystko generalnie "na pale" bo ciezko przeliczyc wartosc 10 workow cementu na 20 bloczkow z BK. ( tzn. matematycznie latwo, jednak jesli dalem 10 worow cementu, a potrzebuje 13 BK to reszte albo podaruje, albo odbiore w drucie wiazalkowych zwojow 30) - roznica na pozyczkach to w calosci budowy max 500 pln, a przynajmniej jest zachowana mozliwosc kontynuacji prac..... i powod do spotkania przy piwie....

 

 

Pozdrawiam, zyczac pozytywnego zalatwienia problemu - niekoniecznie doradzam zmiany wykonawcy w srodku etapu .......

BODO'wy

 

jasne !!!!!!! to mam siedziec cicho i nikogo nie ostrzegac?????

 

jezeli to bylby jego material to niech sobie wymienia prosze bardzo

ale to nasz material i nikt nie ma prawa go brac!

to stare prawo wlasnosci ..... nie jest yo normalne gdy wykonawca bierze sobie moj material bo komus tam zabraklo!!!!!!! guzik mnie to obchodzi!!!!! TO KRADZIEZ !!!!!!!!!!!! i jezeli ktos ma inne zdanie to dziwie sie!!!!!!!!!! inaczej nie mozna tego naZWAC

 

a forum jest po to tez aby przestrzegac ludzi przed zlodziejami i zlymi wykonawcami~!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

jak to dobrze, że juz piątek!:)

 

BK bardzo Cię proszę o namiary na tego stolarza-magika- czy on ma zdjęcia tych mebelków, które zrobił?

 

Kochani, współczuję Wam złodziei na budowie, wiem co to za ból, bo my też zostaliśmy okradzeni przez miejscowego hydraulika z Sadkowa - "złotą rączkę", który wynosił nam z budowy materiały- łącznie na kwotę paru tysięcy złotych. Okazało się potem, że wszędzie, gdzie się pojawiał to kradł. A mój mąż się nad nim zlitował, gdy ten przyszedł do niego błagać o pracę, bo "nie ma co dzieciom do garnka włożyć".

A złodziej po prostu sprytnie sobie wymyslił, że przy okazji pracy nakradnie i wykończy sobie chałupę- nadal mieszka w niewykończonej. Całą instalację z rur miedzianych zrobił sobie z naszych materiałów, ukradł setki metrów kabli, pompę do kominka i wiele, wiele innych rzeczy.

 

Zmykam, bo w pracy mam straszny młyn, a i internet chodzi tu jak wół;)

pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...