Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

EBU ładne rzeczy- nie kładli jeszcze tak? To będą się uczyć u mnie na kominie :-? Mam nadzieję, że chociaż jakąś literaturę przeczytają na ten temat :wink:

 

Jak tylko zrobią te kominy to wpadajcie. Będzie widać z ulicy :)

 

Sąsiad już niedługo będzie mieszkał.... ja nie muszę się tak spieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc grupo, nie było mnie tu tak dawno ze nie wiem czy zdołam nadrobic zaległości ;)

witaj :-)

jak tam się mieszka (prawie)sąsiadko?? jak tam Karolinka?

 

 

AAA dzieki! :) Mieszka sie dobrze, ciesze sie strasznie z temperatur jakie mamy w domku - przy temperaturze 30 st. mamy 22 w domu a w czerpni gruntowej tylko 14 stopni, wiec w domku miły chłodek. :D W koncu i ja doceniłam rekuperator ;)

Poza tym w tym miesiacu zaczniemy w koncu podjazd, no i ja ciągle walcze z moim perzowym polem wkoło domu. :)

Jak masz jakies ciekawe roslinki godne polecenia to daj znać!

 

A czy Wy juz wykonczyliście poddasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście donoszę:

 

W piątek 15.07.2005 świętowaliśmy "wiechę" :) :) :) :)

 

Dla zainteresowanych co do menu podaję:

 

2 l wódki

2 kg kiełbasy

1 kg ogórków

chleb

popitka

 

Chłopaki złożyli więźbę tak, że będzie się trzymać. Pewne niedociągnięcia będą jeszcze poprawiać, uzupełniać ale wieche zrobili idealną- rumiankową. Widać wpraw jest :)

 

Teraz łaty - "słynne na pół Wrocławia"- zamawiamy sami hehe. Strzeżonego.....

 

Co do oceny prac wykonanych przez ekipę p. Marka:

Kierownik odbierze więżbę po małych poprawkach. Wspólnie jednak stwierdziliśmy, że ekipie brakuje cechy: "dbałości o szczegóły". Widać to np. przy łączeniu krokwi z krawężnicami czy łączeniu płatwi (są na styk a powinny być na zakład). Z drugiej strony są na prawdę atrakcyjni cenowo więc "coś za coś". Podoba mi się , że zaproponowali taki sposób wzmocniena dachu, który sprawia, że uzyskujemy sporą przestrzeń na poddaszu.

 

Podsumowując w skali od 1-6 uzyskują oceną dobry+

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc grupo, nie było mnie tu tak dawno ze nie wiem czy zdołam nadrobic zaległości ;)

witaj :-)

jak tam się mieszka (prawie)sąsiadko?? jak tam Karolinka?

AAA dzieki! :) Mieszka sie dobrze, ciesze sie strasznie z temperatur jakie mamy w domku - przy temperaturze 30 st. mamy 22 w domu a w czerpni gruntowej tylko 14 stopni, wiec w domku miły chłodek. :D W koncu i ja doceniłam rekuperator ;)

Poza tym w tym miesiacu zaczniemy w koncu podjazd, no i ja ciągle walcze z moim perzowym polem wkoło domu. :)

Jak masz jakies ciekawe roslinki godne polecenia to daj znać!

A czy Wy juz wykonczyliście poddasze?

 

Ada - poddasze nie ruszyło ani deko do przodu :-( i pewnie w tym roku niestety nie ruszy :-( ...chcemy za to zrobic elewację zewnętrzną, czyli tynk strukturalny, oblicówka drewniana na szczytach oraz w miejscu podmurówki tynk mozaikowy. Zaplanowane też jest ogrodzenie - do końca jeszcze nie wiadomo jakie :lol: ...ale skłąniamy sie do prostych sztachet jak u polanek.

a roślinki jakie chcesz wiedzieć? mam parę ale nie za dużo jeszcze :-? a może kiedyś wpadniesz do mnie i sobie pooglądasz w naturze??

Karolinka rośnie i pięknie się uśmiecha :-)

pozdrawiam i zapraszam

PS.

My nigdy nie nazywaliśmy małej Linka...to dla mnie nowość !! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy

 

czemu się nie odzywasz czyżby urlopik :lol:, ale macie dużą piaskownicę :p

Hej Ebu i cała grupo

Nie odzywam się bo pracy dużo przed urlopem, ale na forum wpadam, szybko czytam chwilkę i dalej tyrka.

Ta piaskownica na naszej budowie też mnie przytłoczyła :) W sobotę zrobili izolację fundamentów i dzisiaj już lecą z "właściwymi" murami -rano byłem to pierwsza warstwa była w połowie - w końcu :). A u Was to już zarysy domu się wyłaniają - nieźle. Pytałaś o kominy -moi wykonawcy będę je kończyć po więźbie. Podpisałaś umowę z gazownią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU ładne rzeczy- nie kładli jeszcze tak? To będą się uczyć u mnie na kominie :-? Mam nadzieję, że chociaż jakąś literaturę przeczytają na ten temat :wink:

 

Jak tylko zrobią te kominy to wpadajcie. Będzie widać z ulicy :)

 

Sąsiad już niedługo będzie mieszkał.... ja nie muszę się tak spieszyć :)

Jak będa kominy to ja też się w końcu wpraszam na ogladanie, w zeszłym tygodniu przejeżdżałem koła was chyba z 15 razy i az miło sie patrzyło jak ta robota idzie :)

A wasz sąsiad to już w ogóle struś pędziwiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka - teraz zauważyłam że nie ma Was na mapce wrocławskiej ....jeśli chcecie tam się dostać to trzeba wysłać priva do polanki z podaniem miejsca :-)

 

Hm to dziwne, bo juz kiedyś byłam do mapki dodawana :-?

 

Nam sie tez marzy zrobienie elewacji na jesien w tym roku, ale nie wiadomo jak to bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem odpowiedź z gazowni, że im sie nie opłaca podłaczenie mnie do instalacji gazowej bo u nich limit 50 metrów a mój dom ma być 10 metrów dalej !!!!!

Odwoływanie na tym etapie będzie oznaczało przedłużenie oczekiwania na pozwolenie na budowe na co nie mogę sobie pozwolić, z drugiej strony powstają dodatkowe koszty projektu instalacji gazu z butli ???!!!!

Bo niestety na gaz sie już zdecydowaliśmy.

Podejżewam, że raczej wcześniej niż później sieć będą ciągnąć bo za nami już jest rozpoczęta budowa a i plan zagospodarowania przestrzennego Tyńca Małego zakłada tam zabudowę jednorodzinną.

 

Czy ktoś już przerabiał taki konflikt z gazownią ???

Czy można sugerować im partycypacje w kosztach tych 10 metrów ??

Jaki będzie dodatkowy koszt instalacji gazowej z butli ???

 

Kuba Wilkoński

Mi też powiedzieli na początku, ze im się to na razie nie będzie opłacało, ale za jakiś czas to kto wie. Od tego czasu minął rok i niedawno sami zaproponowali podpisanie umowy i doprowadzenie przyłącza. A na potrzeby pozwolenia na budowę ogrzewanie budynku zostało zmienione na ogrzewanie płasczem wodnym kominka - to taki pomysł mojego kierownika budowy. Bardzo skuteczny jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie,

woprz - a gdzie czasy grilla i siennika?

carpaccio serwujesz?

ja na parapetówę przyniose zapitkę z ... biedronki

 

Nie dla psa kiełbasa nie dla "misia" grill :lol: :lol: :lol: :lol:

 

muszę wywołać ostatni filmik żeby elegancko zaprezentować moją machine piekielną do opiekania kiełby i innych mięsiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten czas tak pędzi?? Albo czemu cały czas tyle rzeczy mam na głowie?? :cry:

 

Domek jednak rośnie - juz nie w górę - teraz to etap rozrostu w głąb.

Spieszę donieść że mam już swoje cudne okna (absolutnie subiektywna ocena), bramę garazową, 2/3 elektryki z ktorej jesteśmy bardzo dumni i ostatnio nawet zrobiłam zdjecia zeby sie nią pochwalic - kabelki jak od linijki :lol: - ale zdjecia bedą dostępne jutro , potem powalczę kilka dni z wklejaniem :oops: i moze uda sie wam je pokazać. Za tydzień zaczynamy z tynkami a hydraulik już w gotowosci z instalacjami co i cwu. Idzie zgodnie z planem - ale niedługo moze sie skończyc - coś nie mozemy sprzedać mieszkania.

 

Kto- oczywiscie nie z budujacych - jest zainteresowany mieszkaniem na Krzykach 42 metry?? Całkiem fajne, takie dla mlodych - bo pewne rozwiazania nietypowe i starszym nie pasują :) ?????? Dobre pod wynajem, dla studentow, młodej pary itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...