Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Bo z Waldkiem to nigdy nic nie wiadomo :evil:

Nam obiecal ze przyjdzie w poniedzialek w zeszlym tygodniu (11.07) a potem na ten sam termin umowil sie z sasiadami, ale do nich nie przyszedl z powodu pogody(chyba). Zreszta do nas tez nie. Potem dzwonilam zeby przyszedl polozyc nam izolacje (zeby wyslal chociaz 1 osobe) - powiedzial ze kogos postara sie podeslac. Ostatecznie nikt nie przyszedl i moj biedny Wojcio wzial urlop i z tesciem polozyl :(

Potem dzwonilam co z tymi odwlekanymi scianami fundamentowymi to powiedzial ze teraz "leje beton" i moze w przyszlym tygodniu (tzn tym) wiec dzwonimy do niego codziennie - nie wiem co ostatecznei z tego wyjdzie. Ja go potrzebuje tylko na 4 dni!!!

Ratunku, przeciez ja w takim tempie dach bede robic w styczniu ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

woprz,

zamiast małosolnych to korniszonki, za kiełbasę Twoje carpaccio, zamiast wódeczki - szlachetna whisky

a do tego jeszcze gospodyni w toplessie po budowie chodzi...

i ekipa nie ma chęci opuszczac tak przyjemnego kacika

wojty,

spoko - jak ruszysz z robota to tylko świst uciekającej kasy bedzie Cie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

zamiast małosolnych to korniszonki, za kiełbasę Twoje carpaccio, zamiast wódeczki - szlachetna whisky

a do tego jeszcze gospodyni w toplessie po budowie chodzi...

i ekipa nie ma chęci opuszczac tak przyjemnego kacika

wojty,

spoko - jak ruszysz z robota to tylko świst uciekającej kasy bedzie Cie martwic

 

taa świst prostuje wszytko.... w pierwszej kolejności marzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z Waldkiem to nigdy nic nie wiadomo :evil:

Nam obiecal ze przyjdzie w poniedzialek w zeszlym tygodniu (11.07) a potem na ten sam termin umowil sie z sasiadami, ale do nich nie przyszedl z powodu pogody(chyba). Zreszta do nas tez nie. Potem dzwonilam zeby przyszedl polozyc nam izolacje (zeby wyslal chociaz 1 osobe) - powiedzial ze kogos postara sie podeslac. Ostatecznie nikt nie przyszedl i moj biedny Wojcio wzial urlop i z tesciem polozyl :(

Potem dzwonilam co z tymi odwlekanymi scianami fundamentowymi to powiedzial ze teraz "leje beton" i moze w przyszlym tygodniu (tzn tym) wiec dzwonimy do niego codziennie - nie wiem co ostatecznei z tego wyjdzie. Ja go potrzebuje tylko na 4 dni!!!

Ratunku, przeciez ja w takim tempie dach bede robic w styczniu ;o

 

 

wspolczuje Ci ..........

takie ekipy to do wora i w ognisko!

ale pewnie dlatego ze sezon jest i wszyscy maja pelne rece roboty....

my nie mozemy nikogo znalesc do dachu ..... do dokonczenia po tych ..... specjalistach od siedmiu bolesci.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

zamiast małosolnych to korniszonki, za kiełbasę Twoje carpaccio, zamiast wódeczki - szlachetna whisky

a do tego jeszcze gospodyni w toplessie po budowie chodzi...

i ekipa nie ma chęci opuszczac tak przyjemnego kacika

wojty,

spoko - jak ruszysz z robota to tylko świst uciekającej kasy bedzie Cie martwic

 

taa świst prostuje wszytko.... w pierwszej kolejności marzenia

 

 

swist jak swist ale jak nie masz ekipy albo jak ci ucieka z budowy i leci na inna to wtedy masz w d... swist kasy byleby skonczyli w koncu!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby Wam powiedzieć, że moja budowa ciągnie się jak krew z nosa......Przerwy na budowie co 2 tyg na 2-3 tyg. Cały dom w stanie surowym miał być w sierpniu, a u mnie jeszcze stropu nie ma!!!!!

 

Mam jeszcze pytanie, ale zupełnie z innej beczki...

Czy ktoś kupował materiały z Długołęki? Potrzebuję strop i zastanawiam się, że u producenta byłoby najtaniej....

 

Dzięki za wszystkie info

pozdrawiam gorąco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby Wam powiedzieć, że moja budowa ciągnie się jak krew z nosa......Przerwy na budowie co 2 tyg na 2-3 tyg. Cały dom w stanie surowym miał być w sierpniu, a u mnie jeszcze stropu nie ma!!!!!

 

Mam jeszcze pytanie, ale zupełnie z innej beczki...

Czy ktoś kupował materiały z Długołęki? Potrzebuję strop i zastanawiam się, że u producenta byłoby najtaniej....

 

Dzięki za wszystkie info

pozdrawiam gorąco :D

 

my kupowalismy tylko bloczki fundamentowe

ale nie bezposrednio od betardu ale przez wykonawce-mial wieksze upusty niz dali nam producenci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby Wam powiedzieć, że moja budowa ciągnie się jak krew z nosa......Przerwy na budowie co 2 tyg na 2-3 tyg. Cały dom w stanie surowym miał być w sierpniu, a u mnie jeszcze stropu nie ma!!!!!

 

Mam jeszcze pytanie, ale zupełnie z innej beczki...

Czy ktoś kupował materiały z Długołęki? Potrzebuję strop i zastanawiam się, że u producenta byłoby najtaniej....

 

Dzięki za wszystkie info

pozdrawiam gorąco :D

Gonia

bloczki fundamentowe Betardu miałam taniej z Renovy niż z samego Betardu - śmieszne bo buduję w Długołęce i te bloczki kupowane w Renowie na plac przywozili mi prosto z betardu

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc muszę szukać kogoś do kominów!!! Kolejny obiecany termin przez p. Waldka to wtorek w przyszłym tygodniu :evil: Nie mogę liczyć na 100 % - już było 5 terminów.....

 

Na gwałt szukam ekipy do dokończenia dwóch kominów systemowych i obłożenia ich klienkierem!!!!!

 

Poratujcie pobratyńca :cry:

 

Ściany działowe ostatecznie mogą poczekać ale kominy muszą być ! - ekipa siedzi na dachu.... Dobrze, że oni chociaz nie uciekli :)

 

Już nie wiem już czy śmiać się czy płakać i tak źle i tak niedobrze co robić????

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby Wam powiedzieć, że moja budowa ciągnie się jak krew z nosa......Przerwy na budowie co 2 tyg na 2-3 tyg. Cały dom w stanie surowym miał być w sierpniu, a u mnie jeszcze stropu nie ma!!!!!

 

Mam jeszcze pytanie, ale zupełnie z innej beczki...

Czy ktoś kupował materiały z Długołęki? Potrzebuję strop i zastanawiam się, że u producenta byłoby najtaniej....

 

Dzięki za wszystkie info

pozdrawiam gorąco :D

Gonia

bloczki fundamentowe Betardu miałam taniej z Renovy niż z samego Betardu - śmieszne bo buduję w Długołęce i te bloczki kupowane w Renowie na plac przywozili mi prosto z betardu

 

pozdrawiam

Aga

Ja też brałem bloczki z Betardu prze Renowę - było taniej niż kupowanie bezposrednio od Betardu, a bloczki przyjechały bezpośrednio z Długołęki betardowskim samochodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc muszę szukać kogoś do kominów!!! Kolejny obiecany termin przez p. Waldka to wtorek w przyszłym tygodniu :evil: Nie mogę liczyć na 100 % - już było 5 terminów.....

 

Na gwałt szukam ekipy do dokończenia dwóch kominów systemowych i obłożenia ich klienkierem!!!!!

 

Poratujcie pobratyńca :cry:

 

Ściany działowe ostatecznie mogą poczekać ale kominy muszą być ! - ekipa siedzi na dachu.... Dobrze, że oni chociaz nie uciekli :)

 

Już nie wiem już czy śmiać się czy płakać i tak źle i tak niedobrze co robić????

 

Betty

Betty, czy była duża różnica w cenie Twoich kominów ( Kom-went) w porównaniu z Schiedlowymi??Pewnie robiłaś takie porównanie przed wyborem tego systemu. Jakie jest Twoja opinia na ich temat - teraz na etapie budowy of course:) -pewnie wykonawcy coś mówili .

A Wy forumowicze macie jakieś doświadczenia związane z Kom-went-em??? A może macie jeszcze inny godny polecania system kominowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy z naszych wyliczeń kominy Schiedla na nasz dom to koszt ok. 3000 natomiast Kom- Wentu to ok 1800 więc różnica była znaczna.

 

Murarz nic nie mówił - cieszył się, że nie musi murować kominów. Teraz nie ma kto dokończyć...... Komin składa się bardzo łatwo klejąc poszczególne elementy. Klej jest w cenie komina.

 

Z tego co mówiono o tych kominach to produkowane są tą samą technologią- wkład ceramiczny ma bardzo długą gwarancję- ok. 20 lat i jest wypalany w Czechach.

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy forumowicze macie jakieś doświadczenia związane z Kom-went-em???

Ja mam kom-went. Kominiarz w czasie odbioru skomentował: bardzo dobrze, że ma pan szidla. Ja na to: no nie schiedel tylko kom-went.

Komniarz: nie ważne, grunt że systemowy.

 

Przy okazji: pojawiła się nam szansa na dostęp radiowy, jak się skonkretyzuje to uzupełnię mapki...

 

BTW2: na działce na przeciwko naszej rosną ściany fundamentowe domu Idalia budowanego przez osobę K&T która kilka razy się pojawiła na forum.

 

BTW3: nasz dom ma coś wspólnego ze Stonehenge ;-)

Otóż w łazience mamy okno wychodzące na północ i w dzień przesilenia letniego ostatni promień zachodzącego słońca wpada przez to okno i pada na ścianę.

 

BTW4: menu na wiechę - niezłe! Trochę mi się kojarzy z tekstem bodajże Tuwima 'co podać jak niespodziewanie zjawią się goście a w domu nic nie ma'.

 

Grzegorz[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW3: nasz dom ma coś wspólnego ze Stonehenge ;-)

Otóż w łazience mamy okno wychodzące na północ i w dzień przesilenia letniego ostatni promień zachodzącego słońca wpada przez to okno i pada na ścianę.

 

Grzegorz[/b]

 

Uff... a już myślałam, ze też zostały z niego tylko malownicze resztki.... wiem , to dośc niewybredny żart jak na forum budowlane...

 

A tak poważnie- ile czekaliście między wylaniem ław fundamentowych a stawianiem ściany fund. - mój wykonawca chce zacząć po 4 dniach- coś mi sie wydaje, że tylko wtedy ma czas.... jak było u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW3: nasz dom ma coś wspólnego ze Stonehenge ;-)

Otóż w łazience mamy okno wychodzące na północ i w dzień przesilenia letniego ostatni promień zachodzącego słońca wpada przez to okno i pada na ścianę.

 

Grzegorz[/b]

 

Uff... a już myślałam, ze też zostały z niego tylko malownicze resztki.... wiem , to dośc niewybredny żart jak na forum budowlane...

 

A tak poważnie- ile czekaliście między wylaniem ław fundamentowych a stawianiem ściany fund. - mój wykonawca chce zacząć po 4 dniach- coś mi sie wydaje, że tylko wtedy ma czas.... jak było u Was?

 

Ipe,

U mnie zaczęli 9 dni po wylaniu ław, też coś wspominali o tym żeby po 4 dniach ale nie zgodziłem się bo miało mnie nie być w tym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Grupo :) Czy mnie jeszcze pamiętasz? :wink:

 

Czy ktos ma namiary na ekipę z miksokretem do wylania podłogi, ale inną niż panowie z Oleśnicy, bo oni mają w tej chwili odległe terminy tylko, a nam się cokolwiek zaczęło spieszyć. Tylko niestety zapomnieliśmy, że w sezonie może być problem z terminami u dobrych wykonawców :( Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...