Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

hej!

 

-do odebrania w Sadkowie. pozdrawiam ;)

burgundczyk

 

Burgundczyk!! Ty w Sadkowie się budujesz? Pewnie nad szkołą? Bo ja z Małżonkiem remontuję chałupę niedaleko kościoła. To normalnie jesteśmy sąsiedzi prawie przez płot :lol: I ja się o tym dopiero teraz dowiaduję :)

 

niom :oops: ... na gorce kolo Wichrowego Wzgorza ;) niestety jeszcze na kawe czy piwo Was zaprosic nie moge :cry: , mam dopiero surowy otwarty...

 

...a przy remoncie by Wam sie fajowe pustaczki nie przydaly? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest to Wichrowe Wzgórze???? Za pustaki dziekujemy serdecznie, możemy na piwo zaprosić do siebie, bo u nas już dach od roku nowy :)

Często jesteś na budowie? My będziemy oboje dziś po południu - wpadnij po sąsiedzku :) Stojąc tyłem do kościoła zobaczysz dom obok stawu z dachem z grafitowej blachodachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugie: czy są płyty i płyty?? I jakie w zwiazku z tym są ok - ktoś ostatnio bardzo chwalił mi płyty z Lafarge- a do tej pory nie pryszło mi do głowy zeby jeszcze nad płytami tak sie modlić jak nad poprzednimi wyborami.

W przypadku samych płyt GK możesz spokojnie kierować sie tylko ceną, wszyscy producenci oferują płyty mniej wiecej takiej samej jakości. Wiekszą uwagę powinnaś natomiast zwrócić na szpachlę , czyli tą masę którą będzą szpachlowane łaczenia płyt. Na pewno dobre produkty ma KNAUF ale ostatnie słowo powinien mieć sam wykonawca. Jednym lepiej sie robi szpachlą tego producenta a innym innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hadraadae lista wykonawców została uzupełniona o kolejne wpisy.

 

Przy okazji, czy ktoś ma może na zbyciu parę desek z których dałoby sie zrobić ok 20 metrów szalunków do podmurówki ogrodzenia ? Najlepiej gdyby to były okolice Kamieńca, Dobrzykowic lub przyległych wiosek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest to Wichrowe Wzgórze???? Za pustaki dziekujemy serdecznie, możemy na piwo zaprosić do siebie, bo u nas już dach od roku nowy :)

Często jesteś na budowie? My będziemy oboje dziś po południu - wpadnij po sąsiedzku :) Stojąc tyłem do kościoła zobaczysz dom obok stawu z dachem z grafitowej blachodachówki.

 

Przejdz Szkolna do gory w strone szkoly, min drzewa po prawej, skrec w prawo w Aleje pod Akacjami, pozniej w lewo jest Ogrodowa. Z poczatku Ogrodowej popatrz prosto-lekko w prawo, moze ze 200 m za rzedem dzialek widac samotna sosne na niewielkim wzniesieniu - to wlasnie Wichrowe Wzgorze, tak je sasiad nazwal ;) tam jest tez podobno jakies stanowisko archeologiczne. I podobno w tej okolicy kiedys musiala plynac rzeka, na co wskazuja warunki gruntowe, przekroj geologiczny.

 

To tyle podania i legendy lokalne ;)

 

Dzieki za zaproszenie, ale aktualnie rzadko bywam na budowie, inwestycja czeka na swoj ciag dalszy. Pozdrawiam z Monachium ;) burgundczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hadraadae lista wykonawców została uzupełniona o kolejne wpisy.

 

Przy okazji, czy ktoś ma może na zbyciu parę desek z których dałoby sie zrobić ok 20 metrów szalunków do podmurówki ogrodzenia ? Najlepiej gdyby to były okolice Kamieńca, Dobrzykowic lub przyległych wiosek :)

 

bettym cos wspominala .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest to Wichrowe Wzgórze???? Za pustaki dziekujemy serdecznie, możemy na piwo zaprosić do siebie, bo u nas już dach od roku nowy :)

Często jesteś na budowie? My będziemy oboje dziś po południu - wpadnij po sąsiedzku :) Stojąc tyłem do kościoła zobaczysz dom obok stawu z dachem z grafitowej blachodachówki.

 

Przejdz Szkolna do gory w strone szkoly, min drzewa po prawej, skrec w prawo w Aleje pod Akacjami, pozniej w lewo jest Ogrodowa. Z poczatku Ogrodowej popatrz prosto-lekko w prawo, moze ze 200 m za rzedem dzialek widac samotna sosne na niewielkim wzniesieniu - to wlasnie Wichrowe Wzgorze, tak je sasiad nazwal ;) tam jest tez podobno jakies stanowisko archeologiczne. I podobno w tej okolicy kiedys musiala plynac rzeka, na co wskazuja warunki gruntowe, przekroj geologiczny.

 

To tyle podania i legendy lokalne ;)

 

Dzieki za zaproszenie, ale aktualnie rzadko bywam na budowie, inwestycja czeka na swoj ciag dalszy. Pozdrawiam z Monachium ;) burgundczyk

 

Może sobie dzisiaj pójdę na spacerek i pozwiedzam :) Jak będziesz w okolicy to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W związku ze złymi danymi w projekcie zamówiłem za dużo bloczków z betonu komórkowego (stoją 3 nierozpakowane palety). Dałem już ogłoszenie w dziale ogłoszeń, ale może przeczyta to ktoś, kto chciałby je za naprawdę niewielkie pieniądze (palety są nieotwarte). Bloczki 36 cm, pióro+wpust. Więcej danych podam na priva albo na mail.

Pozdrawiam

Nie wiem gdzie zamawiałeś, ale z reguły hurtownie nie robią (a przynajmniej nie robiły) problemu ze zwrotem nadwyżki. Pogadaj z nimi i przy najblizszej okazji gdy bedziesz coś znowu u nich zamawiać zapakuj im to na samochód i po sprawie :)

 

No, hurtownia weźmie palety, co stoją na działce. Ale z tymi na stropie to mamy niezły dylemat. Jedna paleta nierozpakowana i jedna rozgrzebana. Dopóki nie ma schodów, to na razie nic nie możemy zrobić.

 

A tak w ogóle to ze względu na dość sporą ilość tych bloczków, ciekaw jestem, czy ktoś miał podobne problemy z projektem gotowym, jeśli chodzi o wyliczenia. Zamawiając bloczki wziąłem dane z projektu i zostało 5 palet... Podobnie wyszło z więźbą (za dużo drzewa o jakiś 1 m3, bo okazało się, że zrobili sobie poprawkę do projektu, o której nikt mi nic nie powiedział). Na razie rozmowy w sprawie zwrotu niepotrzebnie poniesionych kosztów są na dobrej drodze, ale doszliśmy do wniosku, że projekt indywidualny już by się chyba zwrócił. Człowiek się uczy całe życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W związku ze złymi danymi w projekcie zamówiłem za dużo bloczków z betonu komórkowego (stoją 3 nierozpakowane palety). Dałem już ogłoszenie w dziale ogłoszeń, ale może przeczyta to ktoś, kto chciałby je za naprawdę niewielkie pieniądze (palety są nieotwarte). Bloczki 36 cm, pióro+wpust. Więcej danych podam na priva albo na mail.

Pozdrawiam

Nie wiem gdzie zamawiałeś, ale z reguły hurtownie nie robią (a przynajmniej nie robiły) problemu ze zwrotem nadwyżki. Pogadaj z nimi i przy najblizszej okazji gdy bedziesz coś znowu u nich zamawiać zapakuj im to na samochód i po sprawie :)

 

No, hurtownia weźmie palety, co stoją na działce. Ale z tymi na stropie to mamy niezły dylemat. Jedna paleta nierozpakowana i jedna rozgrzebana. Dopóki nie ma schodów, to na razie nic nie możemy zrobić.

 

A tak w ogóle to ze względu na dość sporą ilość tych bloczków, ciekaw jestem, czy ktoś miał podobne problemy z projektem gotowym, jeśli chodzi o wyliczenia. Zamawiając bloczki wziąłem dane z projektu i zostało 5 palet... Podobnie wyszło z więźbą (za dużo drzewa o jakiś 1 m3, bo okazało się, że zrobili sobie poprawkę do projektu, o której nikt mi nic nie powiedział). Na razie rozmowy w sprawie zwrotu niepotrzebnie poniesionych kosztów są na dobrej drodze, ale doszliśmy do wniosku, że projekt indywidualny już by się chyba zwrócił. Człowiek się uczy całe życie...

 

najlepiej jak wykonawca sobie policzy ile mu potrzeba i sam kupi material!

potem zawsze to co zostaje zabiera z powrotem i ty nie masz klopotu i on!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie rozmowy w sprawie zwrotu niepotrzebnie poniesionych kosztów są na dobrej drodze, ale doszliśmy do wniosku, że projekt indywidualny już by się chyba zwrócił. Człowiek się uczy całe życie...

 

 

:)

a myslisz, ze w projekcie indywidualnym nie ma baboli :)

- musze stwierdzic, ze sie rozbawilem - niestety swoim kosztem, buduje z indywidualnego i jak na razie to czarna rozpacz:), zamowilem jeden slup kalenicowy za duzo, 7 jetek do garazu, nie zamowilem dwoch krokwi do domu i jednej do garazu :)

to tylko drewno, o reszcie nie wspomne :)

 

projekty powielane maja te zalete, ze jak wyszly z dobrego biura to takie specyfikacje materialowe sa aktualizowane po wychwyceniu bledow - indywidualny z nazwy jest jedyny, ech tesknie do gotowca........

 

pzdr

Bodo'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćie uwagę na metraż płyty GK, jaką podaje Liroy w swojej reklamie.

Mają jakąś mniejszą płytę, podają cenę za szt, a drobnym druczkiem za m2 :evil:

Normalna płyta ma 3, 12 m2 1,2 x 2,6 m.

UWAGA NA " PROMOCJE"!

pozdrawiam

pokar

 

Ja dzwoniłam do LM i pytałam o cenę za sztukę o wymiarach 1,2 X 2,6. Oni to chyba zamawiają u producentów na wagony i stąd takie ceny, bo we wszystkich hurtowniach cena na jednej płycie zielonej była o ok. 5 zł wyższa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...