Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A wiesz, ze nie wiem! Musialabym sie kogos podpytac, czy mozna.! Dawaj tą koparkę;)

 

namiar na studnie mam gdzieś w domu. Polecony przez Michała miwol (BTW czy ktoś go gdzieś ostatnio widział? coś nam zniknął)

pan robił studnie u dwóch moich sąsiadów we wsi, jest OK. I tani. Nazywa się Wianecki, chyba z Oławy, ale telefonu muszę poszukać w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

co do zdjęć to strasznie się zapuściliśmy - nie mamy żadnych nowych zdjęć.

Etap budowy - zaczynamy kafelkować małą łazienkę (i zabrakło na dużą ...) zamówilismy płytki do salonu - będą zupełnie inne niż planowaliśmy. Kolorystyka też inna - miały być kolory drewna wenge, czekolada, kawa i cynamon - a zmieniła się koncepcja. Będzie trochę kolorów ciepłych typu orzech, złoty dąb czy wiśnia, ale zostanie to złamane szarościami. No i ta jasna podłoga.

 

 

Zapowiada sie ciekawie! :D Kiedy przeprowadzka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha :( Mój miś od koparki właśnie się na nas wypiął - uwielbiam, kiedy mnie ktoś 2 dni przed robotą informuje mimochodem, że właśnie nie ma dla mnie czasu :evil: W związku z tym poszukuję namiarów na koparkę - pilnie

 

Oj Hadzik, anwet nie wiesz jak ci rozumiem. Nasz Waldemar mial przyjsc juz wczoraj, ale nie przyszedl - umówil sie z Wojciem na dzialce, ale oczywiscie nie przyszedl :-? - wiec zadzwonilismy do niego - powiedzial ze na pewno przyjdzie dzisiaj. No i dzisiaj oczywiscie znowu nie przyszedl , z ta róznica, ze dzisiaj nawet telefonu nie odbiera :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

co do zdjęć to strasznie się zapuściliśmy - nie mamy żadnych nowych zdjęć.

Etap budowy - zaczynamy kafelkować małą łazienkę (i zabrakło na dużą ...) zamówilismy płytki do salonu - będą zupełnie inne niż planowaliśmy. Kolorystyka też inna - miały być kolory drewna wenge, czekolada, kawa i cynamon - a zmieniła się koncepcja. Będzie trochę kolorów ciepłych typu orzech, złoty dąb czy wiśnia, ale zostanie to złamane szarościami. No i ta jasna podłoga.

 

 

Zapowiada sie ciekawie! :D Kiedy przeprowadzka??

 

Niedługo, niedługo ...

Pewnie będziemy mieszkać na budowie przez jakiś czas ale co tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Wojty

Oj Hadzik, anwet nie wiesz jak ci rozumiem. Nasz Waldemar mial przyjsc juz wczoraj, ale nie przyszedl - umówil sie z Wojciem na dzialce, ale oczywiscie nie przyszedl :-? - wiec zadzwonilismy do niego - powiedzial ze na pewno przyjdzie dzisiaj. No i dzisiaj oczywiscie znowu nie przyszedl , z ta róznica, ze dzisiaj nawet telefonu nie odbiera :evil:[/quote]

 

Ciekawe, czy oni wiedzą, że PÓJDĄ ZA TO DO PIEKŁA :evil:

 

A tak na serio, to Yemiołka mnie trochę podratowała, będzie poślizg, ale może 3 dniowy, a nie 3-tygodniowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej :) Też tak sobie tłumaczę, chociaż trochę wypoczynku w nowym miejscu by mi na pewno nie zaszkodziło :)

A na razie w wolnych chwilach jeżdżę karczować chwasty wokół domku. Pokrzywy mam takie, że mogłabym z nimi startować do księgi rekordów. Ostatnio mnie poparzyły w łopatki, chociaż stałam a nie kucałam na przykład :lol: I z tego powodu cieszę się, że moja działeczka jest taka zgrabna i nie za duża :)

 

A co u Ciebie na budowie?

Na budowie mam zastój, jak pisałam wcześniej cały cza walcze o wjazd na posesje z Zarządem Dróg Wojewódzkich a od wczoraj zaczełam z gazownią bo jakieś 150 metrów od mojego domu jest gaz mi napisali że żeby przyłaczyć moj dom to trzeba ponad 80 tyś, wiec im się nie opłaca. Z tym jednak że gaz już nie bedzie mi wstrzymywał prac na działce.

Jeśli chodzi o chwasty na działce to przy moich 42 arach jest co robić, jak ostatnio wynajęty pan kosił chwasty to przy okazji skosił mi 5 iglaczków co prawda były małe ale już rosły i się przyjęły. Trudno trzeba będzie jesienią posadzić nowe :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadzik, jak chcesz to moze ci dac namiary na Jacka - koparke. Nie wiem tylko czy on "obsluguje" tez wasze rejony. jesli mam na komorce tel. to ci puszcze sesemesa :D

 

Jesli ktos tez potrzbuje koparki w okolicach Kamienca to moge podac namiary ;)

 

Bardzo proszę te namiary. :) Mam jednego wstępnie nagranego na poniedziałek, ale jakby się też zbiesił, to będę mieć coś w odwodzie :roll: Ćwiczę "nieprzejmowanie się" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natka, a czy Ty ze względu na sąsiedztwo nie masz gliniastej gleby na działce? Bo ja tak i właśnie wyczytałam, że w takich warunkach lepiej roślinki sadzić na wiosnę.

Mam gliniastą na wiosne posadziłam prawie 250 drzewek i większość się przyjeła, posadze jesienią te brakujące jak się przyjmą to dobrze a jak nie to nie, posadze na wiosne kolejne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natka, a czy Ty ze względu na sąsiedztwo nie masz gliniastej gleby na działce? Bo ja tak i właśnie wyczytałam, że w takich warunkach lepiej roślinki sadzić na wiosnę.

Mam gliniastą na wiosne posadziłam prawie 250 drzewek i większość się przyjeła, posadze jesienią te brakujące jak się przyjmą to dobrze a jak nie to nie, posadze na wiosne kolejne :lol:

 

A skąd Ty bierzesz takie ilości tych drzewek? Wiesz gdzie można kupić niedrogo? Bo ja bym też kilka wkopała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd Ty bierzesz takie ilości tych drzewek? Wiesz gdzie można kupić niedrogo? Bo ja bym też kilka wkopała :)

Z gór to znaczy z gdzieś koło polanicy jest jakaś szkółka i tam można kupić nawet niedrogo jak pojade jesienią to dam Ci znać. :lol: Zobacz jakie są duze i prawie wszystkie się przyjęły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty jeśli szukasz Waldka u mnie to nic z tych rzeczy :) Nie ma i nie będzie u mnie gościł na budowie. Znaleźliśmy inną ekipę do kominów i ścianek działowych.

 

Na Waldka jedyny sposób to przywiązanie do ogrodzenia :) :) :) Chłop porządny ale chyba za dużo roboty nabrał sobie i tak to wszystko się poplątało......

 

Hadraadae mam jeszcze trzy namiary na koparki jakby było trzeba

 

.... oddaliśmy Drewnochron Nobilesu do sklepu. Będzie inny ten 3V3 czy jakoś tam podobno nie ma lepszego i trwalszego... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy

utrudnione zadanie poniewaz mieszkamy w Irlandii,a bedziemy sie budowac w gminie jordanow slaski.

 

 

O rany!!! Ja mysłałam ze sie wysilam bo z Legnicy steruję budową we wrocku- ale zeby z Irlandii - fiu fiu............

 

Powodzenia - ale o maksach nic nie wiem bo budowaliśmy z betonu komórkowego. Dla was to chyba najlepiej jednak jakaś jedna dobra poczciwa hurtownia bo obieganiu i sprawdzaniu w róznych punktach raczej nie ma mowy.

 

 

Cieszę sie ze polecają V33 - bo tez mam tym pomalowaną nadbitke i na moje oko wyszło ślicznie. Ale z wydajnoscią to już nie wiem - ale to pewnie wina moich fachowców. Najpierw kupiłam dwa największe wiaderka - chyba po 5 l - potem jeszcze jedno - a wczoraj jeszcze dodatkowo dwie puszki po 0,75 na końcówki - to wszystko na około 120 m2- z wydajnosci na etykiecie wychodzilo ze i moze 10 l starczy a poszło ponad polowe wiecej (malowanie dwukrotne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...