Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zaczynam - ale juz myśle o końcu :lol: Nie trzymaja sie kupy moje plany choć na arzie i tak nie bylo przestojów zbyt wielkich.

 

Zaczelismy z wykopami ostatni tydzień marca - dzisiaj jest taki stan , że stoi skotupka ze ściankami dzialowymi, dachówka jest kończona - jutro pojutrze wejdą okna dachowe - elektryk już jest w trakcie roboty a okna normalne i brama przyjadą w przyszłym tygodniu- mam nadzieje. Na ok. 25.07 jesteśmy umówieni z tynkami - czy na okolo 700 m2 dwa tygodnie na tynki to dużo czy w normie??

Potem instalacje i wylewki- i byłoby dobrze gdyby wyleki były gotowe do końca sieprpnia- od września powoli wykończeniówka - i tak właśnie boję sie tego wrzesnia bo plan misternie utkany a mi sie wydaje ze sie nie uda :-? Obaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, czy nikt sie nie buduje na południu Wrocławia?? Szukam forumowiczów w okolicy Żernik, Radomierzyc, Św. Kasi, Iwin...halo odezwijcie się, bo pomyślę, że tylko północ i wschód wrocka tak się pięknie rozwija !;)

 

Halo, halo :lol:

 

tu Smardzów k/Św. Kasi cały czas na forum.

Gdzie się budujesz, daj jakieś info o projekcie.

 

Pozdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Witaj Betka i witajcie Ewa i Artur. Tak chcemy sie budować w tych Śliwicach w gminie Długołęka. Pisze chcemy bo na razie jesteśmy na etapie działki i podziwiania innych budów. Nawet jak w poniedziałek wracałem z kiełbasek z mojej działki to przejechałem po Kiełczowie by podziwiać to co tam rośnie:). Oj zazdroszczę wam, zazdroszę, ale mówiąc szczerze trochę brakuje nam odwagi by zacząć. (czytaj wziąć kredyt). Ale co się odwlecze to nie uciecze i pewnie w przyszłym roku - tak sobie obiecałem - zaczniemy zbierać potzrebną dokumentację. Na razie jestesmy na etapie wyboru projektu. Podoba mi sie Przestronny z Muratora, ale teraz musze do niego przekonac malzonke. ona by chciala troszke wiekszy, a ja sie zastanawiam ile ten wiekszy bedzie wiekszym w kredycie bankowym. No ale cos tam pewnie wybierzemy.

Ciekaw jestem co wy budujecie i czy ktos z naszej grupy robi Przestronnego?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo :lol:

 

tu Smardzów k/Św. Kasi cały czas na forum.

Gdzie się budujesz, daj jakieś info o projekcie.

 

Pozdrófka

 

Halo halo

To niedaleko! Ja się buduje w Iwinach..., ta sama Gmina.

Projekt mam w dzienniku budowy (tzn. miewam, bo czasem mi znika;)

Widze że niedługo stawiacie daszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo :lol:

 

tu Smardzów k/Św. Kasi cały czas na forum.

Gdzie się budujesz, daj jakieś info o projekcie.

 

Pozdrófka

 

Halo halo

To niedaleko! Ja się buduje w Iwinach..., ta sama Gmina.

Projekt mam w dzienniku budowy (tzn. miewam, bo czasem mi znika;)

Widze że niedługo stawiacie daszek ?

Witaj Xena z Xsary,

Tu drugi przedstawiciel Radwanic czyli znowu gmina św. Katarzyna - jest nas trochę:).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam tylko mam nadzieje, ze zbuduja mi panowie murarze równie piekny domek jak twój, a przynajmniej równie starannie wykonany :D:D

 

Na szczescie narazie nie mamy co narzekac na swoja ekipe-kierownik powiedzial ze nie widzial dawno tak ladnie zrobionego zbrojenia - no co biegalo sie cala sobote za ekipa z centymetrem ;) i patrzylo sie jak prety wyginaja 8)(nawet nie przypuszczalabym ze w tak mlodym wieku juz taka upierdliwa moge byc, ale coz, trzeba szanowac pieniadze, a zwlaszcza swoje ) . Mialam obawy co do otuliny - wg mnie za trochu za duza (miejcami wyszla 7-8cm :-? ), ale na szczescie przekrój wystarczajaco duzy wiec problemu nie bedzie. Poza tym chlopaki naprawde sie staraja - nawet chudy beton starannie wyrównywali, prawie jak kontrukcyjny. Byle tak dalej :D

 

O wlasnie widze ze za oknem zaczyna kropic descze :D Pierwszy raz widok deszczu tak mnie ucieszyl - nie bedziemy musieli dzisaj po raz 3 jechac podlewac betonu - hura!!

Cześć Wojty,

mnie widok tego deszczu wcale nie cieszy wrrrrr...... - ekipa stoi z murowaniem fundamentów :(. Podeślij ceny stali jakie dostałaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czwartkowo:)

 

Czy ktoś z Was ma może kominek z płaszczem wodnym (lub planuje taki)?

Ja właśnie zastanawiam się nad połaczeniem jego z solarem i ogrzewaniem elektrycznym.

Jakoś butla na propan-butan (bo na gaz ziemny nie ma szans) mi się nie uśmiecha:(

 

Pozdrawiam

Monika

 

P.S BK, wysłałam priva:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...