Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wszystkim serdecznie dziekuje, za wszelkie namiary i wskaówki wzgledem piasku ;) :D:D

 

BK - spoko, nie powiem, ani nie napisze glosno po ile najtaniej oferowali mi pasek - wszytkich zainteresowanych zapaszam na prv ;) BK - moge cie tylko pocieszyc ze z tgo co widze to poza piaskiem to chyba wszyyystko kupowalas taniej niz ludzie ktorzy teraz buduja :-?

 

A wlasnie macie moze jeszcze namiary na jakies auto z HDSem labo na wózek wodłowy - zastanawiam sie nad kupieniem silikatów bezposrednio u producenta, jednak on nietty nie ma auta z HDSem :(, a moich chlopow nie chce az tak przeciazac, bo sie obraza i nawet na ogorki nie dadza sie skusic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę! Uszanowanie!

 

Mam mały problem: nie mam pojęcia jak się zakwalifikować.

Jestem równocześnie z trzech stron prawy:

Inewstor - remontuję stareńki dom na wsi, a i w mieszkaniu ciąle cóś :cry:

Wykonawca - sami robimy ( z Ojcem ) jakeś 95 % prac. W końcu kończyłem wrocławską "Sorbonę" budowlaną ( ekhem, ekhem; ta skromność wrodzona :wink: )

A żeby było ciekawiej, to na kieliszek chleba zarabiam sprzedając materiały budowlane innym popaprańcom, co szarpnęli się na budowę domu albo jakiś obłędny remont.

 

Pomóżcie, bo mam roztrojenie jaźni!!!

pozdrawiam!

pokar

 

Witaj pokar!!

 

A coz ty za "Sorbone" konczyles i co to za kierunek? ;)

W jakiej hurtowni pracujesz... a moze sprzedajesz silikaty....??? :D

 

Aha - gdzie znajduje sie twoja skarbonka, czyli domek, ktory remontujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie macie moze jeszcze namiary na jakies auto z HDSem labo na wózek wodłowy - zastanawiam sie nad kupieniem silikatów bezposrednio u producenta, jednak on nietty nie ma auta z HDSem :(, a moich chlopow nie chce az tak przeciazac, bo sie obraza i nawet na ogorki nie dadza sie skusic ;)

 

Dostałaś mojego maila z namiarami na faceta od HDSem? On teraz ma chyba dużo wolnego czasu, bo ponoć stracił robotę, a ma nawet dwa auta z HDSem. :)

 

Nie rozumiem tego o ogórkach :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie macie moze jeszcze namiary na jakies auto z HDSem labo na wózek wodłowy - zastanawiam sie nad kupieniem silikatów bezposrednio u producenta, jednak on nietty nie ma auta z HDSem :(, a moich chlopow nie chce az tak przeciazac, bo sie obraza i nawet na ogorki nie dadza sie skusic ;)

 

Dostałaś mojego maila z namiarami na faceta od HDSem? On teraz ma chyba dużo wolnego czasu, bo ponoć stracił robotę, a ma nawet dwa auta z HDSem. :)

 

Nie rozumiem tego o ogórkach :oops: :lol:

 

witam z rana!!

 

pytam sie o HDS bo jak sama chyba zauwazylas roznie to w zyciu bywa - trzeba miec przynajmniej 2-3 wyjscia awaryjne. Poza tym dzwonilam do goscia i facet nie potrafil sie okreslic co do ceny... Ani ja ani on nie wiemy ile cos takiego mogloby kosztowac...;)

 

Co do ogokow to nie udawaj Greka, juz ty dobrze wiesz o co chodzi :lol: A tak w ogole to myslalam coby sie z toba umowic na wspolne kiszenie/konserwowanie ogorkow - wiesz tak jak to drzewniej bywalo, tyle ze wtedy baby sie zbieraly na darciu pierza :D:D NIe dosc ze sobie popaplamy to jeszcze ogoreczki zrobimy. - i maz najedzony i baba wyplotkowana :lol: CO ty na to? :) Kolega dzisiaj zaproponowal mi ogorki - podobno ma wyjatkowy urodzaj w tym roku :D

 

A moze jeszcze jaka duszyczka by sie chciala skusic na wspolne kiszenie? Dajcie znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, zapytam jeszcze raz - macie moze namiary do kogos kto robi studnie z kregow (tzn. wkopuje kregi...)

pzdrw

 

Do tego nie potrzebny jest jakiś specjalista tylko silny facet umiejący machać łopatą :) A najlepiej to trzech facetów, jeden siedzi w dziurze i ładuje ziemię do wiadra, którą pozostali dwaj wyciągają na górę. Oczywiście co jakiś czas sie zmieniają :) Kopanie studni zaczynasz od wykopania dziury o głębokości dwukrotnie mniejszej niż wysokość kręgu ( zwykle pół metra) potem kładziesz najprościej jak się da pierwszy krąg. Dalej jeden Pan wskakuje do środka i równomiernia obkopuje krąg, który pod własnym ciężarem coraz bardziej się obsuwa. bardzo ważne jest aby to robić równomiernie, w przeciwnym przypadku krąg moze się przechylic i zaklinować w dziurze. W momencie zrównania się górnej krawedzi z powierzchnią ziemi nakładamy kolejny krąg i kopiemy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do Dobrzykowej instrukcji, z doświadczenia niestety, że plan może wziąć w łeb jeśli w ziemi są duże kamienie. Własciwie wystarczy nawet jeden ale wrednie zaklinowany pod osuwającym się kręgiem. Wtedy trzeba się bardzo okopać, żeby cokolwiek drgnęło. To tak, żeby mieć jasność, że nie wszystko zawsze dobrze idzie. :evil: No ale przecież to wszyscy budujący się/remontujący doskonale wiedzą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

łał, niezłe :) Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest :)

Udało mi sie nawet znaleźć mój domek i garaż :

http://dobrzykowice.w.interia.pl/dobrzykowice.gif - w czerwonym kółku.

 

A poniżej ten sam obszar ale już z satelity :)

 

http://dobrzykowice.w.interia.pl/dobrzykowice%20z%20satelity.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do Dobrzykowej instrukcji, z doświadczenia niestety, że plan może wziąć w łeb jeśli w ziemi są duże kamienie. Własciwie wystarczy nawet jeden ale wrednie zaklinowany pod osuwającym się kręgiem. Wtedy trzeba się bardzo okopać, żeby cokolwiek drgnęło. To tak, żeby mieć jasność, że nie wszystko zawsze dobrze idzie. :evil: No ale przecież to wszyscy budujący się/remontujący doskonale wiedzą :lol:

 

ale dla czego nie wiercisz ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie dać namiary na Szynkę? wiem, że gdzieś tu był numer do niego ale coś nie mogę teraz odszukać- proszę

 

 

Zerknij pod link w mojej stopce, znajdziesz tam nie tylko tego wykonawcę :)

A do reszty mam mały apel o uzupełnianie listy wykonawców o nowe wpisy i komentarze do wykonawców którzy na tej liscie już sie znajdują. im więcej ich będzie (pozytywnych i negatywnych) tym lepsze zdanie bedą mogli sobie o nich wyrobic kolejni chętni :) Ewentualne propozycje i komentarze proszę słąć na priv aby nie utoneły w morzyu postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

 

do listy jeszcze nie mam nic do zaproponowania, moze za pare miesiecy :lol:

W czwartek, piatek i sobote mam zjazd dwoch firm regipsiarskich, trzech hydraulikow i c.o, no i dwoch elektrykow :roll: Juz sie boje, bosh nie jestem chyba dobra w te klocki, jakimi sa rozmowy remontowe z fachowcami :wink:

 

Przede wszystkim nie daj sobie zabrać inicjatywy, to jest twoje mieszkanie i twoje pieniądze a oni maja jedynie wykonać to co Ty chcesz. Nie wierz w teksty typu " Tego się nie da tak zrobić" !! Wszystko się da, kwestia chcenia i umiejętności. Wykonawcy chca sobie po prostu ułatwić pracę. Nie decyduj się na pierwszego wykonawcę, w miarę możliwości spotkaj się z 2-3 i porównaj ich oferty. NIGDY nie płać całości przed odebraniem roboty !!! - to tyle co mi przyszło na gorąco do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie :lol:

 

Ogolnie to wolala bym zeby tym wszystkim zajela sie jedna firma, zrobila co ma zrobic i poszla do domu. Tylko nie wiem czy sie tak da :roll: nie wiem czy naprzyklad hydraulik wspolpracujacy z regipsiarzami, bedzie odpowiedniejszy niz taki ktory pracuje osobno, bo moze sie okazac ze tak nie jest.

Ta koordynacja tych wszystkich robot, jezeli do kazdej roboty bedzie ktos inny, mnie troche przeraza :roll: I to sa wlasnie minusy remontow czy budowania na odleglosc :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym kiszeniem to w ostatniej chwili zdążyłaś, bo ja już mam 12 wielkich słoików zakiszonych, ale jeszcze parę zrobię, to zapraszam :) Jeszcze jacyś chętni? :D

 

Oj ty podstepna kolezanko! Jak rozmawialysmy to opowiadalas mi o wylewkach, o pogodzie, o grzejnikach a o ogorkach to nawet sie nie zajaknelas...Grrrrr. Zeby tak sie ukrywac... Bedziesz mi to musiala jakos wynagrodzic - moze jakis kafelek...

 

A co zadna kobita do nas sie nie podlacza? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ty podstepna kolezanko! Jak rozmawialysmy to opowiadalas mi o wylewkach, o pogodzie, o grzejnikach a o ogorkach to nawet sie nie zajaknelas...Grrrrr. Zeby tak sie ukrywac... Bedziesz mi to musiala jakos wynagrodzic - moze jakis kafelek...

 

Po pierwsze - ja się nie jąkam :lol: Po drugie - ogórki robiłam wczoraj, to niby kiedy Ci miałam o nich opowiadać :wink: Po trzecie - najwyżej jakiś ogórek, biorąc pod uwagę, że zajęcia z ceramiki już się skończyły :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...