Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Oj, Żaba jak ja Cię dobrze rozumiem. :D Dwa lata temu byliśmy nad Bałtykiem. Wszyscy uciekali bo słońca nie było - a dla nas to był najlepszy urlop. :D

 

Dzisiaj byliśmy we Wrocku. Jak ja się cieszę, że mieszkam w JG (a raczej prawie w JG :wink: ). Już przy pierwszym korku wiedziałam, że zwariowałabym mieszkając w dolnośląskiej stolicy. Przenoście się bliżej gór - tu piękniej i spokojniej. :D

 

Ivo, dzięki za prognozę :D

Mój biedny mąż codziennie jeździ do Wrocka do pracy. Czasem traci ponad godzinę, bo stoi w korkach, a do Oławy jest tylko 27 km. Oława to dość spokojne miasto, ale nie ma co porównywać z Twoimi rejonami...

 

A ja codziennie jezdze 35km w jedna strone :-? i to w dodatku na 7.00 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natka, ja Ciebie żałuję :)

 

A mnie wczoraj facet rozwalił bramę, jak wyjeżdżał ciężarówką z podwórka. Przekrzywił słupek, a skrzydło bramy zerwał z zawiasów, wykrzywił romboidalnie i huknął onym o ścianę. Brama co prawda bardzo stara, ale jeszcze jara, a tu taki niefart. Żałuje mnie ktoś? :oops: Acha, facet ją ma naprawić. Zobaczymy :o

Had życzę Ci zeby stanął na wysokosci zadania i naprawił, bo niby czego nie jak rozwalił :cry:

Byłaś juz na wakacjach?

 

Ech, w tym roku wakacji nie będzie :cry: Ale za to może uda się przeprowadzka i spełni mi się to zyczenie od Ciebie o świątecznej choince we własnym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Had, koleżanko droga :)

poproszę o namiary na te zajęcia z gliny - może uda mi się zapisać córę i siebie - fajnie byłoby chodzić razem w ramach integracji rodzinnej :)

Jeśli godziny są OK, bo u mnie niestety popołudnie zaczyna się od 18.00.

 

Codziennie jeździmy na budowę, córka przesiaduje na tarasie i nie może się doczekać kiedy zamieszkamy.

A synek szaleje - dziś umył z siostrą dwa auta (uwielbia bawić się szlauchem ogrodowym) i oblał wodą ze szlaucha sąsiadkę :p ale na szczęście kobieta ma poczucie humoru ... i ciuchy na zmianę na swojej budowie

 

Jednak decyzja o budowie była słuszna. Już odliczamy do przeprowadzki, sporo jeszcze roboty ale to już niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, pochwal sie jakimis zdjeciami z budowy! Nawet nei wiem jak to etap u Was!

Co do siatki, tez mamy samą i jest ok, pies zrobił w jednym miejscu podkop, ale mi to nie przeszkadza :)

Polecam Plastmet z Trzebnicy, oni nam montowali płotki. Nie wiem jak teraz u nich z cenami ale było ok, a do tego szybko i profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

co do zdjęć to strasznie się zapuściliśmy - nie mamy żadnych nowych zdjęć.

Etap budowy - zaczynamy kafelkować małą łazienkę (i zabrakło na dużą ...) zamówilismy płytki do salonu - będą zupełnie inne niż planowaliśmy. Kolorystyka też inna - miały być kolory drewna wenge, czekolada, kawa i cynamon - a zmieniła się koncepcja. Będzie trochę kolorów ciepłych typu orzech, złoty dąb czy wiśnia, ale zostanie to złamane szarościami. No i ta jasna podłoga.

Naxos z Opoczna - płytka w rzeczywistości nie jest taka biała, ma szlachetny kolor naturalnego jasnego kamienia.

Wygląda tak:

http://www.opocznosa.pl/groups/154_4a.jpg

do tego będą dodatki drewniane, meble - ale takie minimalistyczne, niestety nie stać nas na drewno zebrano tak jak na zdjęciu :( i niektóre ściany będą ciemniejsze - np kolor cynamonu albo szarości z oliwkowym.

 

Eh, na tym etapie to przydałaby się jeszcze stówa albo i dwie ...

 

Dziś ucieszyłam się jak zobaczyłam że z ziemi rozwiezionej na działce (tej spod wykopów) przebija się zielona trawka. Po bliższym przyjrzeniu okazało się że nie trawka tylko chwaściska :evil: Po dwukrotnym spryskaniu roundupem.

 

Trzeba jeszcze raz roundupem, a potem nawieźć chyba lepszej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Had, koleżanko droga :)

poproszę o namiary na te zajęcia z gliny - może uda mi się zapisać córę i siebie - fajnie byłoby chodzić razem w ramach integracji rodzinnej :)

Jeśli godziny są OK, bo u mnie niestety popołudnie zaczyna się od 18.00.

 

Codziennie jeździmy na budowę, córka przesiaduje na tarasie i nie może się doczekać kiedy zamieszkamy.

A synek szaleje - dziś umył z siostrą dwa auta (uwielbia bawić się szlauchem ogrodowym) i oblał wodą ze szlaucha sąsiadkę :p ale na szczęście kobieta ma poczucie humoru ... i ciuchy na zmianę na swojej budowie

 

Jednak decyzja o budowie była słuszna. Już odliczamy do przeprowadzki, sporo jeszcze roboty ale to już niedługo

 

Zajęcia z ceramiki nie będą się niestety odbywać w sierpniu. Wczoraj byłam na ostatnich. Ale od września powinny ruszyć normalnie, czyli od środy do piątku. Grupy dla dzieci są od 16, a od 17 dla dorosłych. Nie ma problemu, żeby przychodzić na przykład na 18 czy 19. Zajęcia odbywają się w Ośrodku Działań Twórczych Światowid na Biskupinie. Na początku września możemy się umówić dokładniej, to Cię trochę "wprowadzę w temat" :)

Wojtowa - a Twoje drobiazgi są już powypalane i czekają na szkliwienie :)

 

(Ja też odliczam do przeprowadzki - na razie miesiące :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ech, w tym roku wakacji nie będzie :cry: Ale za to może uda się przeprowadzka i spełni mi się to zyczenie od Ciebie o świątecznej choince we własnym domu :)

Cześć. Wakacji z rozumieniu potocznym to może nie będzie ale ponieważ już bedziesz się wprowadzać to zamiena Wrocławia na Sadków, to tak jak byś pojechała na super wakacje - nowe miejsce, zielono cóż wiecej chcieć :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten upalny dzień:-)))

 

tyle mnie tu nie było...a ile czytania mnie czeka;-) coś ostatnio wszystcy chyba coraz prężniej swoje domki budują :D

 

jeżeli można to też piszę się na drewno do kominka

 

u mnie na budowie przed wyjazdem prace też ostro ruszyły do przodu, kończy "się robić" duża łazienka, kafle i cała reszta już zakupione, trwają porządki na ogrodzie, już nam tyle ziemi nawieźli a tu i tak nic nie widać i ciągle te chwaściory wyrastają :(

zamawiamy też bramę wjazdową, taką przesuwną, żeby można było óźniej zamontować napęd. Brama o długości 4,5 m. Pan z Chrząstawy wyliczył nam taką bramę razem z furtką, zamontowaniem itp, bez napędu za ok. 1300 zł...i teraz mam pytanie do Was czy to dużo czy mało??? może ktoś niedawno zakładał taką bramę?

 

a tak w ogóle to chciałam się pochwalić, że rodzina mi się powiększy :D :D :D i to przed samą przeprowadzką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ech, w tym roku wakacji nie będzie :cry: Ale za to może uda się przeprowadzka i spełni mi się to zyczenie od Ciebie o świątecznej choince we własnym domu :)

Cześć. Wakacji z rozumieniu potocznym to może nie będzie ale ponieważ już bedziesz się wprowadzać to zamiena Wrocławia na Sadków, to tak jak byś pojechała na super wakacje - nowe miejsce, zielono cóż wiecej chcieć :lol: :lol: :lol:

 

Hej :) Też tak sobie tłumaczę, chociaż trochę wypoczynku w nowym miejscu by mi na pewno nie zaszkodziło :)

A na razie w wolnych chwilach jeżdżę karczować chwasty wokół domku. Pokrzywy mam takie, że mogłabym z nimi startować do księgi rekordów. Ostatnio mnie poparzyły w łopatki, chociaż stałam a nie kucałam na przykład :lol: I z tego powodu cieszę się, że moja działeczka jest taka zgrabna i nie za duża :)

 

A co u Ciebie na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...