Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Poniedziałke zaczął sie bardzo pracowicie - jeszcze przed dojazdem do Legnicy musiałam przyjać ekipę tynkarzy na budowie - od dziś moje sciany zaczną nabierac bardziej cywilizowanego wygladu.

 

Wszytkim trzymajacym kciuki za mój domek bardzo dziękuję.

Straty nie są ogromne - ale trochę miźle że teraz każdy powiew wiatru czy ulewa będa powodowac u mnie drżenie serca.

 

Generalnie gałąź chyba bo nie wiem jaka byłaby inna przyczyna - uszkodziła 5 dachówek - w tym dwie skrajne. Oprócz tego działka usiana jest połamanymi gałęziami - mniejszego i całkiem sporego kalibru. Znieślismy to wszystko w jedno miejsce - jak zaopatrzymy sie w piłę - wieksze pójdą do kominka miejsze ulegną spaleniu na jakims weekendowym ognisku. Podobno trasa Kobierzyce Wrocław była w czwartek w nocy nieprzejezdna a według relacji sąsiada ktory był we Wrocławiu podczas ostatniej nawałnicy - to co działo sie wtedy to nic w porównaniu z czwartkowym sajgonem. No ja nie wiem o co chodzi - we Wrocawiu przecież wogóle nie było strasznie. Dobrze ze na stresie i tych pięciu dachówkach sie skończyło. Jeszcze raz dzieki za trzymanie kciuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :D Muszę się komuś pożalić , od dziśaj moje ściany miały rosnąć pięknie w górę ale przez te anomalia pogodowe ekipa przyjedzie póżniej :evil: , pociesza mnie tylko to ,że jak przyjadą to w tydzień parter będę miała gotowy ,jeżeli z fundamętami poradzili sobie w jeden dzień,to myślę że resztę też szybko postawią.

Mam prośbę dajcie mamiary na dobrych solidnych dachowców i elektryka.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam,czytam wasze posty prawie codziennie ale skoro u mnie na budowie nic się nie dzieje to niemam o czym pisać.

, natomiast skrzętnie zapisuje wszelki namiary na fachowów i materiały .

Dzięki . :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Jestem Greg Marzden i od kilku tygodni buduje pod Wroclawiem. Wlasnie przegladalem forum szukajac informacji skad mozna podsypke tania zalatwic. Widze, ze mowicie o Piaskopie. Wczoraj tam wlasnie dzwonilem i dostalem propozycje 180,56 za wywrotke (7,93 podsypka + 85,4 transport) z opcja 5% rabatu.

Wojty, moze zbierzemy nasze zamowienia w kupe i powalczymy o jakis powazniejszy rabat?

 

/GregM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brałam piasek z piaskopu za 150 za kamaza, jest to dobra cena, trzeba po prostu z panem ponegocjować, moze umówic się we dwie trzy osoby z sąsiedztwa, zawsze jest to argument.

cena za piasek wynosi tyle samo co za transport - za transport wyszło 70 pln :o

Nigdzie w okolicach nie znalazłam tańszego piachu. Może uda się wam gdzieś "na lewo" ale ja nie wiem gdzie się można dowiedzieć, nawet nie próbowałam

 

BK - 150zl to za piasek czy posypke? Ile ton wchodzilo na tego Kamaza? - miraz przez tel powiedzieli ze 17-18, a jak do nich przyszlam to powiedzieli 12 :o

 

ja prawde piszac znalazlam jakis tanszy piasek, tyle ze oni woza "łodkami" po 30t i jak raz u nich zamawialam 1 transport to sie facet wziął i zakopal :-? Poza tym troche jest to piach raczej "mniej sprawdzony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Jestem Greg Marzden i od kilku tygodni buduje pod Wroclawiem. Wlasnie przegladalem forum szukajac informacji skad mozna podsypke tania zalatwic. Widze, ze mowicie o Piaskopie. Wczoraj tam wlasnie dzwonilem i dostalem propozycje 180,56 za wywrotke (7,93 podsypka + 85,4 transport) z opcja 5% rabatu.

Wojty, moze zbierzemy nasze zamowienia w kupe i powalczymy o jakis powazniejszy rabat?

 

/GregM

A charakter też masz taki jak on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Jestem Greg Marzden i od kilku tygodni buduje pod Wroclawiem. Wlasnie przegladalem forum szukajac informacji skad mozna podsypke tania zalatwic. Widze, ze mowicie o Piaskopie. Wczoraj tam wlasnie dzwonilem i dostalem propozycje 180,56 za wywrotke (7,93 podsypka + 85,4 transport) z opcja 5% rabatu.

Wojty, moze zbierzemy nasze zamowienia w kupe i powalczymy o jakis powazniejszy rabat?

 

/GregM

 

Greg - czemu nie :D

 

A ty gdzie sie konkretnie budujesz, bo my w Kamiencu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniedziałkowo!!!

 

ropson koniecznie zajrzyj na stronę Robena! Obecnie mają promocję na miedzianą i wychodzi po 2.16 brutto za sztukę! Porozmawiaj na temat wyceny Twojego dachu z firmą Marwel z Kosmonautów (koło Glinianek) tel. 3538543 (Karol albo Przemek) mają dobre ceny.

 

wojty my kupowaliśmy piach w granicach 10 zł/tonę. Całą masę piachu bo ponad 3000 zł wydaliśmy. Tylko nasze źródło potem znacznie podrożało. Zbliżone ceny - jak się później okazało ma p. Robert 601705494- dzwoń pytaj.....

 

ps. u nas wymurowali drugi ładny komin :) i kładą dachówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartar - budujemy sie na dzialkach przy drodze na Krzykow. Formalnie to sa Dobrzykowice, ale blizej mi do Krzykowa. A ty gdzie?

To tam pewnia gdzie gmnina sprzedawała działki?

Ja po drugiej stronie Dobrzykowic jadąc od Wrocławia trzeba skręcić przed sklepem w prawo i dalej ul.Krótką do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cieszę się że nie jestem odosobniony w sprawach pogodowych. Betty&M .Ja niestety nie mam dobrego doświadczenia z drenochronem.Impregnujac wystające krokwie (impregnat koloryzujący),musiałem malować po 2 latach innym (najpierw baza głęboko penetrująca ,a następnie kolor firmy Dullux). Drewnochron nie zabezpieczał powierzchni drewna (deska na powierzchni strzępiła się)./.../

Hmm, daleki jestem od bronienia, tego produktu, nie mam w tym żadnego interesu, w każdym bądź razie mam nim pomalowane wszystkie wystające elementy więźby już od 3 lat i jest ok. Nic się nie strzępi, nie odłazi i nie odbarwia. Dość głęboko wnika w drewno, podczas malowania, drewno zachowywało sie jak gąbka, miejsca przed chwilą pomalowne były prawie natychmiast suche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartar - budujemy sie na dzialkach przy drodze na Krzykow. Formalnie to sa Dobrzykowice, ale blizej mi do Krzykowa. A ty gdzie?

To tam pewnia gdzie gmnina sprzedawała działki?

Ja po drugiej stronie Dobrzykowic jadąc od Wrocławia trzeba skręcić przed sklepem w prawo i dalej ul.Krótką do końca.

 

mówi ci to coś :lol:

http://www.wrosip.pl/modules.php?name=Url&o=233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brałam piasek z piaskopu za 150 za kamaza, jest to dobra cena, trzeba po prostu z panem ponegocjować, moze umówic się we dwie trzy osoby z sąsiedztwa, zawsze jest to argument.

cena za piasek wynosi tyle samo co za transport - za transport wyszło 70 pln :o

Nigdzie w okolicach nie znalazłam tańszego piachu. Może uda się wam gdzieś "na lewo" ale ja nie wiem gdzie się można dowiedzieć, nawet nie próbowałam

 

BK - 150zl to za piasek czy posypke? Ile ton wchodzilo na tego Kamaza? - miraz przez tel powiedzieli ze 17-18, a jak do nich przyszlam to powiedzieli 12 :o

 

ja prawde piszac znalazlam jakis tanszy piasek, tyle ze oni woza "łodkami" po 30t i jak raz u nich zamawialam 1 transport to sie facet wziął i zakopal :-? Poza tym troche jest to piach raczej "mniej sprawdzony"

 

Nie wiem na czym polega sprawdzanie piachu. Kupiłam od nich jakieś 400 ton (tak na oko ) i jest OK

 

na kamaza 12-13 ton.

po ile masz ten tańszy piach

albo nie nie pisz - jeszcze się okaże że był bardzo tani i się znowu załamię,

tak jak w zeszłym tygodniu kiedy się dowiedziałam że płytki które kupowałam za 65 zł były po 10 zł w Castoramie na wyprzedaży ale już nie ma :evil: :evil:

Albo mozaikę Paradyża w cermagu za 169 - Super cena (tak reklamowali) w castoramie po 108 PLN :evil:

 

i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty jak mnie ścigniesz na priva jutro to może się dowiem telefonu od męża do gości co kopią stawy i my mieliśmy piach 100 od kamaza, ale tylko mokry ;)

Co do płytek to w Cermagu moje podłogowe były po 42 a kupiłam w Leroy Merlin te same za 28, w Castoramie 33 kosztowały, ale ja znajdowałam płytki a potem w ruch po wszystkich marketach i sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajnie macie - mozecie sobie w wolnej chwili popatrzec na dzialke i otoczenie :lol: :lol:

mnie zostaje wersja b&w i to na papierze bez budynkow :( - a co tu mowic o aktualizacji - kredki, flamastry i mozna szalec do woli......

 

 

pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę! Uszanowanie!

 

Mam mały problem: nie mam pojęcia jak się zakwalifikować.

Jestem równocześnie z trzech stron prawy:

Inewstor - remontuję stareńki dom na wsi, a i w mieszkaniu ciąle cóś :cry:

Wykonawca - sami robimy ( z Ojcem ) jakeś 95 % prac. W końcu kończyłem wrocławską "Sorbonę" budowlaną ( ekhem, ekhem; ta skromność wrodzona :wink: )

A żeby było ciekawiej, to na kieliszek chleba zarabiam sprzedając materiały budowlane innym popaprańcom, co szarpnęli się na budowę domu albo jakiś obłędny remont.

 

Pomóżcie, bo mam roztrojenie jaźni!!!

pozdrawiam!

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...