Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

WITAM

Polećcie mi prosze kogos do budowy stanu surowego otwartego (ale bez dachu).

Help.!

 

Witaj Xena :lol:

 

polecam p. Waldka Niebrzydowskiego tel. 609298166.

Polecam gościa. Małomówny, solidny fachowiec. :wink:

 

Pozdrófka

 

Betty

 

Witam! :D

 

Betty

U was tez robil Wladek? :D

ja tez go polecam, ale chyba na 2 sezon - za rok. U nas wlasnie buduje, ale jest niesamowicie zajety - mimo ze bylismy umowieni z nim chyba od lutego na poczatek budowy w czerwcu to i tak z trudem wygospodarowal kilka dni zeby nam lawy zalac. A wszystko przez te pogode - ludzie poprzesuwali terminy i wszyscy na raz chca budowac ;)

 

Ale ekipa jak narazie naprawde solidna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena

 

nie ma co liczyc na jednego wykonawce - my mielismy tez kilku "polecanych" dlatego wszystkim dalismy projekt domku i poprosilismy o wycene.

 

Ale to bylo w lutym i wtedy mozna bylo jeszcze przebierac wsprod ekip (chociaz niektorzy nam mowili, ze dobre ekipy sa zamawiane jeszcze na jesieni :-? ).

 

A ty kiedy chcesz zaczac?

na ile ci wycenil domek ten wykonawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek62 jakby Ci to opisać..... cegła max to jest klasyczny pustak ceramiczny w określonych wymiarach. Musisz uruchomić wyobraźnię. Wyobraź sobie cegłę z POROTHERMU, JOPKa lub POROTONU. W zależności od grubości ściany są w różnych rozmiarach i większość na pióro wpust. Max jest bodajże w dwóch wymiarach i ścianach prostych. :) pomogło???

 

Wojty u nas p. Waldek otwierał sezon 2005. Uzgadnialiśmy termin zaraz po Nowym Roku. Stanęło na połowie lutego przy sprzyjającej pogodzie. Niestety od lutego spadł śnieg, który leżały chyba do końca marca. Oczywiście dwie strony były świadome, że nie jest to niczyją winą a opóźnienie już na wstępie wynosiło 1,5 miesiąca.

Powiem jedno - warto czekać na p. Waldka i jego ekipę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego roboty.

Kierownik budowy był zadowolony z ich pracy.

 

Betty

 

PS.

W myśl zasady: ufaj i sprawdzaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłam schody (tzn mąż kupił). Sztuk dwie. Kosztowały razem jakieś 500 PLN - mamy dwie klatki schodowe :p

 

I strych już ładnie wygląda i sufity się kończą, lada dzień będzie jak w domu ...

Pozdrawiam

 

czekaj tatka latka :lol: :lol: :lol:

 

ja też już tak myślałem atu się to ciągnei i ciągnie i końca nie widać :roll:

 

i tylko ten świst (if you know what I mean)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek62 ważne, że masz dobrą wyobraźnię :wink:

 

Pytanie:

 

Kiedy robi się wiechę i jak należy się zachować?

 

Kończymy więźbę i nie wiem jak to zaplanować. Sorki jeżeli wydaje się to komuś głupim pytaniem ale jest to nasz pierwszy dom :) i chciałabym aby wszystko wypadło jak należy :lol:

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek62 ważne, że masz dobrą wyobraźnię :wink:

 

Pytanie:

 

Kiedy robi się wiechę i jak należy się zachować?

 

Kończymy więźbę i nie wiem jak to zaplanować. Sorki jeżeli wydaje się to komuś głupim pytaniem ale jest to nasz pierwszy dom :) i chciałabym aby wszystko wypadło jak należy :lol:

 

Betty

jak masz dobrą ekipę to sama zobaczysz kiedy :lol: :lol:

jak wytą z rowu kawałek krzeczka i powieszą na więźbie to znak że trzeba kupić litra i ogórki - to takie minimum

ale możesz zawsze urozmaicić menu

 

oto propozycja menu na wiechę

 

na dobry początek

Carpaccio z łososia w przepióczych jajach z kawiorem

 

Kieliszeczek zmrożonej gorzałki pszenicznej dla złagodzenia smaku kawioru

 

Żeberka prosięce wędzone podawane na zimno

 

Kieliszeczek zmrożonej gorzałki pszenicznej dla poprawy trawienia

 

Sztuka mięsa w marynacie staropolskiej z grilla podawana z chrzanem, sosem zielonym oraz ogórkiem małosolnym

 

Dwa kieliszki zmrożonej gorzałki pszenicznej dla złagodzenia smaku chrzanu

 

Zimne przystawki na przemian z kieliszeczkiem zmrożonej gorzałki pszenicznej dla odcięcia smaku przystawek.

 

- prawdziwki marynowane sote

- śledź w cebuli na kwaśno z jabłkiem

- szynka parmeńska z melonem

- kiełbasa myśliwska

- smalec wiejski ze skwarkami

- pieczywo ciemne pełnoziarniste

- ogórki małosolne do syta

 

W między czasie, na życzenie można podać grillowaną kaszankę bądź pęto białej kiełbasy marynowanej w ziołach

 

 

Przed uroczystym pożegnaniem, mimo upałów proponuję, do wyboru na ciepło do wyboru

 

Barszcz czerwony z krokietem lub bigos

 

Na drogę dla ugaszenia pragnienia proponuję po flaszce dobrze schłodzonej gorzałki

 

Następnego dnia na uroczyste powitanie robotników na budowie proponuję

Na przystawkę

 

sok z ogórków małosolny sote

rosół z kury z kluseczkami

chłodne piwko przy muzyce relaksacyjnej (np. śpiew ptaków lub szum morza)

następnie chwila drzemki urozmaicona masarzem relaksacyjnym wykonywanym przez półnagie Tajki.

 

W tym czasie gospodarze powinni w skupieniu oraz z zachowaniem pełnej ciszy(!) zrobić porządek po panach cieślach poprawiając jednocześnie wszelkie niedociągnięcia, pomyłki i błędy o ile oczywiście nie zakłuci to odpoczynku panów wykonawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M

 

napisz czy p. Waldek robił Wam kominy przed wykonaniem wieźby czy też będzie robił teraz. Nie wiem czy mam się domagać wybudowania kominów przed wiźbą czy też może to poczekać

 

EBU ta własnie zrób

 

więźba nie powinna zbyt długo leżeć nie przykryta a jak się będą bawić z kominem to możę ci się w te upały lekko zwichroawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...