Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

 

psb Swidnica NIE_frezowany 99 netto/m3

 

pzdr

BODO'wy

 

 

No to ten Budoskład zaszalał - bo mi tu wychodzi cos kole 92 netto za m3 i to frezowanego który jest o 9% drozszy od zwykłego-. Trzeba mieć tylko świadomość że ceny na stryropian zmieniają sie średnio raz na tydzień i dłuzej taka oferta nie będzie aktualna. Dzięki BODO'wy

 

pomylilem sie i pierwotnie napisalem netto - Poprawilem posta i juz jest brutto, "opiekun z psb" pod mi aktualne ceny do godz. 14 wrzuce na

forum - sorry za zamieszanie :)

 

pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

Witam wszystki z wątku wrocławskiego. Co prawda jeszcze nie stawiam domu, ale powoli zaczynamy sie z rodzinką do tego przygotowywać. Też mieszkam we Wrocławiu(jak wielu z tego forum) a budowac będziemy się z Śliwicach. Moze nawet już od przyszłego roku. Tak więc biorę się za lekturę bo jak widzę jest co przeczytać z dokonań wrocławskich inwestorów.

Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za wasze budowy.

Tomek

 

cześć brynek53

widzę, że chcesz się osiedlić w bliskim sąsiedztwie, czy to Śliwice w gminie Długołęka?

czy spadnie dzisiaj trochę deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim ukladzie - póki co to najlepsza cena z którą dzisiaj sie spotkałam - czekam wobec tego na tą 14.

 

 

AT 2 PM+ 2h :)

niewiele wiecej sie dowiedzialem,

standardowe grubosci FS15 (5cm, 10 cm) - 99 pln/m3 BRUTTO

FS15 grubosc 4 cm 109pln/m3 brutto

frezowany - aktualnie nie maja konkretnej ceny, w zaszlym tygodniu byla to relacja +20% do ceny niefrezowanego

 

Niestety niewiele pomoglem ....................

Kolo z psb odradzal frezowany mowiac ze to przerost formy nad trescia , ja bede i tak kladl dwie warstwy na ocieplenie elewacji - sciana 3W - 4cm i 5 cm......

 

Pzdr

BODO'wy

.......... yackiewicz - caly czas pamietam :) ..................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: w projekcie mam strop monolit. - chcemy zamienić na terrivę- kierownik budowy twierdzi, że musi być do tego aneks projektu jako zmiana istotna, nasz projektant adaptujący twierdzi, ze to tylko zmiana materiałowa - więc nie potrzeba. Dzwoniłam nawet do Inspekt. Nadzoru Budowlanego twierdzą, że trzeba wystąpić z oficjalnym zapytaniem :-? czy wymaga to aneksu czy nie.... Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :wink: - mam wrażenie, że jak zacznę oficjalnie z nimi korespondować to sami sprowadzimy sobie problemy na głowę...hehe- planuje ktoś podobne zmiany w projekcie, czy mieliście takie zmiany- jak to rozwiązaliście??

 

Betty- a gdzie Wasz dach??- przejeżdzaliśmy dziś i ciągle nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Wojty!!

Teraz to tylko z górki. Zanim się obejrzysz, a będziesz kupowała mebelki.

Mnie ten ostatni etap trochę przeraża, czym bardziej do końca tym więcej drobiazgów, no i przeraźliwie dużo możliwości.

Pozdrawiam

Beata

 

Dzieki!

 

Ja mam tylko mam nadzieje, ze zbuduja mi panowie murarze równie piekny domek jak twój, a przynajmniej równie starannie wykonany :D:D

 

Na szczescie narazie nie mamy co narzekac na swoja ekipe-kierownik powiedzial ze nie widzial dawno tak ladnie zrobionego zbrojenia - no co biegalo sie cala sobote za ekipa z centymetrem ;) i patrzylo sie jak prety wyginaja 8)(nawet nie przypuszczalabym ze w tak mlodym wieku juz taka upierdliwa moge byc, ale coz, trzeba szanowac pieniadze, a zwlaszcza swoje ) . Mialam obawy co do otuliny - wg mnie za trochu za duza (miejcami wyszla 7-8cm :-? ), ale na szczescie przekrój wystarczajaco duzy wiec problemu nie bedzie. Poza tym chlopaki naprawde sie staraja - nawet chudy beton starannie wyrównywali, prawie jak kontrukcyjny. Byle tak dalej :D

 

O wlasnie widze ze za oknem zaczyna kropic descze :D Pierwszy raz widok deszczu tak mnie ucieszyl - nie bedziemy musieli dzisaj po raz 3 jechac podlewac betonu - hura!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam wszystki z wątku wrocławskiego. Co prawda jeszcze nie stawiam domu, ale powoli zaczynamy sie z rodzinką do tego przygotowywać. Też mieszkam we Wrocławiu(jak wielu z tego forum) a budowac będziemy się z Śliwicach. Moze nawet już od przyszłego roku. Tak więc biorę się za lekturę bo jak widzę jest co przeczytać z dokonań wrocławskich inwestorów.

Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za wasze budowy.

Tomek

 

cześć brynek53

widzę, że chcesz się osiedlić w bliskim sąsiedztwie, czy to Śliwice w gminie Długołęka?

czy spadnie dzisiaj trochę deszczu?

Witam!

No to i w moim bliskim sąsiedztwie. Ja buduje domek w Kiełczowie. Toż to prawie rzut beretem do Śliwic i Wilczyc. Nawet można z pieskiem na spacerek.. No może nie dzisiaj.

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: w projekcie mam strop monolit. - chcemy zamienić na terrivę- kierownik budowy twierdzi, że musi być do tego aneks projektu jako zmiana istotna, nasz projektant adaptujący twierdzi, ze to tylko zmiana materiałowa - więc nie potrzeba. Dzwoniłam nawet do Inspekt. Nadzoru Budowlanego twierdzą, że trzeba wystąpić z oficjalnym zapytaniem :-? czy wymaga to aneksu czy nie.... Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :wink: - mam wrażenie, że jak zacznę oficjalnie z nimi korespondować to sami sprowadzimy sobie problemy na głowę...hehe- planuje ktoś podobne zmiany w projekcie, czy mieliście takie zmiany- jak to rozwiązaliście??

 

Betty- a gdzie Wasz dach??- przejeżdzaliśmy dziś i ciągle nie ma...

 

CO do stropu to chyba trzeba adaptować projekt, ktoś tu zresztą w naszej grupie chyba to przerabiał. A dlaczego zmieniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Wojty!!

Teraz to tylko z górki. Zanim się obejrzysz, a będziesz kupowała mebelki.

Mnie ten ostatni etap trochę przeraża, czym bardziej do końca tym więcej drobiazgów, no i przeraźliwie dużo możliwości.

Pozdrawiam

Beata

 

Dzieki!

 

Ja mam tylko mam nadzieje, ze zbuduja mi panowie murarze równie piekny domek jak twój, a przynajmniej równie starannie wykonany :D:D

 

Na szczescie narazie nie mamy co narzekac na swoja ekipe-kierownik powiedzial ze nie widzial dawno tak ladnie zrobionego zbrojenia - no co biegalo sie cala sobote za ekipa z centymetrem ;) i patrzylo sie jak prety wyginaja 8)(nawet nie przypuszczalabym ze w tak mlodym wieku juz taka upierdliwa moge byc, ale coz, trzeba szanowac pieniadze, a zwlaszcza swoje ) . Mialam obawy co do otuliny - wg mnie za trochu za duza (miejcami wyszla 7-8cm :-? ), ale na szczescie przekrój wystarczajaco duzy wiec problemu nie bedzie. Poza tym chlopaki naprawde sie staraja - nawet chudy beton starannie wyrównywali, prawie jak kontrukcyjny. Byle tak dalej :D

 

O wlasnie widze ze za oknem zaczyna kropic descze :D Pierwszy raz widok deszczu tak mnie ucieszyl - nie bedziemy musieli dzisaj po raz 3 jechac podlewac betonu - hura!!

 

Witaj

Kto by pomyślał, że kobitki mogą się zachwycać wieńcami, ścianami więźbą nawet moja studnia jest super!!

Dostałam dzisiaj kredyt więc robota ruszy pełną parą :lol: .

Niedługo wyrównam teren, właśnie kończe ogrodzenie no i jutro robie drenaż.

Wojty a jak tam Twoja więźba. Odwiedziłaś tartak jak wrażenia. Dobrą dostałaś cenę czy znalazłaś coś lepszego??

Moi znajomi właśnie tam zamówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pogoda dzisiaj taka, że nawet wiadro kawy nie pomaga...

 

Betka

nie doczytałam wcześniej, że będę miała tak blisko sąsiadkę z forum. może faktycznie się spotkamy na jakimś spacerku, nasza działka jest na samym początku Wilczyc, ale znamy te okolice świetnie, często jeździmy z dzieckiem do sielskiej doliny w Kiełczowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo

Czy możecie mi powiedzieć jak to jest z fotografowaniem budowy?

Nie bardzo wiem czy jest jakis obowiązek robienia dokumentacji fotogaficznej czy to tylko przyjemnośc dla siebie i potomnych pt."Jak mama z tatą budowali dom"?

pozdrawiam

Aga

 

 

witak zara!!

jasne ze to przyjemnosc dla Ciebie nie obowiazek!

jak tam budowa?? kiedy zaczynasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...