Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzień dobry o poranku :)

 

Wpadam o tej nietypowej porze, bo nie wiem, kiedy znowu będę mieć odrobinkę czasu :wink:

 

Mam pytanie-prośbę:

Czy ktoś ma i może pożyczyć na 2-3 dni - w terminie do uzgodnienia - pompę zanurzeniową do wody brudnej??

 

Wiem, że taka pompa to nie jest wielki wydatek, ale jedną już mamy, a druga jest potrzebna tylko na ten krótki czas. Chyba kopiąc szambo trafiliśmy na podziemną rzekę :cry: U sąsiada 30 metrów dalej kopali głębiej i w ogóle nie mieli wody, a u nas ... szkoda gadać. Gdyby ktoś mógł pożyczyć, to proszę o kontakt na priva.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Byłam dzisiaj w Chrząstawie obejrzeć domki Archipelagu. Strasznie się tam zmieniło od ostatniej mojej wizyty. Domki piękne.

Woprz, jestem zachwycona Twoją "Basią", a ten kamień poprostu cudeńko. Pozwoliłam sobie zrobić kilka zdjęć. Widziałam domki z kamienia, ale to jest poprostu mistrzostwo świata.

Ja mam piaskowiec i chcę położyć jak na tym domku przy wieździe po lewej stronie (chodzi mi o sposób kładzenia). Tylko mam jaśniejszy i z innej kopalni (wygląda inaczej). Chciałam zrobić przede wszystkim płot. Elewacja to słupy i trochę wokół drzwi.

 

Dzięki Betka 8) 8) trochę to kosztowało zachodu ale widzę że się opłacało

 

tamten dom o którym mówisz nie jest robiony z paskowca tylko zdaje się z wapienia

z piaskowcem musisz uaważać i zadbać o dobrą impregnację zaraz po roboci oraz w "trakcie użytkowania"

 

co do zdjęć to trzeba by zrobić jakąś extra galerię póki co pozostaje strona archipealagu

http://www.archipelag.pl/artykul.php?http://KatID=3010500&ArtID=1386&CanBack=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

zjawiam się znowu z prośbą, teraz poszukuję dobrej ekipy fachowców do tynków zewnętrznych, (podkładowy i cienkowarstwowy termoizolacyjny) proszę o podanie kontaktu na priv, muszą to być ludzie sumienni i pracowici, którzy będą potrafili doradzić co i jak zrobić..

 

z góry dziękuję i pozdrawiam :D

 

Pan Piotr Stępień tel. 606904287, mozesz sie powołać na krzyska z Dobrzykowic. Rovił mi własnie lekki tynk podkładowy na ścianę jednowarstwową (porotherm) a na to struktura i farba. Nie wiem czy jest najtańszy, ale jest sumienny i uczciwy. Efekt pracy jest jak najbardziej zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka! - jeśli stały cztery a nie trzy :lol: i wszystkie z czerownymi dachami- to mój. Jeśli dach był ofoliowany i ołatowany - a dachówka z tęsknotą spoglądała w górę czekając az ją w końcu ekipa położy - to na sto procent mój.

 

Nie mam dachu i okien a zaczynam eletrykę - cos mi sie pomieszało chyba :D - ale dach będzie za sekunde - bo w ry..... oj przepraszam :oops: Okna w przyszłym tygodniu- a sąsiedzi mi wmawiają ze okolica mega bezpieczna - (chyba sami czają sie na moje kabelki :oops: ) wiec zeby przyspieszyc - elektryk wejdzie lada chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że same Pełczyce niepiękne - ale my ze wzgledu na to ze jestesmy pierwsi na wjeździe i tylko 800m od Kobierzyc - integrujemy sie bardziej z Kobierzycami- tam też jest zapewniona infrastruktura cała, ładny park itp. - w Pełczycach to nawet nie wiem czy jest sklep - ale Kobierzyce nawet blizej nas niz ta wioskowa część Pełczyc więc nam pasuje - w głąb nie będziemy sie wybierać i będziemy udawać ze za nami nic juz nie ma :lol: - no chyba że na wycieczke rowerową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa pora! :D

 

Wpadlam tylko na chwilke, zeby sie pochwalic zalanymi fundamentami :D

Wszystko przebieglo sprawnie i bez wiekszych problemów, szkoda ze mnie tylko przy tym nie bylo :(.

No to teraz lapiemy oddech i za kilka dni stawiamy scianke fundamentowa :D

 

A teraz tylko pozostaje mi sie modlic o deszcz, bo troche nie usmiecha mi sie jezdzic 2 razy dziennie na budowe :-? Ale podobno jutro bedzie padac :D wiec moze natura mi troche pomoze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki.

 

Czy ktoś orientował sie ostatnio w cenach stryropianu?? - chciałabym porównać z moimi danymi.

 

Dla zainteresowanych (swieża oferta) - Budoskład FS 15 12cm frezowany - 113,04pln brutto m3

 

Czy ktos jest w stanie przedsatwić swoje propozycje?

 

 

BK- próbuje w różnych miejscach przypomnieć ci się z prośbą o namiary na wylewkarzy - a obecnie również i stolarza :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam wszystki z wątku wrocławskiego. Co prawda jeszcze nie stawiam domu, ale powoli zaczynamy sie z rodzinką do tego przygotowywać. Też mieszkam we Wrocławiu(jak wielu z tego forum) a budowac będziemy się z Śliwicach. Moze nawet już od przyszłego roku. Tak więc biorę się za lekturę bo jak widzę jest co przeczytać z dokonań wrocławskich inwestorów.

Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za wasze budowy.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki.

 

Dla zainteresowanych (swieża oferta) - Budoskład FS 15 12cm frezowany - 113,04pln brutto m3

 

Czy ktos jest w stanie przedsatwić swoje propozycje?

 

Pozdrawiam

 

 

psb Swidnica NIE_frezowany 99 brutto/m3 -

 

pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

psb Swidnica NIE_frezowany 99 netto/m3

 

pzdr

BODO'wy

 

 

No to ten Budoskład zaszalał - bo mi tu wychodzi cos kole 92 netto za m3 i to frezowanego który jest o 9% drozszy od zwykłego-. Trzeba mieć tylko świadomość że ceny na stryropian zmieniają sie średnio raz na tydzień i dłuzej taka oferta nie będzie aktualna. Dzięki BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...