Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ile kaw musisz wypic w takim dniu? Bo ja wstałam o 6:30 i właśnie kończę trzecią, i to nie jest moje ostatnie słowo :)

 

Hmm, o dziwo ledwo 1 :o , a wstalam o 4.45...

 

Ale "armosfera w pracy" robie swoje - troche sie czlowiek przebiegnie, pokrzyczy na innych, potem wyslucha jak na niego krzycza, posmieje sie, pozartuje i nawet nie zdazy kawy wypic...

 

Ale to nic, jutro kolega idzie do pracy na 4.45 :o (tego to nawet ja bym nie zniosla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam ogromna prosbe do budujacych i znajacych sie na temacie. Na stronach Archipelagu znajduje sie zakres prac objetych cena domu w stanie surowym zamknietym.

 

http://www.archipelag.pl/artykul.php?KatID=3010500&ArtID=1384&CanBack=1

 

Czy ktos ma jakies sugestie dotyczace tego zakresu? Byc moze cos nalezaloby dokladniej sprecyzowac, zmienic albo dodac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mili moii - zdecydowaliśmy się jednak na płyty k/g na ścianach parteru (a pomiedzy nimi fragmenty z gołą cegłą - styl "pałacowo/zamkowy" :lol: . Widzieliśmy takie coś w tv w programie o remoncie starej kamienicy przerobionej na hotel, wyglądało bajecznie :) ).

 

No ale wracając do tematu - macie może rozeznanie, ile kosztuje robocizna przy układaniu płyt k/g na stelażach? Czy też się nie odlicza powierzchni okien przy ustalaniu liczby m2 - jak w przypadku normalnych tynków?

 

Chłodnego i spokojnego weekendu życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae

 

juz napisalam w Twoim temacie na ogolnym, 15 zl/m2 sciany i 25 m2 sufity na stelazach. Wroclaw i okolice ceny sa podobne.

Okien itp sie nie odlicza, bo jest troche babrania przy tych dziurach :wink: Ceny oczywiscie z cennikow, wiec napewno przy wiekszej powierzchni cos do urwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!

Dzisiaj wróciłam z urlopu i tak czytam i czytam i widze, że ciężko niektórym ta budowa idzie. Wykonawcy chyba za dużo robót biorą i czasu nie starcza. :(

Ja od razu po przyjeździe pojechałam na budowę. Byłam mile zaskoczona. Teran wyrównany, taras wylany płot od wjazdu wylany tylko obłożenie kamieniem.Ścianki skończone. Elektryka na poddaszu zrobiona (elektryka znalazłam taniego, bo bierze od całości około 2000 zł, materiały załatwiam sama- są tanie w leroy merlin). Rury do odkurzacza centralnego kładą i dach skończyli. Nie było mnie 10 dni!

W sumie to wszystko jest ok. Szambo przyjeżdża i okna też za dwa tygodnie. Od następnego tygodnia kładą tynki.

Wszyskim życzę takich ekip jakie mi się trafiają, bo na razie jest super.

Mam problem z bramą garażową, bo nie wiem gdzie kupić. Może mi polecicie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, śpiesze z wiadomoscia ze mam juz pozwolenie. To dlugo oczekiwana chwila bo cala akcje zaczalem od wizyty w gminie Dlugoleka na poczatku lutego (6 m-cy). Ostatnio mialem juz trudnosci z przypomnieniem sobie co i gdzie chcialem budowac:) Teraz rozkrecam ekipe budowlancow, jak na razie umowiona brygada wykazuje gotowsc do pracy bo umowilem sie z nimi na 1 sierpnia znajc tempo prac urzedników. teoretycznie za dwa tygodnie mozan rozpoczac prace ale mam jakies pieczatki co pozwlaja rejestrowac dzienenik i zgosci termin rozpoczecia robot. oczywiscie nie wczesniej niz za 2 tygodnie. Tak wiec do roboty .... szkoda tylko ze mi wcielo wiosne i 2/3 lata :(

 

Wojty troche sie zdziwilem ze nie wziales bloczkow z Pegowa bo ja tez tam bylem i mi dalli ok 2,44 z transportem.Tak wiec decyduje sie na nich.

 

Betka skad bralas te szambo ile taka impreza kosztuje bo mnie kumple jakimis koszmarnymi cenami strasza 3000 ???. Ja mam jeszcze projekt szamba do samodzielnego wykonania tak wiec nie wiem co taniej wyjdzie zeby nie ladowac za duzo kasy w "g..." błoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ostatnio kupowal ceramike Robena ???

 

Ja sie zdziwilem bo mi w Gaji w jakiejs letniej promocji oferowali za 2,7 za sztuke Sredzka kasztanowa. To juz wogole nie oplaca sie pakowac w cementowke bo taki mialem plan na poczatku. A pomyslec ze jeszcze na targach poznanskich w lutym to mi to chcieli sprzedac za 4,6. Chyba jakas nadprodukcja im sie przytrafila. Ciekaw jak dlugo bo zakupy bede robil gdziez za miesiac lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropson,

cena 3000 za szambo jest bardzo OK.

 

Co do tych dachówek po 2,7 sprawdź czy to cena netto czy brutto. Sprawdź też który to gatunek, i dolicz do ceny dachówki podstawowej ceny gąsiorów, dodatków etc. Nie powinno się porównywać cen tylko dachówki podstawowej, ale dać cały dach do wyceny w wersji ceramika, beton, blacha etc. bo na cenę całości wpływają różne czynniki.

 

Had - u nas panowie brali za sufity 25 pln od metra ale to razem z ociepleniem stropu (mamy nieużytkowe poddasze), stelaże i płyty. Bardzo, ale to bardzo porzadna robota. Fachowcy z prawdziwego zdarzenia, którzy myślą i do tego solidnie pracują. Robią strych, sufity, GK w łazience, kończą kafelkować łazienkę i biorą się za podłogi.

Namiary mogę podać jak skończą robotę - u nas i sąsiadów. Myślę że będą wolni może w październiku. Zresztą sa na liście polecanych fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno dosć gorące pytanie:

 

Po ile kupowaliscie piasek?

 

Wczoraj bylam w Piaskopie i to co uslyszalam to mnie troche zamurowalo :o

 

Pytalam sie o cene podsypki i uslyszlam..

 

7,93zl/t brutto + 97,00 transport (na wywrotke wchodzi podobno 12t - przez tel. mowili 17 ;/) co daje 192zl za 12 t!!! (16zl/t z loco budowa za podsypke!!!)

 

Zaczelam oczywiscie cos wspominac o rabatach, ale pani powiedziala ze wiecej niz 5% nie moze mi dac - o wiekszych to tylko z szefem trzeba rozmawiac (niestety nie bylo go :( )

 

Cos mi sie tu nie podoba ;/ Kiedys przegladalam forum i spisywalam ceny i wtedy pisaliscie o troche innych cenach, cos ok 170 za piasek (mam nadzieje ze nic nie pomylilam)

 

 

Moze macie namiary na jakis tanszy piasek, czy podsypke??

 

POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Dzięki za ceny. No właśnie to 25 to z materiałem? :)

 

 

Wojtowa - fajne te fotki, chociaż u nas będzie jeszcze trochę inaczej z tymi cegłami.

 

Co do piasku, to ostatnio kupowałam 17 ton płukanego na podłogi i zapłaciłam 425 zł (dowóz w cenie). Namiary - Zachowice: 311 24 53. Oni mają też większy samochód - 25 ton. Spróbuj zawiązać temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Had - 25 zł oczywiście za samą robociznę, mówiłam o ociepleniu wełną plus płyty GK na sufitach - jest tam jeszcze podwiązanie wełny i zrobienie stelaży, przymocowanie płyt, nie jest to sama płyta na stelażu

 

jak brałam piasek z piaskopu za 150 za kamaza, jest to dobra cena, trzeba po prostu z panem ponegocjować, moze umówic się we dwie trzy osoby z sąsiedztwa, zawsze jest to argument.

cena za piasek wynosi tyle samo co za transport - za transport wyszło 70 pln :o

Nigdzie w okolicach nie znalazłam tańszego piachu. Może uda się wam gdzieś "na lewo" ale ja nie wiem gdzie się można dowiedzieć, nawet nie próbowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...