Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kasztanka - a może jemu nie brakowało tych łat tylko innego materiału? Bo to wygląta tak że dzwonił że mu brakuje tylko łat, w potem te łaty wywoził, znając pana Marka trudno mi w to uwierzyć, ale jeśli mówisz że tak było to faktycznie nie fair - oględnie mówiąc

 

U mnie pożyczanie na sąsiednie budowy było normą - ale wiedzieliśmy co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kasztanka - a może jemu nie brakowało tych łat tylko innego materiału? Bo to wygląta tak że dzwonił że mu brakuje tylko łat, w potem te łaty wywoził, znając pana Marka trudno mi w to uwierzyć, ale jeśli mówisz że tak było to faktycznie nie fair - oględnie mówiąc

 

U mnie pożyczanie na sąsiednie budowy było normą - ale wiedzieliśmy co i jak

 

 

najpierw obliczyl ile mamy zamowic łat i kontrłat ........ zamowilismy tele ile powiedzial +10%wiecej

po kilku dniach zadzwonil z pretensjami ze zabraklo mu tych lat i kontrlat i ze przez nas stoi z robota!!!!!!!!! wiec my mu na to ze hola hola sam to liczyl wiec chyba nie do nas ta mowa! domowilismy wiec jeszcze wieksza ilosc i ciach ........ laty pojechaly w swiat ...........

 

ale uwazasz ze jak wywozi nasze laty, kupione przez nas ..... to jest w porzadku? nawet jakby bylo ich za duzo to powinien sie skonsultowac z nami i zapytac!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piąteczek (nareszcie), nałogowo czytam różne dzienniki budowy, a dzisiaj zgłębiam wiedzę w zakresie studnia i szambo, takie przyziemne tematy na dziś:) mam silne postanowienie zrobić pierwsze zdjęcia naszej łąki, później jeszcze tylko przebrnę instrukcję, jak je zamieścić i może nawet mi się uda. zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem Żaba. :roll: Przyjmiecie mnie do swojego grona? :-?

Wprawdzie nie mieszkam, ani nie buduję we Wrocławiu, ale zaopatruje się tutaj w materiały budowlane. Dotąd większość materiałów kupowałam w Domexie. Obecnie poszukuję tanich pustaków stropowych(teriva) . Jeżeli wiecie, gdzie są, to proszę o info. No i zapraszam do mojego dziennika budowy....

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D mam prośbę w przyszłym tygodniu kupuję materiał na ściany z betonu komórkowego i strop , podajcie przybliżone ceny bym nie przepłaciła mam wycenę z Gaji ale z początku maja . chyba już mało przydatna ,a nie mam aktualnych wycen materiału . Zora pisała że za bloczek D 24 cm ma cenę 6.01 ja w maju miałam 6.64 kolosalna różnica ,ta sama hurtownia.Mam nadzieję że ktoś ma aktualne ceny i mi prześle.DZIĘKI .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu mam wodę. Wcześniej nie mogłam jej zrobić, bo było za mokro. Wykonanie trwało kilka godzin. Muszę powiedzieć, że facet szybko wszystko załatwił.

Mam wykopaną studnie i na 1m wody. Myślę, że się przyda do podlewania ogródka.

Byłam dzisiaj w Chrząstawie obejrzeć domki Archipelagu. Strasznie się tam zmieniło od ostatniej mojej wizyty. Domki piękne.

Woprz, jestem zachwycona Twoją "Basią", a ten kamień poprostu cudeńko. Pozwoliłam sobie zrobić kilka zdjęć. Widziałam domki z kamienia, ale to jest poprostu mistrzostwo świata.

Ja mam piaskowiec i chcę położyć jak na tym domku przy wieździe po lewej stronie (chodzi mi o sposób kładzenia). Tylko mam jaśniejszy i z innej kopalni (wygląda inaczej). Chciałam zrobić przede wszystkim płot. Elewacja to słupy i trochę wokół drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz, jestem zachwycona Twoją "Basią", a ten kamień poprostu cudeńko. Pozwoliłam sobie zrobić kilka zdjęć. Widziałam domki z kamienia, ale to jest poprostu mistrzostwo świata.

Betka to dawaj te zdjęcia na forum jak się woprz nie chce pochwalić to Ty pokaż to mistrzostwo swiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz, jestem zachwycona Twoją "Basią", a ten kamień poprostu cudeńko. Pozwoliłam sobie zrobić kilka zdjęć. Widziałam domki z kamienia, ale to jest poprostu mistrzostwo świata.

Betka to dawaj te zdjęcia na forum jak się woprz nie chce pochwalić to Ty pokaż to mistrzostwo swiata :D

 

No wiesz nie śmię :oops: Można zobaczyć domki na stronie Archipelagu, było o tym kilka stron wcześniej, ale tam takiego wrażenia nie robią jak na żywo!!

Widziałam wiele domów obłożonych kamieniem, ale to to jest arcydzieło.

W rejonie opoczyńskim są kamieniołomy tam taniej kupić kamień niż coś innego na elewacje lecz nie robią tego starannie.

Ja kupiłam swój za około 90zł za m3, to jest około 1,7 tony dokładnie się nie orientuje. Tutaj sprzedają 150zł za tonę! Musiałam zapłacić za transport 700zł, ale i tak mi sie opłacało. Do tego kupowałam taki cieńki kamień na obłożenie ten jednak jest trochę droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę po urlopie nad morzem!!!!

 

kasztanka co ja słyszę??? Przestrzegasz przed p. Markiem??? Ma wejść na nasz dach w poniedziałek. Wierzę, że robota pójdzie gładko. Dlaczego? Po pierwsze słyszałam wiele dobrych opinii o nim a po drugie nigdy nie robi problemów jak chcemy zasięgnąc jego opini. Nawet był oglądnąć przygotowane dla nas drewno w tartaku 80 km od Wrocławia!!

 

Uważam, że było to nieporozumienie i nie ryzykowałby "kradzieży łat" w zamian za stratę klientów z forum i utratę reputacji.

 

pozdrawiam

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę po urlopie nad morzem!!!!

 

kasztanka co ja słyszę??? Przestrzegasz przed p. Markiem??? Ma wejść na nasz dach w poniedziałek. Wierzę, że robota pójdzie gładko. Dlaczego? Po pierwsze słyszałam wiele dobrych opinii o nim a po drugie nigdy nie robi problemów jak chcemy zasięgnąc jego opini. Nawet był oglądnąć przygotowane dla nas drewno w tartaku 80 km od Wrocławia!!

 

Uważam, że było to nieporozumienie i nie ryzykowałby "kradzieży łat" w zamian za stratę klientów z forum i utratę reputacji.

 

1. a umawialiscie sie tak wczesniej ze w poniedzialek? czy teraz to

wyniklo??

2. zycze Ci zeby zrobili wszystko dobrze! aczkolwiek sasiad ich obserwowal troche podczas pracy i spytal czy oni sie przypadkiem dopiero ucza robic dachy? .... bez komentarza .......

3. byc moze za bardzo mu zaufalismy i poczul sie bezkarnie ..... opinie to owszem wydawal .... nie zawsze sluszne ....

4. Betty nazwalabys to nieporozumieniem? Twoje prawo .... ale dlaczego w takim nie zapytal wczesniej czy moze pozyczyc? my mielismy taka sytuacje ze nam zabraklo łat i kontrłat i jakos nie dalo sie pozyczyc wtedy z innej budowy!!!!!!! potraktowal nasz material jak swoj! i bezczelnie sie zachowal

5. kierownik budowy mial wiele zastrzezen co do wykonania wiezby: m.in. zle polaczone murlaty, kliny na laczeniu krokwi z murłata, zle poprowadzona platew->nie wedlug projektu, ogolnie niedokladne wykonanie (niedokrecone sruby, powtykane kliny)

6. nowy wykonawca stwierdzil ze trzeba zrywac wszystkie kontrłaty bo zle polozyli pierwsza i trzebaby przycinac caly rzad dachowek ....

 

7. reasumujac ..... mamy przez niego same straty! nie wspominajac o calej palecie (okolo 1000m) łat które zamowilismy niepotrzebnie!!!!!

 

zycze powodzenia i mam nadzieje ze u was sie uda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

zjawiam się znowu z prośbą, teraz poszukuję dobrej ekipy fachowców do tynków zewnętrznych, (podkładowy i cienkowarstwowy termoizolacyjny) proszę o podanie kontaktu na priv, muszą to być ludzie sumienni i pracowici, którzy będą potrafili doradzić co i jak zrobić..

 

z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej!

 

Kilka dni mnie tutaj nie bylo, ale widze, ze chyba wszyscy sa pochlonieci budowa lub zarabaniem kasy na budowe ;) bo od mojej ostaniej wizyty ledwo jedna strona przybyla :D

 

A ja ostanio zaganiaana jestem jak malo kiedy.

Praca zawodowa pochlania mi niesamowiceie duzo czas-ostanio rekordowo od 7.00 do 3.00 - dnia nastepnego :o - sajgon

 

A do tego wreszcie zaczelismy budowe-prace ida pelna para (nawet sasiedzi mowili ze wyjatkowo szybko to nam idzie;) - w piatek kopali rowy, a w sobote juz zalali chudy beton i skrecili zbrojenie na lawy :o - szybkie chlopaki - i dobrze !!:D). A jutro... a jutro zalewaja juz lawy!!- Jak ja sie z tego ciesze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka

 

1. Umówiliśmy się już jakiś czas temu na ten termin.

 

2. Nasz kierownik budowy jest częstym gościem na budowie i nie da się zrobić czegoś na odwal. On to znajdzie i każe poprawiać. Jak wykonawca się nie dostosuje jest zmieniany.

 

3. Opinia sąsiadów jest ważna tylko podejrzewam, że znają się na technikach budowy tyle co my czyli.....

 

4. Z całym szacunkiem, ale kolejna ekipa zawsze ma zastrzeżenia do pracy poprzedników...

 

Szkoda, że się tak porobiło. Mam nadzieję, że ja będą mogła wydać pozytywną ocenę po skończonej pracy ekipy p. Marka.

 

pozdrawiam

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

Widze, ze mialas niezle ostatnio przezycia :-? Hmm, tak to jest - "Misiom" nigdy nie mozna bezgranicznie ufac, to ze BK i jej sasiadom zrobil dach bez zarzutu (mialam kiedys okazje porozmawiac z sasiadami BK - bardzo sobie go chwalili) to nie znaczy, ze nie bedziesz z nim miala zadnych problemów. Prawde piszac sama sie zastanawialam nad nim i teraz nie wiem co myslec - cene mial nawet zjadliwa...

 

A jak on ci sie z tego wszystkiego tlumaczyl? Czyzby takimi glupimi łatami zdecydowalby sie zepsuc sobie opinie?? Jesli tak to chyba bedzie tego zalowal do konca - bo jak widac kilka osob z forum chcialo skorzystac z jego uslug.

 

Ja narazie z Misiów polecanych na forum korzystam z uslug ekipy Dobrzyka - na razie, tj pisalam wczesniej, jestem zadowolona, ale jak bedzie pozniej to zycie pokaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Żaba,

wszystkich chetnie przyjmujemy do naszej grupy!!!!!!!!

a jakie pustaki Cie interesują? betonowe, keramzytowe, keramzytonowo-betonowe?

ja swój strop kupowałemw firmie Konbet- http://www.konbet.com.pl

są koło Leszna ale jakościowo bardzo dobre, ceny negocjuj z właścicielem Panem Lisem

 

Wojtek - a czemu zdecydowales sie wlasnie na Konbet?

A jak z cenami - porownywalne z cenami Betardu (oczywiscie przy cenach loco budowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

Widze, ze mialas niezle osytanio przezycia :-? Hmm, tak to jest - "Misiom" nigdy nie mozna bezgranicznie ufac, to ze BK i jej sasiadom zrobil dach bez zarzutu (mialam kiedys okazje porozmawiac z sasiadami BK - bardzo sobie go chwalili) to nie znaczy ze nie bedziesz z nim miala zadnych problemów. Prawde piszac sama sie zastanawialam nad nim i teraz nie wiem co myslec - cene mial nawet zjadliwa...

 

 

 

A jak on ci sie z tego wszystkiego tlumaczyl? Czyzby takimi glupimi latami zdecydowalby sie zepsuc sobie opinie?? Jesli tak to chyba bedzie tego zalowal do konca - bo jak widac kilka osob z forum chcialo skorzysac z jego uslug.

 

Ja narazie z Misiów polecanych na forum korzystam z uslug ekipy Dobrzyka - narazie, tj posalam wczesniej jestem zadowolona, ale jak bedzie pozniej to zycie pokaze...

 

tlumaczyl sie ze chcial pozyczyc i wlasnie mial dzwonic zeby spytac .... nota bene majac juz zaladowane laty na samochod on mial zamiar sie dopiero pytac czy moze pozyczyc ...... chyba nie ta kolejnosc moim zdaniem ..... (chwycil za telefon jak zauwazyl mojego meza w lusterku!!!)

 

mysle ze po prostu za pewnie sie poczul ..... spotkal sie rano z moim mezem na dzialce .... potem moj maz pozegnal sie z nimi i odjechal .... a ze zalatwial cos w okolicy to po pol godzinie zajechal na dzialke drugi raz a tu niespodzianka!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nasz kierownik budowy jest częstym gościem na budowie i nie da się zrobić czegoś na odwal. On to znajdzie i każe poprawiać. Jak wykonawca się nie dostosuje jest zmieniany.

 

nasz tez im powytykal te bledy ale nie zdazyli poprawic bo nie chcemy go juz widziec!

 

3. Opinia sąsiadów jest ważna tylko podejrzewam, że znają się na technikach budowy tyle co my czyli.....

 

nie chodzi o ich (sasiadow) znajomosc sztuki budowlanej, ale o obserwacje .... goscie co chwile wrzeszczeli na siebie i wyzywali sie od ch... i k... klocili sie czy ma byc lata dluzsza czy krotsza bardziej w lewo czy w prawo .... mysle ze skoro sasiad wybudowal dom to mial do czynienia z niejedna ekipa i widzial co robia i jak ......

 

 

4. Z całym szacunkiem, ale kolejna ekipa zawsze ma zastrzeżenia do pracy poprzedników...

 

jasne ale potwierdzil to kierownik budowy wiec cos w tym jest ....

 

Szkoda, że się tak porobiło. Mam nadzieję, że ja będą mogła wydać pozytywną ocenę po skończonej pracy ekipy p. Marka.

 

zycze Ci zeby tak sie stalo ....

ja w kazdym razie nikomu ich nie polecam i przestrzegam!!

 

widac niska (atrakcyjna) cena zwykle idzie w parze z kiepska jakoscia uslug ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...